Termín od:  - do:  -
Cena od: do:
katalog GEOPS 2018
| Zpět | jste zde: zájezdy 2018 > Česká republika > Sedm divů Slezska vlakem

A146-17 - Sedm divů Slezska vlakem

Slezsko vlakem - české i polské, Ostrava, Vysoké pece, hala Gong, halda Ema, Gliwice, vysílač a vila Caro, Doly v Zabrze a Nikiszowiec.
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
71-248 21.10.17 22.10.17
2 990,-
2 990,-
Odjeto LM
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu vlakem, dopravu busem po Slezsku, celodenní jízdenku na MHD, 1x hotel se snídaní, průvodce

Základní cena nezahrnuje

pojištění, fakultat. služby a vstupné (100 Zl, 300 Kč)

Příplatky

500 CZK za jednolůžkový pokoj
84 CZK za komplexní pojištění.

úvodní popis

Ostravsko a Slezsko , jak je asi neznáte - jako oblast turisticky zajímavá po mnoha stránkách. Cesta vlakem za sedmi divy Slezska v Polsku i na Ostravsku, navštívíte různá místa spojená s historií, architekturou a samozřejmě s dolováním černého uhlí, navštívíte doly a projedete se hornickým vláčkem (zcela ojedinělá atrakce), bývalé vysoké pece, ale také rázovité hornické městečko a dokonce i půvabnou, dobově zařízenou vilu . Všemu vévodí moderní kulturní město Ostrava. Ideální výlet pro milovníky tajemných a neobvyklých míst.

lákadla

Zabrze, uhelné doly, jízda hornickým vlakem - Gliwice (Hlivice), Hlivický vysílač a vila Caro - hornické městečko Nikiszowiec - Ostrava, hala Gong, Vysoké pece a možnost výstupu na haldu Ema.

Česká republika - Ostrava - areál Vysokých pecí je typickou industriální architekturou (foto L.Zedníček)
Česká republika - Ostrava - areál Vysokých pecí je typickou industriální architekturou (foto L.Zedníček) Polsko - Zabrze - podzemí dolu Guido (Wiki-myself) Polsko - Nikiszowiec - areál hornických domů z let 1908-18 (Wiki-Polar123) Česká republika - ocelové srdce republiky má v noci zvláštní půvab (foto L.Zedníček) Polsko - Gliwice - nejvyšší dřevěná věž Evropy, věž kde začala 2.světová válka (Wiki-Grimmi59) Česká republika - Ostrava - Masarykovo náměstí je centrem města (foto L.Zedníček) Zabrze - areál dolu Guido (Wiki) Polsko - Gliwice - Villa Caro, 1882-5, původní doklad dobové architektury 19.století včetně interiérů (Wiki-Pimke)
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odjezd z Prahy spojem Regio Jet v 5.48 (možná změna jízdního řádu dle situace), příjezd do OSTRAVY v 9.15 a dále autobusem: 1 div - ZABRZE - důl Guido v hloubce až 320 metrů - nejhlubší podzemní prohlídková trasa v Evropě (na 2,5 h), techniky dolování černého uhlí od prvopočátku po současnost, jízda závěsným hornickým vlakem (jediný přístupný veřejnosti na světě) 2 div - GLIWICE (Hlivice) - Vila Caro - vila průmyslníka Oskara Cara, která je téměř celá v interiéru zachována v původním pseudogotickém slohu, muzeum s ukázkami vybavení interiérů bohatých domácností 19. st., sbírka porcelánů a největší polská sbírka stříbrných šperků 3 div - GLIWICE - vysílač, jenž byl zařazen do operace Himmler a jeho přepadení se stalo záminkou pro začátek 2. světové války, nejvyšší dřevěná stavba Evropy. 4 div - NIKISZOWIEC - unikátně zachovaný městský celek hornických domků (aspirující na zapsání na seznam UNESCO), krátká procházka. 5.div - OSTRAVA, po ubytování možnost návštěvy Stodolní ulice - jedné z nejživějších ulic nejen v ČR

2.den

2. den: 6 div - prohlídka haly Gong - původního plynojemu unikátně upraveného na kulturní halu; 7 div - prohlídka Vysokých pecí včetně tzv. nástavby - rozhledny, která je zcela výjimečná v celé Evropě, naučná trasa, po prohlídce individuální volno ve městě, např. možnost procházky a vystoupání na haldu Ema, která je nejvyšším bodem OSTRAVY (315 m.n.m.) s pěkným výhledem na město (od mostu M. Sýkory procházka - 4,5 km), večer odjezd z Ostravy, příjezd do Prahy do půlnoci

CK si vyhrazuje právo úpravy programu podle počasí a aktuálních jízdních řádů.

Doprava

vlak Praha-Ostrava a zpět (Regio Jet, příp. Pendolino), po Slezsku autobusem

Pojištění

Součástí ceny zájezdu je povinné pojištění CK proti úpadku. Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500127 tarif K3; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696

Mapa k zájezdu

itinerář

Zabrze - Gliwice (Hlivice) - Nikiszowiec - Ostrava


|Zpět|

Polsko, památky UNESCO

Přehled všech lokalit Polska zapsaných na seznam UNESCO

|Zpět|

Podobné zájezdy

3denní zájezd, doprava vlakem | Česká republika
Cena zahrnuje:

dopravu vlakem, dopravu busem po Slezsku, celodenní jízdenku na MHD, 1x hotel se snídaní, průvodce

28.9.18 - 30.9.18
4 290,-
81-246


Tisk TISKNOUT

aktuálně: věrnostní slevy , zájezdy karnevaly a Velikonoce a zájezdy na květinové slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2018

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2018 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,