Termín od:  - do:  -
Cena od: do:
katalog GEOPS 2018
| Zpět | jste zde: zájezdy 2018 > Polsko > Wroclaw, město sta mostů a město kultury a 2017

A122-17 - Wroclaw, město sta mostů a město kultury a 2017

Vratislav, Wroclaw, víkend v městě kultury, řada památek, Hala století - UNESCO, mrakodrapy, zoo a Afrikárium.
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
71-222 27.05.17 28.05.17
3 390,-
Odjeto vyp
71-223 28.10.17 29.10.17
3 390,-
3 390,-
Odjeto LM
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem, 1x hotel se snídaní, průvodce, povinné pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, příp. pobytové taxy, veškeré vstupné (130 PLZ)

Příplatky

580 CZK za jednolůžkový pokoj
84 CZK komplexní pojištění

úvodní popis

Vratislav - Wroclaw , evropské město kultury roku 2016. Slezské velkoměsto plné památek, dlouho součást Koruny české a druhé největší město v království, město sta mostů. Dlouhé dějiny a osídlení polské, české a německé se odrážejí v historickém centru se spoustou památek, moderní doba přidala další zajímavou architekturu včetně památky UNESCO, zajímavá muzea, parky i zoologickou zahradu s úžasnou africkou krajinou. A zábavnou stránku prohlídce města dodávají trpaslíci ve Vratislavi .

lákadla

Zabkowice Slaskie, renesanční zámek Jiříka z Poděbrad - Vratislav, historické centrum, obří Raclawické panoráma, zoo s moderním africkým areálem, Hala století (UNESCO), pohled z nejvyššího mrakodrapu, trpaslíci ve Vratislavi.

Polsko - Vratislav (Wroclaw), radnice, východní průčelí, kol 1500, bohatě zdobený štít
Polsko - Vratislav (Wroclaw), radnice, východní průčelí, kol 1500, bohatě zdobený štít Polsko - Vratislav, ve městě narazíme na množství sošek skřítků - to je další z nich - spící městský strážce Polsko - Vratislav (Wroclaw), hlavní náměstí, tzv. Rynek, 213x178 m, jedno z největších v Evropě Polsko - Vratislav, sv.Jan Křtitel, po Mongolech got. cihlový, 1244-1341 Polsko - Vratislav, vlevo dům U Gryfů, vpravo kostel sv.Alžběty Maďarské Polsko - Vratislav (Wroclaw), Fontána medvěda, 1904 Polsko - Vratislav (Wroclaw) - Hala století, 1911-13, architekt Max Berg, od 2006 památka UNESCO, nejstarší modernistická železobetonová stavba světa Polsko - Wroclav - Universita, Aula Leopoldina , barokní 1728-41, s nádhernou štukovou výzdobou od F.J.Mangoldta Polsko - Vratislav (Wroclaw), sv.Jan Křtitel, 3lodní Polsko - Vratislav (Wroclaw), Plac Solny Polsko - Vratislav (Wroclaw), Skleněná fontána neoficiálně nazývaná Pisoár Polsko - Vratislav (Wroclaw), radnice, novogotická sochařská výzdoba s pijáckými scénami Polsko - Vratislav (Wroclaw), sv.Jan Křtitel, boční loď Polsko - Vratislav (Wroclaw), jižní průčelí s neogotickou výzdobou Polsko - Vratislav, pomník A. Fredra, autora veseloher, 1897, L.Marconi, původně Lvov, před řáděním ukrajinských nacionalistů musel být odvezen Polsko - Vratislav (Wroclaw), Iglica (Spirála), 1948 u příležitosti Výstavy znovuzískaných zemí, architekt S.Hempel, 96 m, od 2006 památka UNESCO Polsko - Vratislav (Wroclaw), umělci nebo spíš prodejci u radnice Polsko - Vratislav (Wroclaw), domy akolytů - zleva Jaś a Malgosia (Mařenka), 1564 a 18.stol.
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1.den: odjezd z Prahy v 6 hodin, po trase, svoz z Brna za 400 Kč, cesta do Polska , ZABKOWICE SLASKIE (Frankenstein) starobylé město se zříceninou zámku, který patříval Jiřímu z Poděbrad a jeho potomkům (přestavbu v renesanční zámek řídil Benedikt Rejt), Křivá věž, kostely a další zajímavé památky, "Frankensteinova laboratoř" (v dějnách městečka bývá hledána souvislost s románem M. Shelleyové, ačkoliv ji nelze doložit), VRATISLAV ( Wroclaw ), prohlídka historického centra města, Rynek, jedno z nejkrásnějších náměstí nejen v Polsku , goticko-renesanční radnice a početné výstavné domy, tzv. Jatki, chrám svaté Alžběty s domky Jeníček a Mařenka, barokní komplex univerzity s velkou síní Aula Leopoldina, klášter bernardinů s muzeem architektury, možnost návštěvy tržnice, místní zajímavostí jsou Wroclawskie Krasnale - trpaslíci ve Vratislavi , početné vtipné bronzové sošky skřítků rozmístěné všude po Vratislavi , kteří vás provedou po zajímavých místech a uličkách, ubytování ve městě, podvečerní atmosféra města s desítkami vynikajících restaurací i malých barů, plných univerzitních studentů

2.den

2.den: VRATISLAV , pokračování prohlídky a různé zajímavosti: výjezd na vyhlídku z nejvyššího polského mrakodrapu SkyTower, ramena a ostrovy Wisly, Tumský ostrov a Pískový ostrov - odedávna duchovní centrum města, nejstarší část města zvaná též Malý Vatikán , založená českým knížetem Vratislavem, katedrála Jana Křtitele, kostel sv. Kříže a další chrámy, obří obraz Panorama bitvy u Raclawic (15 x 114 m), dále variantní program: zahrady - Szczytnický park - půvabná Japonská zahrada, růžová zahrada a dřevěný kostelík z 12. století, přepravený z venkova, kruhová modernistická Hala století (UNESCO) od Maxe Berga s rozsáhlou parkovou úpravou (původně areál veliké výstavy r. 1913), nebo možnost prohlídky Národního muzea (významné umělecké sbírky až po současnost včetně gotického umění s řadou děl z doby Karla IV. a Václava IV.) nebo vratislavská zoo s moderním pavilonem Afrikárium, kde je vytvořeno pět druhů afrických krajin - např. tropická džungle, obrovské vodopády, pod kterými se koupají hroši, Rudé moře, skrz které vede skleněný tunel aj., návrat do Prahy do půlnoci

CK si vyhrazuje právo úpravy programu podle počasí a aktuálních otvíracích dob objektů. Program 2.dne je variantní.

Doprava

klimatizovaným autobusem s možností občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč) a DVD

Ubytování

1x hotel, 2 lůžkové pokoje s příslušenstvím

Stravování

snídaně formou bufetu se podávají v hotelu
Orientační ceny v Polsku: balená voda 1,5l 3 zł, chléb 2 zł, káva 7 zł , pivo v restauraci od 5 zł, jídlo v restauraci od 20 zł, mléčný bar (rychlé občerstvení) 5–10 zł, obložená bageta 7 zł, 0,5 vodky 20 zł (vhodný dárek), pohlednice 2,5 zł, WC 1 zł.

Pojištění

V ceně je zahrnuto povinné pojištění cestovních kanceláří proti úpadku.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění a pojištění na storno. Za příplatek lze u CK zprostředkovat komplexní pojištění do zahraničí od pojišťovny UNIQA (balíček obsahuje pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění na storno a pojištění odpovědnosti za škody).

Orientační ceny vstupného

VRATISLAV : Zoo, Afrikárium - 45 zl, Národní muzeum 15 zl, katedrála, vstup do zadních kaplí 4 zl, věž katedrály 5 zl, univerzita - Aula Leopoldina 14 zl (4 sály), Raclawické panoráma 30 zl, mrakodrap Sky Tower o víkendu 16 zl, muzeum architektury 10 zl,, místní průvodce na cca 2h cca 10 zl, (v případě zájmu celé skupiny)
ZABKOWICE SLASKIE: Křivá věž 6 zl, Frankensteinova laboratoř 6 zl, zámek 6 zl, muzeum regionálních památek 4 zl.

Kapesné

Doporučujeme s sebou na vstupné 130 zl a další kapesné dle zvážení na útratu.

Poznámky

WROCLAW Vratislav má turistům co nabídnout: historické památky jako gotická katedrála sv. Jana Křtitele na Dómském ostrově, Královský palác, kostel svaté Alžběty, v jehož blízkosti se nacházejí domky Jeníčka a Mařenky s Muzeem trpaslíků. Trpaslíci jsou symbolem města – na jeho území jich lze nalézt na tři stovky. Vratislav se ale pyšní i krásnou zoologickou či botanickou zahradou nebo věží Sky Tower , v jejímž 49. patře se ve výšce 200 metrů nad zemí nachází vyhlídková terasa. Zajímavá je i budova zdejší tržnice ( železobetonová stavba) ai Hala století z roku 1913, která byla v roce 2006 zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO.
Vratislav je městem kultury, proto se řada hudebních akcí v rámci Evropského hlavního města kultury bude konat v novém Národním hudebním fóru. Hlavní hudební sál s kapacitou pro 1800 diváků s dokonalými akustickými podmínkami. Vratislav a jeho kulturní programy turistu omráčí.

Zajímavosti

Nejzajímavější památky Vratislavi
Rynek Starého Města
Druhé největší náměstí v Polsku, obklopené pěknými historickými budovami s fasádami od renesančních po secesní. Nachází se tu radnice s elegantními gotickými štíty. Nachází se v ní historické muzeum. Další dominantu tvoří věž kostela svaté Alžběty, který se nachází v přiléhající uličce. Chrám má převážně gotický ráz a zachovala se v něm spousta starých kamenných náhrobků a desek. Přiléhají k němu dva malebné domky akolytů - jeden z 16. a druhý z 18. století, zvané lidově Jeníček a Mařenka. Mezi domy na Rynku zaujme renesanční dům U gryfů, dům U sedmi kurfiřtů s freskami ze 17. století, dům U zlatého slunce upravený barokně rakouským architektem Hildebrandtem, ale také secesní obchodní dům Fénix.
Klášter bernardinů s muzeem architektury
Gotický klášterní komplex z let 1463-1502 s kostelem svatého Bernardina ze Sieny (gotická budova s barokním štítem) a křížovou chodbou. Sídlí tu muzeum architektury, jediné v Polsku.
Tumský ostrov
Ostrów Tumski představuje původní jádro Vratislavi . V současnosti už není ostrovem, protože jedno rameno Odry bylo v 19. století zcela zaneseno. V roce 1000, když bylo zřízeno vratislavské biskupství, tu vznikl první kostel a také knížecí sídlo. Duchovním střediskem zůstal ostrov i poté, co se hlavní osídlení přesunulo na levý břeh Odry (konec 13. století). Nachází se tu proto hned několik kostelů: katedrála sv. Jana Křtitele (směsice slohů, převážně gotická s barokní kaplí sv. Alžběty vybudovanou a vyzdobenou italskými umělci a Kurfiřtskou vybudovanou podle plánů J.B.Fischera z Erlachu), románský kostel sv. Jiljí, který je vůbec nejstarší dochovaný ve městě, vznosný dvoupatrový gotický kostel sv. Kříže, kostel sv. Martina vystavěný na místě prvního kostelíku z 11. století. Také tu stojí Arcibiskupský palác s klasicistní fasádou a u katedrály se nachází Arcidiecézní muzeum s cennou sbírkou sakrálního umění a s krásnou goticko-renesanční kapitulní síní. Kolem zaneseného ramene Odry vznikla v 19. století pozoruhodná botanická zahrada.
K Tumskému ostrovu přiléhá Pískový ostrov, na nějž se dá přejít přes most. Zde vznikl v 12. století klášter kanovníků a k němu náleží velký gotický chrám Nejsvětější Panny Marie Na písku. v něm jsou vystaveny gotické oltáře ze zničených slezských kostelů.
Raclawické panoráma
Rozsáhlý obraz, dlouhý 120 m a vysoký 15 m, je dílem J. Styka a W. Kossaka. byl do Vratislavi přenesen z ukrajinského Lvova. Zachycuje bitvu u Raclawic roku 1794, v níž polští vlastenci vedení legendárním Tadeuszem Kosciuszkem zvítězili nad Rusy (boj měl zabránit finálnímu rozdělení Polska, nakonec však byli povstalci poraženi) a vznikl ke 100. výročí této bitvy v roce 1894. Je vystaven v moderní dřevěné budově ("rotundě") v ulici J. E. Purkyněho
Národní hala (Hala století)
Vratislavská moderní památka, která je zapsaná na seznamu UNESCO. Kruhová budova se sloupovým průčelím byla vystavěna v letech 1911-13 podle plánů Maxe Berga a ve své době představoval skutečně progresivní stavbu, Hlavní budovu zastřešuje železobetonová prosklená kupole. Okna účinně osvětlují interiér, v případě potřeby bývají odkrývána či zacloněna. Hala vznikla původně pro výstavu ke 100. výročí Napoleonovy porážky u Lipska, později sloužila jako divadlo a koncertní sál, nyní převážně pro pořádání veletrhů a sportovních akcí. Přilehlý výstavní areál s pavilóny byl upraven na park. V roce 1948 byla ke vchodu umístěna ocelová jehla vysoká 96 m, dílo Stanislawa Hempela.
Szczytnický park
Vratislavské parky jsou jeden hezčí než druhý. K nejzajímavějším patří rozsáhlý Szczytnický park na pravém břehu Odry, v blízkosti slavné Haly století a zoologické zahrady . Nachází se na místě zaniklého zámku vévody z Hohenlohe-Ingolfingenu. patří k němu zahrada růží, dřevěný kostelík z 12. století, přenesený z vesnice Staré Kožle, a půvabná Japonská zahrada.
Trpaslíci ve Vratislavi
Vratislav je městem nejen lidí, ale i trpaslíků (polsky krasnale). Bronzové sošky najdeme téměř všude, v celém městě je jich už skoro 300 a stále přibývají. Občas se vyskytují i ve dvojicích. První se objevil v roce 2001 a měl připomínat Oranžovou Alternativu – protestní hnutí z 80. let. Zdobí její pomník ve Svídnické ulici. Získal si ale takovou oblibu, že k němu začali vznikat další a další. Už v roce 2003 otevřel vratislavský starosta Muzeum trpaslíků. Místní lidé je milují, každý má nějaké jméno a něco přestavuje. Jejich hlavou je Tatíček trpaslík, stvořitel všech ostatních, který přebývá v blízkosti radnice.

Mapa k zájezdu


|Zpět|

Polsko – země plná překvapení

Je mnoho důvodů, proč navštívit našeho blízkého severního souseda. Pokud se vydáte na některou z poznávacích cest s CK Geops, můžete se sami přesvědčit o tom, že aby měl člověk nezapomenutelný zážitek z této země, stačí mu jen mít chuť poznávat, překročit naši severní hranici a vydat se na cestu…

Vratislav, metropole Slezska a město trpaslíků

Vratislav , evropské město kultury pro rok 2016, je historické hlavní město kraje Slezsko . Má velmi pěkné historické jádro, v němž se odráží staletá kultura tří národností. Mnoho míst odkazuje na společné dějiny Čech a Slezska . A nechybí ani moderní památky, zejména železobetonová hala, zapsaná na seznam UNESCO.

Polsko, památky UNESCO

Přehled všech lokalit Polska zapsaných na seznam UNESCO

|Zpět|

Podobné zájezdy

3denní zájezd, doprava autokarem | Polsko
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 2x hotel se snídaní, průvodce, povinné pojištění CK

7.9.18 - 9.9.18
4 490,-
81-226
8.6.18 - 10.6.18 4 290,- 81-225 ppt
8.6.18 - 10.6.18 5 590,- 81-225 ppt


Tisk TISKNOUT

aktuálně: věrnostní slevy , zájezdy karnevaly a Velikonoce a zájezdy na květinové slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2018

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2018 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,