Termín od:  - do:  -
Cena od: do:
katalog GEOPS 2018
| Zpět | jste zde: zájezdy 2018 > Chorvatsko > Krásy Chorvatska-pobytový

D26-13 - Krásy Chorvatska-pobytový


zobrazit podobné zájezdy
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem, 7x hotel, 7x polopenzi, pobytovou taxu, průvodce, komplexní pojištění

Základní cena nezahrnuje

lodní výlety, vstupné

Příplatky

2100 CZK jednolůžkový pokoj

úvodní popis

Poznáte jedinečné přírodní krásy národních parků Chorvatska . Vykoupete se pod vodopády řeky Krka, projdete soutěskou Paklenica , navštívíte historická města Split, Zadar, Šibenik i Trogir, poznáte hned několik skvostů architektury i přírody na seznamu UNESCO.

Chorvatsko - na zdejším pobřeží se snoubí bílé vápencové skály a modré moře i obloha
Chorvatsko - na zdejším pobřeží se snoubí bílé vápencové skály a modré moře i obloha Chorvatsko - Plitvická jezera Chorvatsko - ostrovy Kornati Chorvatsko, Krka, vodopády Chorvatsko, Zadar Chorvatsko - Split, centrum města a promenáda Riva. Chorvatsko - Split - katedrála sv.Duje Chorvatsko - pohoří Velebit
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odjezd z Prahy v 18 h, buď od stanice metra A Dejvická - ulice Evropská, hotel Diplomat, anebo od stanice metra A – Strašnická, ul. V Olšinách, další možná nástupní místa v různých termínech: Plzeň, Hradec Králové, Pardubice, Brno, Písek, Příbram, České Budějovice - viz odstavec Doprava

2.den

2. den: výlet do národního parku Paklenica v pohoří Velebit, procházka divokou přírodou krasové soutěsky Velká Paklenica , starobylé dalmatské město ZADAR, prohlídka historického centra

3.den

3. den: celodenní pobyt u moře

4.den

4. den: národní park Slapovi Krke, s proslulými vodopády (zvl. Skaradinský Buk, kde řeka vytváří terasovité kaskády a na úseku 400 m padá do hloubky 45 metrů), kaskádami, jezírky, možnost koupání, starobylé město ŠIBENIK (UNESCO), historické centrum

5.den

5. den: pobyt u moře

6.den

6. den: SPLIT (UNESCO), staré město, Diokleciánův palác, park, pobřežní promenáda, TROGIR (UNESCO), středověké město s krásnou románskou katedrálou a mnoha kulturně historickými památkami

7.den

7. den: pobyt u moře, pro zájemce lodní výlet na souostroví Kornati , národní park , nepřeberné množství ostrovů, ostrůvků, útesů s nedotčenou přírodou

8.den

8. den: pobyt u moře

9.den

9. den: výlet do známého národního parku Plitvická jezera (UNESCO) s tyrkysovými jezírky, vodopády a peřejemi, romantická krajina známá z filmů o Vinnetouovi. Noční přejezd.

10.den

10. den: příjezd do Prahy dopoledne

CK si vyhrazuje právo drobných úprav programu vzhledem k počasí a dopravním podmínkám.

Doprava

autobusem s možností občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč), klimatizací a DVD. Doporučujeme se do autobusu pohodlně obléci – cesta má noční přejezd.
Autobus ve všech termínech odjíždí z Prahy, a to: v termínech 14.6., 28.6., 12.7, 16.8..a 30.8. - stanice metra A Dejvická, od hotelu Diplomat, Evropská ul., 21.6., 5.7., 23.8. a 6.9.- stanice metra A – Strašnická, ul. V Olšinách, přes silnici ve směru z centra, autobusová zastávka
V termínech 14.6., 28.6., 12.7. a 30.8. odjezd též z Plzně, Příbrami, Písku a Českých Budějovic. V termínu 16.8. pouze z Příbrami, Písku a Českých Budějovic. V termínech 21.6., 5.7., 23.8. a 6.9. odjezd z Pardubic, Hradce Králové a Brna.

Ubytování

ve většině termínů zajištěno v penzionu Orion ve Vodicích. Penzion se skládá ze tří budov. Ubytování je ve 2lůžkových pokojích s možností přistýlky se sprchou a WC. Některé pokoje v penzionu Orion jsou 3 - 4 lůžkové se dvěma samostatnými ložnicemi, řešené formou apartmánů s nevybavenou kuchyňkou. Pokud je na některých pokojích lednice (cena cca 2 €/den), CK ji nemůže garantovat, kuchyňka nebo klimatizace (cena cca 5 €/den), jejich používání je zpoplatněno, další ceny případně sdělí průvodce na místě po příjezdu do Vodic.
Pláže ve Vodicích jsou oblázkové, proložené betonovými plató usnadňujícími vstup do moře. Nejbližší pláž je u hotelu Olympic, lemovaná piniovým hájem, a je vzdálena cca 15 min. chůze od penzionu Orion. U penzionu Orion bývá k dispozici bazén, v sezóně výjimečně za poplatek.

Stravování

polopenze, snídaně formou bufetu (bílé pečivo, marmeláda, máslo, salám, sýr, cornflakes, někdy paštika, nutela, jogurt, káva, čaj, ovocná šťáva), večeře menu - výběr z 2-3 jídel (první den jednotné), většinou několik chodů - polévka, salát k hlavnímu jídlu, dezert nebo ovoce, nápoje u večeře nejsou zahrnuté v ceně.

Pojištění

cena zájezdu zahrnuje komplexní pojištění do zahraničí (obsahuje pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění na storno a pojištění odpovědnosti za škody). V ceně je též povinné pojištění cestovních kanceláří proti úpadku.

Orientační ceny vstupného

Doporučené min. kapesné na vstupné a další služby 480 Kn = 70 € + výlet na Kornatské ostrovy (35 €).
Plitvická jezera – 110 Kn, národní park Paklenica – 50 Kn, národní park Krka – 95 Kn, Zadar - rotunda – 15 Kn, Kn, věž - 15 Kn, kostel sv. Františka – 15 K, Split – katedrála + Jupiterův chrám - 15 Kn, Katedrála + věž katedrály + krypta katedrály + Jupiterův chrám - 35 Kn, jen krypta – 5 Kn, jen Jupiterův chrám – 5 Kn, jen věž katedrály – 20 Kn, podzemí paláce - 35 Kn, Trogir – pevnost Kamerlengo – 20 Kn, katedrála – 20 Kn, Šibenik – pevnost Sv. Anny – 20 Kn, Vodice – Akvárium a podmořské muzeum – 25 Kn.
Uvedené ceny jsou orientační. Doporučujeme s sebou slevové legitimace ISIC, IYTC či ITIC a průkaz novináře.
Celková orient. částka 480 Kn = cca 70 € + výlet na Kornatské ostrovy.

Měna

Chorvatský kun. Orientační kurz 1 Kn = cca 3,6 Kč. Doporučujeme vyměnit chorvatskou měnu již v ČR. Na místě nelze platit ani v Kč ani v EUR (kromě výletu na Kornatské ostrovy). Další výměna je možná v letovisku nebo při výletech.

Poznámky

Vybavení. Jedny pohodlné boty na prohlídky. Plavky, klobouk a brýle proti slunci, krém na opalování s vyšším ochr. faktorem, repelent. Deštník, teplejší oblečení pro případ horšího počasí. Základní léky - acylpyrin, endiaron, paralen, léky proti bolesti hlavy, jodisol apod. a léky trvale užívané. Doporučujeme boty do vody. Pro pěší trasu v Paklenici doporučujeme pevné uzavřené boty, jedná se o několikahodinovou pěší turistiku.

Ježci v Chorvatsku : Pokud se vám podaří stoupnout, kleknout či dokonce sednout na ježka, je to bolestivé, ale nezoufejte. Nejlépe je postižené místo ponechat pod vodou a ostny odstraňovat pinzetou. Ostny nesmí ztvrdnout! Vhodné je i postižené místo namazat, či polít olejem nebo přiložit mokrou látku a co nejrychleji vyhledat lékaře. Dejte pozor, aby vám zbytky ostnů nezůstaly v kůži, pak by mohlo dojít k zanícení. Když jsou trny vyjmuty, slunce a mořská voda postižené místo zanedlouho zahojí.

Komáři v Chorvatsku : V některém období může dojít k vyrojení komárů a pak se noc stává nesnesitelná. Ve všech obchodech v Chorvatsku je dostatek přípravků, které citlivým způsobem zlikvidují tento hmyz.


|Zpět|

|Zpět|


Tisk TISKNOUT

aktuálně: věrnostní slevy , zájezdy karnevaly a Velikonoce a zájezdy na květinové slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2018

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2018 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,