Termín od:  - do:  -
Cena od: do:
katalog GEOPS 2018
| Zpět | jste zde: zájezdy 2017,2018 > Německo > Mnichov a Velká galerijní/ hudební noc 2017

A150-17 - Mnichov a Velká galerijní/ hudební noc 2017

Mnichov, víkend s prohlídkou památek a muzeí, Nymphenburg, galerie Alte Pinakotek a Neue Pinakotek a Velká muzejní noc nebo hudební noc.
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
71-254 05.05.17 07.05.17
3 390,-
Odjeto
71-255 13.10.17 15.10.17
3 390,-
Odjeto
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem, 1x ubytování v hotelu se snídaní, průvodce, pojištění CK

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, veškeré vstupné

Příplatky

690 CZK jednolůžkový pokoj
84 CZK komplexní pojištění

úvodní popis

Poznávací zájezd do bavorské metropole Mnichov . Poznáte památky, galerie a zajímavosti Mnichova , královský zámek Nymphenburg s krásnými zahradami , sochami a vodotrysky, můžete navštívit příležitostné výstavy. Jedinečná příležitost účastnit se na jaře Velké hudební noci se spoustou koncertů a na podzim Velké muzejní a galerijní noci, kdy se otevírá na 90 muzeí a galerií Mnichova .

lákadla

Mnichov, klasické památky města, pivnice, Anglické zahrady, Stará, Nová či Moderní galerie - zámek Nympenburg a zahrady se sochami a fontánami - na jaře Velká hudební noc, v říjnu Velká muzejní noc, až 100 muzeí volně přístupno na 1 vstupenku.

Německo - Mnichov, jezuitský kostel sv.Michala, 1585-89
Německo - Mnichov, jezuitský kostel sv.Michala, 1585-89 Německo - Mnichov, Nová radnice, orloj na Glockenspiele (Hodinová věž) s 43 zvonky a 32 figurami  Německo - Mnichov, Rezidenz, Antický sál, arch. S.Zwitzel, k uložení vévodových antických sbírek Německo - Mnichov - BMW Welt nabízí i pohled na poslední modely firmy Německo - Mnichov, Královský palác, ložnice kurfiřtovy manželky, nejluxusněji zařízená místnost v paláci Německo - Mnichov, Lenbachhaus, italizující vila, dnes muzeum Německo - Mnichov - Augustinerbrau, nejstarší a největší městský pivovar, založen augustiánskými mnichy v roce 1328 Německo - Mnichov - socha před Loveckým a rybářským muzeem, pův. kostel augustiniánů, 1300, v 15.stol.přestavěn a 1602-21 barokizován Německo - Mnichov - Stará radnice, 1470-75, J.v.Halspach, přest. 1877-1934 novogoticky, dnes expozice muzea hraček Německo - Mnichov - Královský palác, Grotto Court Německo - Mnichov - Nová radnice a Mariánský sloup z roku 1616 Německo - Mnichov - muzeum BMW, arch. K.Schwanzer, 1972-6 Německo - Mnichov - Propyláje 1854-62, L.v.Klenze, replika athénských propylájí z Akropole v měřítku 1 ku 1 v dórském slohu na Konigsplatz Německo - Mnichov - Královský palác, tapisérie Sklizeň ananasů, manufaktura v Beauvais, 1720-30 s typickými jihočínskými motivy Německo - Mnichov - Královský palác Německo - Bavorsko - Nymphenburg, 1664-75, později několikrát upravován
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odjezd v 7 h z Prahy, přejezd do MNICHOVA : bavorská metropole, prohlídka hlavních památek, Karlsplatz, renesanční kostel sv. Michala, Bürgersaalkirche, tradiční Augustiniánská pivnice, pozdně gotický halový kostel Frauenkirche, historické centrum města s pěší zónou – okolí náměstí Marienplatz, Stará radnice s muzeem hraček, Nová radnice se zvonkohrou, tržnice, jedna z nejstarších pivnic Mnichova Hofbräuhaus, Odeonsplatz – pozdně barokní kostel sv. Kajetána, Feldherrnhalle. Náměstí Königsplatz (Glyptotéka, Muzeum antického umění…), dále volno, možnost navštívit galerii : Neue Pinakothek se sbírkami umění z 18.-19. století, Alte Pinakothek - jedna z nejlepších světových obrazáren (neúčastní se muzejní noci) – období od 14. do 18. století (Dürer, Cranach , Raffael, Leonardo da Vinci, Tizian, Van Dyck, Rubens , Rembrandt , Velazquez, Boucher aj.), posezení v přilehlých restauracích a kavárnách, či nákupy v centru města

2.den

2. den: prohlídka zámku Nymphenburg , klenotu bavorských kurfiřtů, s parkem - barokní sousoší a fontány, alternativně Galerie krásek, Porcelánové muzeum, vzniklé u jedné z prvních německých porcelánek, dále prohlídka Rezidence bavorských králů, Anglická zahrada Englischer Garten s Čínskou věží a Biergarten, tradiční pivnice Hofbräuhaus, gastronomický a květinový trh Viktualienmarkt, panoramatický výhled na město z věže kostela Alter Peter (91 m), v 19:00 hodin začíná v jarním termínu Dlouhá hudební noc , na 400 koncertů všech hudebních žánrů ve 100 různých divadlech, klubech a barech třeba i s tancem, s dopravou za vstupenku 16 €, v říjnovém termínu zase Velká muzejní a galerijní noc, mezi 90 státními a městskými mnichovskými muzei i významnými galeriemi jezdí speciální taxíky, tramvaje a autobusy (jízdné v ceně vstupenky 16 €); doporučujeme Státní muzeum egyptského umění, Bavorské národní muzeum, Deutsches muzeum (největší technické muzeum světa) i Muzeum BMW, více informací na http://www.muenchner.de/museumsnacht/, plánovaný odjezd ve 2:30

3.den

3. den: návrat do ČR v ranních hodinách

CK si vyhrazuje právo úpravy programu podle počasí a aktuálních podmínek v Mnichově . Slavnosti, které jsou uvedeny v programu zájezdu, jsou záležitostí místních lidí a mohou být ovlivněny řadou nepředvídatelných situací. Nelze je proto nikdy zaručit na 100 % v daném termínu a uvedené podobě.

Doprava

klimatizovaným zájezdovým autobusem, vybaveným DVD, prodej nápojů

Ubytování

hotel, 2lůžkové pokoje s příslušenstvím

Stravování

snídaně

Pojištění

V ceně je zahrnuto povinné pojištění cestovních kanceláří proti úpadku.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění a pojištění na storno. Za příplatek lze u CK zprostředkovat komplexní pojištění do zahraničí od pojišťovny UNIQA (balíček obsahuje pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění na storno a pojištění odpovědnosti za škody).

Orientační ceny vstupného

Alte Pinakothek: základní vstupené je v současnosti kvůli omezenému provozu 4 €, do 18 let vstup zdarma, Neue Pinakothek - 7 €, do 18 let zdarma, Pinakothek der Moderne – dospělý 10 €, do 18 let zdarma, zámek Nymphenburg : základní vstup 6 €, vstup vč. muzea porcelánu a zámečků v parku 11,50 € v sezóně, Mnichovská Rezidence: Rezidenční muzeum 7 €, klenotnice 7 €, společná vstupenka do muzea a klenotnice 11 €, Deutsches Museum - dospělý 8,50 €

Kapesné

Doporučujeme na vstupné 40 € a další kapesné dle vlastního uvážení.

Poznámky

Mnichov , velká hudební noc
Hudební noc v Mnichově je cele zasvěcena hudbě v nejrůznějších podobách. Během jedné noci od 8 večer do 3 v noci se odehraje na 400 koncertů na 100 místech v Mnichově – v koncertních sálech, divadlech, kulturních institucích, barech, restauracích, kostelech, muzeích, hudebních školách… Budou to koncerty nejrůznějších hudebních žánrů, od klasické hudby po rock a pop i všelijaké míchání žánrů. Ale také taneční vystoupení, kabarety, lze se účastnit speciálních prohlídek na téma hudba. Vše za jednotnou vstupenku v ceně 16 EUR, které je zároveň i jízdenkou do speciálních autobusů, které zajišťují dopravu.

Zajímavosti

Velká noc muzeí v Mnichově patří k významným evropským kulturním událostem - účastní se celá řada muzeí a kulturních institucí v Mnichově (90) a mezi nimi i ty stěžejní - např. Neue a Moderne Pinakothek, moderní galerie Lenbachhaus, Státní muzeum egyptského umění, Antické sbírky a Glyptotek i Bavorské národní muzeum a BMW Museum a Německé muzeum vědy a techniky. Noc muzeí začíná v pátek večer mezi šestou a sedmou, mnoho muzeí nabízí již odpoledne různé zajímavé programy, zejména pro děti a mládež. Během muzejní noci se pak lze účastnit celé řady kulturních i zábavných programů. Více informací: http://www.muenchner.de/museumsnacht/index.php?


Mnichovská muzea a galerie

Bavorské národní muzeum

Obsáhlé sbírky tohoto muzea jsou zaměřeny na dějiny umění a kultury, řemesla, lidové umění a každodenní život v Bavorsku. Historický okruh obsahuje cenná umělecká díla, nábytek a uměleckořemeslné předměty z období od raného středověku po secesi, cenné a pozoruhodné jsou především gotické oltářní sochy a obrazy, skvostná barokní umělecká díla ze sbírek kurfiřta Maxe Emanuele (přelom 17.a 18. století) a historizující předměty z rezidencí bavorských králů vč. slavného Ludvíka II. z 19. století. Kulturně historický okruh obsahuje např. sbírku porcelánu, hudebních nástrojů, stolního náčiní či společenských her. Okruh zaměřený na lidovou kulturu přibližuje každodenní život bavorského lidu, obsahuje též sbírku duchovního lidového umění a sbírku hraček. Pozoruhodná je též rozsáhlá sbírka betlémů z alpské oblasti, kterou nashromáždil mezi lety 1880 a 1890 mnichovský obchodní rada Max Schmederer.

Mnichov , Prinzregentstrasse 3.


Německé muzeum (Deutsches Museum)

... aneb Mistrovská díla vědy a techniky. Jedno z nejvýznamnějších světových muzeí zaměřených na techniku a přírodní vědy. Obsahuje na 100 000 exponátů týkajících se všech možných témat - od hornictví po atomovou fyziku, od nálezů z jeskyně Altamiry po zvětšený model lidské buňky, od počátků civilizace až po současnost. K nejcennějším exponátům patří např. první motorové letadlo bratrů Wrightů, Wattův parní stroj, dieselový motor či první počítač řízený programem - Z3 Konrada Zuse.
Budova muzea se nachází na ostrově Museuminsel.


BMW Museum

Muzeum věnované známé značce osobních automobilů - 90 let historie a všechny typické aspekty jsou zachyceny v sedmi tematických okruzích a pro každý je určena samostatná budova. Od roku 1975 je muzeum domovem slavné BMW Art Car Collection - pozoruhodné sbírky umělecky vyvedených automobilů BMW. V současnosti čítá 16 kusů a je nadále rozšiřovaná.

Mnichov , Petuelring 130.
více informací na http://www.bmw-museum.de/1/webmill.php?fx=g&id=630619Státní muzeum egyptského umění

Sbírky staroegyptského umění z období od prehistorie a Staré říše až po řecko-římskou éru. Zahrnuje též exponáty z přilehlých oblastí, hl. antického Súdánu (Nubie) a koptské Etiopie. představuje mezi světovými muzei naprostý unikát.
Hofgarten, Mnichov .

Glyptotéka

Sbírka antických soch, k níž položil základ král Ludvík I. v roce 1830.

Mnichov , Königplatz 1.

Mapa k zájezdu


Zobrazit místo Mnichov a Velká galerijní noc na větší mapě


|Zpět|

Německé slavnosti během roku - přehled

V Německu je k vidění nevídané množství slavností většího i menšího významu v průběhu celého roku. Doslova každé město má vlastní kalendář slavností a trhů. Významné jsou hudební a filmové festivaly (např. festival Richarda Wagnera v Bayreuthu) a světové veletrhy. Poznejte některé ze slavností na poznávacích zájezdech s CK GEOPS.

|Zpět|

Podobné zájezdy

3denní zájezd, doprava autokarem | Německo
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 1x hotel (2lůž. pokoj s přísl.), průvodce, pojištění CK

25.8.17 - 27.8.17
3 590,-
71-253


Tisk TISKNOUT

aktuálně: věrnostní slevy , zájezdy v době státních svátků
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2017

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2017 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2017 Cestovní kancelář GEOPS, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny