Termín od:  - do:  -
Cena od: do:
katalog GEOPS 2016
| Zpět | jste zde: zájezdy 2016 > Maďarsko > Budapešť, lázně a Velikonoce ve skanzenu Szentendre

B7a-16 - Budapešť, lázně a Velikonoce ve skanzenu Szentendre

zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
61-323 25.03.16 28.03.16
4 990,-
Odjeto
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem, 2x hotel (2–3lůž. pokoje), 2x polopenzi (z toho 1x večeře ve stylové restauraci), průvodce, pojištění CK

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, vstupné do objektů a lázní (12 500 HUF)

Příplatky

950 CZK - jednolůžkový pokoj
112 CZK - komplexní pojištění

úvodní popis NAD

Pohodový víkend, Velikonoce v Budapešti a folklór ve skanzenu Szentendre, Visegrad, Ostřihom, památky a termální lázně Budapešť.

úvodní popis

Poznávací zájezd do Budapešti , termální lázně a Velikonoce ve skanzenu Szentendre. Kvetoucí maďarská metropole se slávou uherských králů, římských i habsburských císařů. Budapešť se pyšní největším množstvím městských termálních lázní na světě, muzea a galerie se mohou srovnávat s nejpřednějšími evropskými, maďarské tržnice a gastronomie jsou zážitkem. Szentendre je oslavou lidové architektury i maďarských tradic. Zažijete den plný velikonočního folklóru. Vyjeďte s námi na jarní zájezd do termálů a za poznáním, využijte volna státních svátků v době Velikonoc .
Termální lázně: lázně Széchényi a lázně Gellért .

Maďarsko - ochutnejte ten nejlepší guláš, tedy po maďarsku perkelt
Maďarsko - ochutnejte ten nejlepší guláš, tedy po maďarsku perkelt Maďarsko - Szentendre -  malérečka a obří kraslice Maďarsko -  skanzen Szentendre, domy z Kispaládu a Botpaládu Maďarsko -  Budapešť -  Szechenyiho lázně, bazény Madarsko - skanzen Szentendre, výrobky z šustí Maďarsko - Budapešť - řetězový most  post. 1839-1849, W.T.Clarkem a A.Clarkem na podnět hraběte Széchenyie Maďarsko - Budapešť - lázně Gellért, interier, léčí se zde kloubní, nervové a gynekologické obtíže Maďarsko - skanzen Szentendre, zdobení velikonočních vajíček Maďarsko - skanzen Szentendre, větrný mlýn Maďarsko - paprika je tu doma
Maďarsko - skanzen Szentendre, o velikonocích se tu objeví i kroje jednotlivých oblastí Maďarska Maďarsko, Budapešť, Szechenyiho lázně Maďarsko - Szentendre - velikonoce ve skanzenu Maďarsko - Budapešť - velikonoční trh Maďarsko - Budapešť - hrad Maďarsko - Szentendre, maďarské Velikonoce Maďarsko - Budapešť, Szechenyiho lázně, vnitřní bazény
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odjezd z Prahy ve 23.30 h, odjezdová a svozová místa dle dohody s CK: Brno, Bratislava, dále svozy od 4 osob za příplatek 300 Kč. Hradec Králové, Pardubice, noční přejezd do Maďarska

2.den

2. den: BUDAPEŠŤ - UNESCO, historická část Pešť, tržnice – ráj gastronomických suvenýrů, slavnostní atmosféra velikonočních trhů na Váci útca, veselice na Vöröstarty tér, slavná Gerbeaud cukrárna a nejslavnější porcelán Maďarska , nákupy, nejstarší metro na evropském kontinentu, fakult. koupel v lázních Széchényi , Városliget a náměstí Hrdinů, variantně ZOO, Vidámpark nebo Galerie krásných umění, projížďka městem, ubytování a večeře

3.den

3. den: BUDAPEŠŤ , historická část Budín: okružní jízda městem, hradní čtvrť, Rybářská bašta, Matyášův chrám , palác, výhledy na Pešť, fakultativně pravá maďarská palačinka, koupání v luxusních termálních lázních hotelu Gellért či individuálně v jiných lázních nebo dle výběru galerie a muzea, jeskynní kostel, večeře v tradiční restauraci, vyhlídka z vrchu Gellért na osvětlenou Budapešť

4.den

4. den: cesta k Dunajskému ohybu skanzen v SZENTENDRE, velikonoční veselice, památky a zvyky srbské kultury a umělecké městečko, ráj suvenýrů a marcipánu, největší muzeum pod širým nebem, modely typických vesnic či městeček z celého Maďarska , gastronomie, tradice a folklór, odpoledne odjezd Dunajským ohybem kolem VISEGRADU, bývalé sídlo králů, zastávka v Ostřihomi (Estergom), největší bazilika v Maďarsku , návrat do půlnoci

CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a aktuálním otvíracím dobám v době svátků. Slavnosti, které jsou uvedeny v programu zájezdu, jsou záležitostí místních lidí a mohou být ovlivněny řadou nepředvídatelných situací. Nelze je proto nikdy zaručit na 100 % v daném termínu a uvedené podobě.

Doprava

klimatizovaným zájezdovým autobusem s možností občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč), vybaveným DVD.
Upozornění: odjezdy a svozy z uvedených míst se uskuteční, pokud se sejde dostatečný počet zájemců. Trasy odjezdů se mohou změnit v závislosti na aktuální dopravní situaci.

Ubytování

2x hotel v Budapešti , 2lůžkové pokoje s příslušenstvím (sprcha, WC)

Stravování

polopenze v maďarském stylu, snídaně formou bufetu. Večeře servírovaná o několika chodech, nezahrnuje nápoje, 2. večeře o více chodech se podává (u kolektivů lze objednat) v typické maďarské historické restauraci. Obědy lze řešit 1x na tržnici (několik bufetů a restaurace s typickou maďarskou kuchyní) a 1x doporučí průvodce návštěvu palačinkárny s bohatou nabídkou typického rychlého občerstvení v Maďarsku (cca 20 druhů slaných a 20 druhů sladkých palačinek, dortů a pohárů. Na Velikonoční pondělí určitě ochutnáte něco z maďarské gastronomie ve skanzenu při velikonoční veselici.

Pojištění

V ceně je zahrnuto povinné pojištění cestovních kanceláří proti úpadku.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění a pojištění na storno. Za příplatek lze u CK zprostředkovat komplexní pojištění do zahraničí od pojišťovny UNIQA (balíček obsahuje pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění na storno a pojištění odpovědnosti za škody).

Orientační ceny vstupného

BUDAPEŠŤ : 1 cesta metrem přibl. 350 Ft, Matyášův chrám 1 100 Ft, Vidámpark přibl. 3 000 Ft, jeskynní kostel 400 Ft
termální lázně Széchenyi vstupné o víkendu od 4 900 Ft
lázně Gellért 5 300 Ft
skanzen Szentendre: 2000 Ft, vláček mezi jednotlivými vesnicemi za 300-500 Ft, Marcipánové muzeum 410 Ft
OSTŘIHOM , bazilika a kupole 700 HUF, prohlídka s pokladnicí 500 Ft
Ceny vstupného jsou orientační podle r. 2015.

Kapesné

Doporučené minimální kapesné 10 800 HUF na vstupné. Nenechají vás chladnými typické suvenýry. klobásy a víno na tržnici ani krásné lidové suvenýry ve skanzenu .

Měna

V Maďarsku je možnost výměny eur na forinty, 1 Kč =10.90 Ft). Výše uvedené ceny jsou orientační. Cenová hladina v Budapešti je podobná jako v Praze i s územními rozdíly. Ve směnárnách a bankách výjímečně možná i výměna za Kč. V hradní čtvrti funguje směnárna i ve svátek. Doporučujeme vyměnit na tržnici po příjezdu.

Možné slevy

upozorňujeme, že v lázních neexistují slevy pro důchodce ani časové slevy s možností vrácení části vstupného. Ceny se ale v lázních často mění a pozor, na internetu nebývají aktualizované.

Poznámky

Termální lázně Széchényi – léčebné termální lázně s plovárnou v Pešti, v parku Városliget . Byly zřízeny poté, co tu byl roku 1876 objeven termální pramen. Voda o teplotě 76° C tryská z hloubky 1256 metrů a obsahuje síru, vápník a hydrogenuhličitan hořečnatý. Hodí se pro léčení revmatických chorob a poruch pohybového ústrojí, ženských obtíží, pro poúrazovou léčbu, pro léčení artritidy a neuritidy a jako pitná kúru při léčení katarálních poruch dýchacího a zažívacího ústrojí. Lázně Széchényi představují jedno z největších lázeňských zařízení v Evropě – jsou tu velké venkovní bazény, zážitkový bazén s vodními masážemi, bublinkové a slané koupele aj. Pozoruhodná je také hlavní lázeňská budova zdobená skleněnými mozaikami a sochami (dokončená r. 1913).
Lázně Gellért – přepychové termální lázně s hotelem. Narozdíl od Széchényiho lázní patří k nejstarším v Budapešti , jejich termální pramen je známý již 2 000 let. Minerální vápenitá hydrogenuhličitanová, hořečnatá a radiooaktivní voda je zvláště účinná v případě léčby revmatických a kloubových onemocnění, neuralgie, neurózy, dny, revmatismu, gynekologických potíží a poruch metabolismu. Lázně tu existovaly už v 15. století, poté tu vznikly turecké lázně, které byly počátkem 20. století přestavěny v jedny z nejelegantnějších lázní Budapešti a byly propojeny s přepychovým hotelem. Skvostná secesní budova byla otevřena roku 1918. Nachází se tu několik termálních bazénů, uprostřed plavecký bazén mezi antickými sloupy a od jara otevřen zážitkový areál na střeše hotelu s vířivkami, rychlou vodou a relaxačními perličkovými lůžky.
UPOZORNĚNÍ: Ve většině maďarských lázních jsou termální bazény přístupny bez pokrývky hlavy, naopak do plaveckých bazénů je obvykle vyžadována koupací čepice.
Upozorňujeme, že silné termální vody nemají dobrý vliv na plavky s umělými vlákny a na stříbrné šperky (zčernají), zlatu minerální vody nevadí.

UNIKÁTNÍ ZÁŽITEK v BUDAPEŠTI - UNIKÁTNÍ i v EVROPĚ! BUS a LOĎ V JEDNOM
Až dosud jste měli na výběr, zda budete metropoli Maďarska poznávat na čtyřech kolech nebo z paluby výletní lodi. Od této chvíle se nemusíte rozhodovat…
RiverRide – je zcela výjimečná okružní jízda městem:
pohodlným autobusem nejprve projíždíte rušnými ulicemi města a obdivujete okolní památky, pak ale přijde tichý úžas cestujících, když začne autobus zajíždět do vln Dunaje a pokračuje "v jízdě" po řece! Ze stejného pohodlného sedadla můžete obdivovat fantastické panorama dunajských mostů a budov podél řeky. Po dobrodružné plavbě po vodě se autobus vrací na suchou zem a vy jste opět v ruchu velkoměsta.
Ceny: 7 500 HUF (27 EUR) / dospělý, 5 000 HUF (20 EUR) / junior (6-14 let), děti do 6 let zdarma
Na zájezdě s CK GEOPS můžete v případě zájmu zažít a splnit si svůj sen.

Zajímavosti

Víte, že:
Budapešťské Západní nádraží dostane novou tvář
Nyugati pályaudvar (Západní nádraží), navržené Gustavem Eiffelem, podstoupí v rámci modernizace železničního systému v Budapešti sérii rekonstrukcí. Projekt, trvající několik let, je podporován Evropskou unií. Plánují se nová nástupiště a úpravy těch stávajících tak, aby vyhovovala kritériím moderních železničních vagónů. Budova bude mít rovněž bezbariérový přístup.
...co je Szóbórpark? Výletním autobusem se dostanete až na industriální okraj Budapešti - před hradbou a mohutnými dráty vás vítají 2 Trabanti, "budovatelská" hudba či Internacionála z amplionu a monumentální sochy Marxe, Engelse a Stalina a uvnitř Memento Park a ohromné množství propagandistických monumentů. Jinde se památníky komunismu ničily a pomalovávaly, zde byl vytvořen recesní památník komunismu.

Stálé sbírky Muzea krásných umění v Budapešti
Základem tohoto ve světě proslulého muzea je bohatá sbírka rodu Esterházyů: zájemci tu najdou umění starého Egypta, antického Řecka a Říma, velmi kvalitní kolekci italského a nizozemského umění od XIII. do XVIII. století, poklady starého španělského malířství se sedmi obrazy El Greca, vynikající díla reprezentují francouzské malířství XIX. - XX. století.
Muzeum Vasarelyho, největší toho druhu na světě (400 děl!), představuje reprezentativní soubor díla slavného zakladatele hnutí op-artu, který byl maďarského původu. Op-art je umění, které využívá geometrických tvarů k vytváření zvláštních prostorových a optických iluzí. Muzeum nabízí úžasný vizuální zážitek.

Informace

Pro kolektivy 40 osob možné prodloužení zájezdu o celodenní pobyt v Szentendre, fakultativně večeře na rozloučenou v čárdě a s návratem do Prahy časně ráno prakticky za stejnou cenu.

Mapa k zájezdu


Zobrazit místo Velikonoční Budapešť na větší mapě


|Zpět|

Termální lázně Széchényi

Termální lázně v zeleném parku v centru Pešti s plovárnou i léčebnými a wellness prostorami, jedno z největších lázeňských zařízení v Evropě

Termální lázně Gellért

Luxusní termální lázně hotelu Gellért v Budapešti s vápnitou slabě radioaktivní hydrogenuhličitanovou vodou bohatou na léčivé minerálie

Skanzen Szentendre

V severním Maďarsku , asi 20 km od Budapešti , se nachází u srbského městečka Szentendre největší maďarský skanzen . Lidová architektura z celého Maďarska je tu uspořádaná podle regionů do osmi okruhů, chalupy a hospodářská stavení vytvářejí dohromady statky i zemanské dvorce a ty zase dohromady celé vesnice a dvě městečka. Zařízená obydlí zachycují věrně život na Maďarském venkově mezi 18. a 20. stoletím. Szentendre představuje jednu z perliček na poznávacích zájezdech do Maďarska .

Maďarské slavnosti

patří jistě mezi ty nejkrásnější v Evropě a odrážejí bohaté kulturní dědictví uherských zemí. Některé z nich byly dokonce zařazeny mezi nehmotné dědictví UNESCO.

Velikonoce

Velikonoce jsou nejvýznamnějším svátkem křesťanů. Připomínají ukřižování a zmrtvýchvstání Ježíše Krista, nicméně navazují i na starší tradice - pohanské oslavy jara a plodnosti a také na významný židovský svátek pesach.

Maďarské slavnosti během roku - přehled

Maďarsko je středoevropskou zemí, kde se slavnosti – zvláště historické, folklórní, hudební a gastronomické - drží snad nejvíce. Na jaře vyhánění zimy a velikonoce, v létě různé festivaly, jezdecké a květinové slavnosti a zejména svátek sv. Štěpána, na podzim oslavy sklizně a vinobraní, v zimě advent a divadelní sezóna. Některé ze slavností můžete poznat na poznávacích zájezdech CK GEOPS.

Budapešťská karta

 Slevová karta v sobě zahrnuje jízdné městskou dopravu, vstupné do tří muzeí zdarma a výhodné slevy do dalších objektů. Na poznávacích zájezdech do Budapešti jistě přijde vhod.

Maďarská kuchyně a víno

Snad opravdu každému z nás se pod názvem maďarské kuchyně ihned vybaví slova jako maďarský guláš nebo paprikáš. Zdejší gastronomie má díky rafinovanosti a jednoduchosti svých jídel pověst důmyslné tradiční kuchyně, ve které se objevuje harmonie všech chutí i barev. Poznávací zájezdy jsou dobrou příležitostí k tomu, seznámit se jak s vynikajícími vína Maďarska (tokajské, z oblasti Eger či Villány), tak s pestrou maďarskou gastronomií.

Proč navštívit Budapešť

Úchvatná poloha, termální lázně na každém kroku, římské i turecké památky, krásná secesní architektura, výborné restaurace a kavárny, pestrá nabídka kulturních akcí, ale také veliká zoologická i botanická zahrada a zelené vrchy s jeskyněmi v okolí Budína. Eurovíkend v maďarské metropoli skutečně stojí za to!

Tropicarium Oceanarium v Budapešti

Tropicarium, to je unikátní tropická zoologická zahrada, v níž je věrně napodobeno přirozené prostředí exotických zvířat vč. "pravého" deštného pralesa. Její součástí je i největší mořské akvárium ve střední Evropě (Oceanárium). Během víkendového poznávacího zájezdu do Budapešti se najde čas na poznání tohoto kousku tropické exotiky v Maďarsku

Lázně v Budapešti

Budapešť je proslulá jako město termálních lázní. Koupání v teplé vodě tu patří ke každodennímu životu a návštěva lázní je pro Maďary společenskou událostí. V Budapešti najdeme celou řadu lázeňských areálů, které stojí za to během poznávacího zájezdu či eurovíkendu navštívit a užít si pohody a pocitu uvolnění.

Národní park Dunaj-Ipel´

Národní park (603 km2) leží v dunajském ohybu severně od Budapešti a tvoří jej pohoří Pilis, Visegrádské vrchy, Börszönyské vrchy, tok Dunaje od Visegrádu po ostrov sv. Ondřeje a záplavové území řeky Ipel´ od Balassagyarmatu po Hontu. Nejvyšší vrcholy dosahují přes 950 metrů a celé území parku je na maďarské poměry neobyčejně členité. Podloží tvoří buď vápence a dolomity s vyvinutými krasovými jevy a jeskyněmi (Legény či Szemlő-hegyi) nebo lávová pole a sopečné vyvrženiny (Börszönyské vrchy).

Krásy severního Maďarska

Severní Maďarsko , to jsou "maďarské velehory" Mátra a národní park Bukové hory , okouzlující město Eger , egerská i tokajská vinařská oblast a oblast  Tokaj a k historickému městu Sárospaták, Pallocké vrchy s vesnicemi (např. Hollókő pod ochranou UNESCO) s pozoruhodným folklórem, Maďarský kras s fascinujícím podzemním světem národního parku Aggtelek. V oblasti se nachází celá řada léčivých termálních lázní: Eger , Egerszalók, Mezőkövesd, jeskynní lázně Miskolc Tapolca, klimatické lázně Lillafüred, Nyíregyháza. To vše můžete vidět na poznávacích zájezdech CK GEOPS.

Budapešť, Paříž na Dunaji

Spisovatelé a básníci dali Budapešti mnoho přívlastků, jako například Královna Dunaje nebo Paříž na Dunaji . Má podobnou malebnou polohu, jako Praha, jenže ne na Vltavě, ale na Dunaji , harmonický velkoměstský vzhled, obchody, obchůdky, butiky, kavárničky s venkovním posezením i širokou síť kulturních, sportovních a zábavních zařízení, starobylé i zbrusu nové hotely.

|Zpět|

Podobné zájezdy

4denní zájezd, doprava autokarem | Maďarsko
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 3x hotel (1x Slovensko, 2x Budapešť), 3x polopenzi, průvodce, pojištění CK

5.5.16 - 8.5.16
5 790,-
61-324
28.9.16 - 1.10.16
5 790,-
61-326
3denní zájezd, doprava autokarem | Maďarsko
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 1x hotel v Budapešti, 1x snídani a večeři, průvodce, pojištění CK

2.12.16 - 4.12.16
3 990,-
61-329


Tisk TISKNOUT

aktuálně: únorové slevy , zájezdy na karnevaly a Velikonoce
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2016

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2016 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2016 Cestovní kancelář GEOPS, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny