Termín od:  - do:  -
Cena od: do:
katalog GEOPS 2018
| Zpět | jste zde: zájezdy 2017,2018 > Německo > Advent v pohoří Harz a památky UNESCO 2017

B37-17 - Advent v pohoří Harz a památky UNESCO 2017

Německo, vrchovina Harz - Gernrode, Quedlinburg, Osterwieck, Wernigerode, Goslar, památky UNESCO, adventní trhy, muzeum kukaček.
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
71-389 02.12.17 03.12.17
3 490,-
Odjeto
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem, 1x hotel se snídaní, průvodce

Základní cena nezahrnuje

pojištění a vstupné

Příplatky

500 CZK jednolůžkový pokoj
480 CZK večeře
84 CZK komplexní pojištění

úvodní popis

Advent jako z pohádky v městech tajuplného pohoří Harz . Dávná císařská sídla a kláštery, a především spousta hrázděných domů, které vyvářejí okouzlující kulisu pro malebné vánoční trhy s různými specialitami. Navštívíte Quedlinburg, Wernigerode, Goslar a také Gernrode s výrobnou kukaček a skvělým předrománským chrámem. Hned dvě města zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO.

lákadla

Gernrode, muzeum kukačkových hodin, otonský chrám - Quedlinburg (UNESCO), hrázděné domy, císařský dóm, adventní trhy ve dvorcích - Wernigerode, pěkné adventní trhy - Goslar, město na seznamu UNESCO, císařský hrad, vánoční trhy.

Německo - Harz - Goslar - Domvorhalle, severní předsíň kostela sv.Šimona a Judy, vysvěcen 1051, 1819 zbourán až na tento objekt
Německo - Harz - Goslar - Domvorhalle, severní předsíň kostela sv.Šimona a Judy, vysvěcen 1051, 1819 zbourán až na tento objekt Německo - Harz - což si dát svařené víno Německo - Harz - Goslar, bývalý špitál sv.Kříže Většího, 1254, s románskými stavebními prvky Německo - Harz - Quedlinburg, Tržní náměstí Německo - Harz - Gernrode, sv.Cyriakus Německo - Harz - Weinigerode, hrad romanticky přestavěn 1862-80 Německo - Harc - Goslar - sladkosti lákají Německo - Harz - Quedlinburg, sv.Benedikt, gotický oltář, kolem 1480, P.Maria a svaté - zleva Adelheid, Kateřina, Barbora,.. Německo - Harc - Quedlinburg, kouzlo hrázděných domů v centru Německo - Hatz - Goslar, adventní trh Německo - Harz - Gernrode, hrázděné domy v centru Německo - Harz - Quedlinburg, detaily hrázdění, typický motiv dolnosaské renesance Německo - Hatz - adventní Weinigerode Německo - Harc - Goslar, Kaiserpfalz, zal. 1005-15, přestavěná v 19.stol.
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odjezd z Prahy v 6 h, Ústí nad Labem a po trase dle dohody, přejezd do Německa , pohádkové pohoří Harz , QUEDLINBURG (UNESCO), překrásné město ze samých hrázděných domů, hradní návrší s románským klášterním kostelem, vánoční trhy - advent jako z pohádky, místní zvláštností jsou adventy ve dvorech hrázděných domů, na náměstí je obří adventní kalendář, kde každý dům představuje jedno okénko, nocleh v hotelu v Harzu

2.den

2. den: WERNIGERODE , město čarodějnic s hradem vysoko nad městem, adventní trhy na náměstí s podivuhodnou renesanční radnicí a hrázděnými domy, různé adventní speciality - např. míchané svařáky s ovocem, GOSLAR (UNESCO), město císařů, skvělé románské chrámy, náměstí se skvostně zdobenými hrázděnými domy a historickou kašnou, císařská falc (rekonstrukce paláce z 11. století), vánoční trhy s fantastickou atmosférou, malý les vánočních stromečků, obří adventní kalendář, návrat do Prahy mezi 22.00 a 23.00 hodin

CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a aktuálním podmínkám v adventních místech.

Doprava

klimatizovaným autobusem vybaveným přehravačem DVD, o přestávkách možnost občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč)
Upozornění: odjezdy a svozy z uvedených míst se uskuteční, pokud se sejde dostatečný počet zájemců. Trasy odjezdů se mohou změnit v závislosti na aktuální dopravní situaci.

Ubytování

1x hotel, 2lůžkové pokoje s příslušenstvím

Stravování

1x snídaně, lze dokoupit večeře za 550 CZK

Pojištění

V ceně je zahrnuto povinné pojištění cestovních kanceláří proti úpadku.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění a pojištění na storno. Za příplatek lze u CK zprostředkovat komplexní pojištění do zahraničí od pojišťovny UNIQA (balíček obsahuje pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění na storno a pojištění odpovědnosti za škody).

Orientační ceny vstupného

doporučené vstupné 35 €

Poznámky

Podrobné programy a konečné ceny adventních zájezdů mohou být aktualizovány vzhledem k možným změnám podmínek v ubytování a místech na trase během roku.

Mapa k zájezdu


Zobrazit místo Advent v pohoří Harz na větší mapě

itinerář

Gernrode - Quedlinburg - Osterwieck - Wernigerode - Goslar


|Zpět|

Německé slavnosti během roku - přehled

V Německu je k vidění nevídané množství slavností většího i menšího významu v průběhu celého roku. Doslova každé město má vlastní kalendář slavností a trhů. Významné jsou hudební a filmové festivaly (např. festival Richarda Wagnera v Bayreuthu) a světové veletrhy. Poznejte některé ze slavností na poznávacích zájezdech s CK GEOPS.

Německo - památky UNESCO

Přehled všech německých lokalit zapsaných na seznamu UNESCO - historická i moderní města, významná architektura, zámky, zahrady , pozoruhodné krajiny, biologicky významné lokality, technické památky...

Národní park Harz

Pohoří Harz leží ve středním Německu na rozhraní tří spolkových zemí – Durynska, Dolního Saska a Saska -Anhaltska. Táhne se od severozápadu k jihovýchodu téměř 95 km a je široké až 35 km. Toto hrásťové pohoří je tvořeno starými horninami (hlavně žuly a ruly, dále i břidlice a slepence. Nejvyšší hora Brocken má jen 1.142 metrů. Typické jsou náhorní plošiny s protáhlými úzkými údolími s horskými říčkami, skalnaté srázy i skalní zdi (pískovcová stěna Teufelsmauer, přes 4 km dlouhá). Vyšší část pohoří Horní Harz (Oberharz) pokrývají jehličnaté lesy, nižší část Dolní Harz (Unterharz) je porostlá lesy listnatými. Poznejte přírodu i kulturu tohoto jedinečného národního parku na poznávacích zájezdech CK GEOPS.


|Zpět|

Podobné zájezdy

4denní zájezd, doprava autokarem | Německo
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 2x hotel, 2x snídaně, průvodce, pojištění CK

28.4.17 - 1.5.17 5 990,- 71-256 zru
28.4.17 - 1.5.17 7 290,- 71-256 zru


Tisk TISKNOUT

aktuálně: věrnostní slevy , zájezdy v době státních svátků
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2017

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2017 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2017 Cestovní kancelář GEOPS, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny