Termín od:  - do:  -
Cena od: do:
katalog GEOPS 2018
| Zpět | jste zde: zájezdy 2017,2018 > Itálie > Karneval ve Viareggiu, Lucca a Pistoia 2018

A57-18 - Karneval ve Viareggiu, Lucca a Pistoia 2018

Toskánsko, Viareggio, slavný karneval, Lucca, Pistoia.
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
81-085 15.02.18 18.02.18
4 790,-
Objednat
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem, 1x hotel se snídaní, průvodce, povinné pojištění CK

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, příp. pobytové taxy, vstupné (50 €) a služby neuvedené v odstavci "cena zahrnuje

Příplatky

500 CZK za 1lůž. pokoj
480 CZK za večeři
128 CZK za komplexní pojištění

úvodní popis

Navštivte jeden z nejoblíbenějších karnevalů světa, Carnevale di Viareggio. Jsou pro něj typická velká a veselá korza alegorických vozů, na kterých jsou vystaveny obrovské papírové sochy. Plno humoru, zábavy a radosti, vyzdobené ulice, všude konfety, karnevalové masky, muzika, světelné pyrotechnické efekty a ještě k tomu dobroty croccanti a torronti. Dá se říci bez nadsázky, že karneval ve Viareggiu prožívá celá Itálie . Navíc je Viareggio půvabné přímořské letovisko s příjemným klimatem i v zimě. A Pistoia je neprávem opomíjená českými turisty.

úvodní popis POD

Poznejte naše Italské puzzle .

Itálie , Toskánsko, Lucca
Itálie , Toskánsko, Lucca Itálie - Viareggio - karneval - Danza del Drago (Wiki) Itálie, Toskánsko, Lucca, náměstí Itálie - Viareggio - karneval (Wiki) Itálie - Toskánsko - Pistoia - Chiesa San Paolo, XII.stol v pisánském stylu Itálie - Viareggio - Torre Matilde (Sailko) Itálie, Toskánsko, Lucca, jeden z románských kostelů Itálie - Viareggio - kostel sv.Antonína, 1624-38, vybombardován v 2. světové, přestavěn (Wiki)
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1.den: odjezd z Prahy večer, přes České Budějovice, svozy od 4 osob z Hradce Králové a Pardubic a svoz z Brna za 400 Kč; transfer přes Rakousko do Itálie , do oblasti Toskánska

2.den

2.den: PISTOIA, historické toskánské město, ve středověku známá svými souboji, které odsuzoval Dante, Machiavelli i Michelangelo, zbrojířská tradice (původ slova pistole), též významná vinařská tradice, románský dóm San Zeno (na výzdobě oltáře se podílel Brunelleschi), baptisterium (Pisano), paláce na náměstí, středověký špitál, chrámy Panny Marie (Bramante, Vasari) a románský sv. Jana, MONTECATINI TERME, lázeňské město, ubytování, fakult. večeře

3.den

3.den: LUCCA , starobylé město s románskými a renesančnímu památkami, okrouhlé náměstí vystavěné po obvodu římského amfiteátru, katedrála, nádherný náhrobek Ilarie del Carreto, mistrovské dílo od Jacopa delle Quercia, kostel San Michele in Foro s jedním z nejkrásnějších průčelí v Toskánku, rodiný dům G. Pucciniho, Casa Puccini, odjezd do přímořského letoviska VIAREGGIO, elegantní přímořské letovisko z 19. stol., půvabné budovy ve stylu art deco na promenádě Passeggiata Margherita, účast na světoznámém karnevalu ve Viareggiu s tradicí od roku 1873 - přehlídka alegorických vozů, pestrobarevné masky, slavnost vrcholí ohňostrojem, pozdě večer odjezd do ČR

4.den

4.den: příjezd do ČR dopoledne

CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a event. slavnostem. Slavnosti, které jsou uvedeny v programu zájezdu, jsou záležitostí místních lidí a mohou být ovlivněny řadou nepředvídatelných situací. Nelze je proto nikdy zaručit na 100 % v daném termínu a uvedené podobě.

Doprava

klimatizovaným autobusem s minibarem, vybaveným DVD
Upozornění: odjezdy a svozy z uvedených míst se uskuteční, pokud se sejde dostatečný počet zájemců. Trasy odjezdů se mohou změnit v závislosti na aktuální dopravní situaci.

Ubytování

hotel (2 lůž. pokoje s přísl.)
UPOZORNĚNÍ – POBYTOVÁ TAXA ITÁLIE
Následkem legislativní změny se v Itálii postupně zavádí turistické poplatky v souvislosti s přenocováním v ubytovacích zařízeních v Itálii .
Poplatky jsou průběžně zaváděny ve všech turistických lokalitách. Výše poplatku se pohybují od 1 do 2€ os/noc v 3* hotelích, dle lokality. Při příjezdu budete tedy pravděpodobně vyzváni k úhradě pobytové taxy na recepci ubytovacího zařízení.
Doporučujeme mít tedy připravený drobný obnos ve výši několika € (dle počtu nocí) na úhradu.

Stravování

snídaně v hotelu, lze objednat 1x večeři (vícechodové menu, nápoje nejsou v ceně) - doporučujeme.
Orientační ceny potravin:
rychlé občerstvení (plněná bageta, kus pizzy): od 2,50 €, hlavní jídlo v restauraci. od 6-7 €, menu o dvou chodech: od 15€. káva: od 1,50 €, chléb:2 €, balená voda 1,5 l: 0,50.-1,50 €, pivo: 2 €, limo: od 1 €, 2 dl vína od 2 €, láhev vína od 2,50 - 3 € (v Itálii velmi záleží na regionu a druhu vína, ale v Toskánsku lze získat docela levně i poměrně kvalitní vína), průměrně ovoce 1 kg: 2,50 €, zmrzlina: od 1,50 €, jogurt od 0,70 €

Pojištění

Zájezd obsahuje povinné pojištění CK ve smyslu zákona 159/99 sb. proti úpadku; nezahrnuje komplexní pojištění. Doporučujeme komplexní pojištění u pojišťovny UNIQA (pojištění úrazové, léčebné v zahraničí, za náhradu škod a především pojištění na storno zájezdu ve výši 28 Kč/den (minimálně však 84 Kč) nebo pouze léčebné pojištění ve výši 20 Kč/den.

Orientační ceny vstupného

PISTOIA: Museo civico 3.50 €, kaple sv. Jakuba 3,62 €

Kapesné

Doporučujeme s sebou 50 EUR na vstupné a dle uvážení další kapesné na stravu a další útratu (min. 30 EUR).

Zajímavosti

Slavný karneval ve Viareggiu
Přímořské letovisko Viareggio se hrdě prohlašuje za hlavní město karnevalu . Zdejší masopustní veselice patří skutečně k největším v Itálii a trvají celý měsíc. Město se mění ve středisko zábavy, je vyzdobeno obřími papírovými figurami, probíhají tu různá divadelní představení, sportovní vystoupení a soutěže, noční slavnosti, pyrotechnické podívané, lze si vychutnat i různé gastronomické speciality. Za oficiální místní masku je považován tzv. Burlamacco – strakatá červenobílá figura s červenou čepicí a černým pláštěm, která představuje jakousi kombinaci několika klasických figur z commedia dell´arte. Jméno Burlamacco odkazuje zřejmě na místní kanál Burlamacca a možná také na komickou florentskou figurku Buffalmacco, která vystupuje např. v Dekameronu. K Burlamaccovi náleží také jeho snoubenka Ondina, dívka ve staromódním koupacím úboru, která symbolizuje spojení Viareggia s mořem.
Poprvé se karneval ve Viareggiu konal roku 1873, o masopustním úterý. Od začátku byl prohlašován za jeden z nejvelkolepějších a nejnádhernějších karnevalů na světě. Od té doby se koná téměř nepřetržitě každý rok, s výjimkou obou světových válek. Těšil se tak značnému zájmu i v dobách, kdy jiné italské slavnosti, včetně samotného karnevalu v Benátkách , upadaly. Ve 20. letech byla zdokonalena technika výroby alegorických vozů, z roku 1930 pochází typická figura Burlamacco. V roce 2001 vznikla ve Viareggiu nová budova speciálně pro účely karnevalu , aréna zvaná Cittadella del Carnevale. Náleží k ní velká hala, v níž se vyrábějí alegorické vozy, a také dvě muzea karnevalu – jedno je věnováno technice výroby vozů, v druhém jsou vystavena umělecká díla významných tvůrců a návrhářů inspirovaná karnevalem .
Karneval zahajují tři výstřely z kanónu na první neděli. Vyvrcholení představují veselice v Cittadelle na masopustní úterý (letos 17.2.) a 5 karnevalových korz - každý týden v neděli (jenom poslední je již v sobotu). Ulicemi projíždějí veliké alegorické vozy vymodelované z papírové hmoty – směsi novinového papíru, vody a mouky. Na závěr jsou vyhlášeni vítězové v soutěžích a pořádá se ohňostroj.

Mapa k zájezdu


Zobrazit místo Karneval ve Viareggiu a krásy Toskánska na větší mapě

itinerář

Pistoia - Montecatini Terme - Lucca - Viareggio


|Zpět|

Italské slavnosti během roku - přehled

V Itálii se tradice a původní svátky stále těší velké úctě a zájmu. Každoročně se koná široká škála festivalů, ať už na venkově či ve městech, od veletrhů vína a gastronomických přehlídek po uctívání památky takřka všech patronů. Mnohé můžete zažít na poznávacích zájezdech CK GEOPS.

Zájezdy na karnevaly

Pestré a veselé slavnosti s více než tisíciletou tradicí se konají v únoru a březnu (popř. i v jiných termínech) po celém světě. Na zájezdech CK GEOPS na karnevaly se i vy můžete účastnit karnevalového veselí - v Benátkách, na Azurovém pobřeží i pobřeží Toskánska ,  zažít maďarský karneval Busójárás , který je již oslavou přicházejícího jara.

Itálie, památky UNESCO

Přehled všech lokalit v Itálii zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO

|Zpět|

Podobné zájezdy

4denní zájezd, doprava autokarem | Itálie
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 1x hotel se snídaní, průvodce

16.2.17 - 19.2.17 4 790,- 71-071 zru
16.2.17 - 19.2.17 5 290,- 71-071 zru


Tisk TISKNOUT

aktuálně: věrnostní slevy , zájezdy v době státních svátků
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2017

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2017 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2017 Cestovní kancelář GEOPS, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny