Termín od:  - do:  -
Cena od: do:
katalog GEOPS 2018
| Zpět | jste zde: zájezdy 2017,2018 > Německo > Bamberg a kouzlo adventu 2017

B38d-17 - Bamberg a kouzlo adventu 2017

Bamberg (UNESCO), adventní trhy, císařský dóm a další památky.
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
71-394 09.12.17 09.12.17
890,-
890,-
Odjeto LM
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem, průvodce, pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

vstupné do objektů, komplexní pojištění.

Příplatky

84 CZK komplexní pojištění
20 CZK pojištění pouze léčebných výloh

úvodní popis

Adventní jednodenka - pohádkově hezké město Bamberk s tisíciletou historií, zapsané jako celek na seznam UNESCO, chrámy a hrázděné domy, radnice na středověkém mostu, vánoční trhy se spoustou specialit.

úvodní popis POD

Jeden z adventních jednodenních zájezdů B38.

Německo - Bamberg - Staroměstská radnice
Německo - Bamberg - Staroměstská radnice Bamberg Německo - Bamberg - nábřeží Bamberg Německo - Bamberg - hrázděné domy v historickém centru
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odjezd z Prahy v 6 h ráno, po trase dle dohody, přejezd do Německa do dávného biskupského sídla BAMBERKU , jednoho z nejkrásnějších německých měst - UNESCO, na 1000 historických budov, románsko-gotický císařský dóm, proslulý Bamberský jezdec - trochu záhadná socha krále z l. 1230-40, náhrobek svatého císařského páru Jindřicha II. a Kunhuty a hrobka papeže Klimenta II., v sousedství dva biskupské paláce – Císařský a Trůnní sál; most přes řeku Regnitz, na něm radnice, malebná poříční čtvrť s mlýny a lávkami, výstavky jesliček v kostelích (až 40 míst), adventní trhy na historických náměstích s různými svařáky a ovocnými punči, můžete ochutnat i místní znamenitá piva, návrat do Prahy do půlnoci

CK si vyhrazuje právo úpravy programu podle počasí a dopravních podmínek.

Doprava

autobusem s možností občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč) a DVD

Pojištění

Cena zájezdu nezahrnuje komplexní pojištění. Doporučujeme komplexní pojištění u pojišťovny UNIQA (pojištění úrazové, léčebné v zahraničí, za náhradu škod a především pojištění na storno zájezdu ve výši 28 Kč/den (minimálně však 84 Kč) nebo pouze léčebné pojištění ve výši 20 Kč/den.

Poznámky

Bamberk , klenot mezi německými městy
Bamberk patří nepochybně k nejkrásnějším městům Německa a pro množství cenných památek je jako celek zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Jeho dějiny začínají již rokem 902, kdy tu sídlil rod Babenberků (odtud jméno), který později vládl v Rakousku. Později město náleželo mocným biskupům bambersko-würzburským a konaly se tu také říšské sněmy.
Jádro města je prakticky neporušené, sestává z malebných hrázděných domů a nachází se tu řada významných památek. především dóm svatého Petra a Jiří ze 13.-14. století, jehož architektura stojí na pomezí mezi románským a gotickým slohem. Jedná se o výjimečnou budovu se dvěma chóry a čtyřmi věžmi (jakoby dva kostely v jednom). Na fasádě je umístěna slavná socha tzv. bamberského jezdce s královskou korunou, jehož identita zůstává záhadou. V interiéru je mj. umělecky cenný sarkofág svatého císařského páru Jindřicha II. a Kunhuty z 16. století a krásně vyřezávaný mariánský oltář. Je zde také hrobka jediného papeže, který spočívá v německé půdě - Klimenta II., který býval zdejším biskupem. U dómu se nachází starý biskupský palác z přelomu 15. a 16. století. Nicméně nejslavnější památkou Bamberku je pravděpodobně radnice, komplex sestávající z barokního paláce s branou a barevné hrázděné budovy, která je zcela netradičně umístěna doprostřed středověkého mostu, přímo nad pilíř, pod kterým burácí řeka Regnitz (Rohnice). Nejlepší pohled na tento zvláštní architektonický celek je z protějšího barokního mostu. Podél řeky se zachovalo několik mlýnů a barevných rybářských domků, kolem nichž vedou lávky a můstky.
Dále je ve městě barokní Biskupský palác, výstavní barokní Nová rezidence (konec 17. století) s císařským sálem a překrásnými freskami, mj. i s malbou habsburského rodokmenu, a ještě barokní zámek Concordia na břehu řeky. Za vidění stojí také některé další sakrální budovy, například původně románský klášterní kostel sv. Michala na Michaelsbergu se stropem vyzdobeným barokními malbami léčivých rostlin (odtud přízvisko botanická zahrada) a s bývalým pivovarem, kde je nyní muzeum piva, barokní kostel sv. Martina, který se spolu s budovou špitálu sv. Kateřiny nachází na náměstí Grünemarkt, a karmelitský klášter s románským jádrem a gotickou křížovou chodbou. O adventu bývají v kostelech vystaveny betlémy.
Bamberk leží na hornofrancké pivní stezce a nachází se tu devět pivovarů, které dohromady vyrábějí na padesát druhů piv. Specialitou je místní tzv. kouřové pivo.

Mapa k zájezdu


Zobrazit místo Adventní Bamberg na větší mapě


|Zpět|

Německo - památky UNESCO

Přehled všech německých lokalit zapsaných na seznamu UNESCO - historická i moderní města, významná architektura, zámky, zahrady , pozoruhodné krajiny, biologicky významné lokality, technické památky...

|Zpět|


Tisk TISKNOUT

aktuálně: věrnostní slevy , zájezdy v době státních svátků
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2017

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2017 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2017 Cestovní kancelář GEOPS, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny