Termín od:  - do:  -
Cena od: do:
katalog GEOPS 2018
| Zpět | jste zde: zájezdy 2017,2018 > Rakousko > Maková slavnost a perličky kraje Waldviertel 2017

A174-17 - Maková slavnost a perličky kraje Waldviertel 2017

Víkend v době babího léta - historická města rakouského Vitorazska, termální lázně, rezervace bludných balvanů a slavnost máku.
zobrazit podobné zájezdy
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem, 1x hotel, 1x polopenzi, průvodce, pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, vstupné (50€)

Příplatky

600 CZK jednolůžkový pokoj
84 CZK komplexní pojištění

úvodní popis

Víkendový zájezd s pestrým programem v době babího léta. Jen pár kroků za hranicemi se prostírají Waldviertelská vřesoviště s rezervací žulových balvanů, vznikla tu romantická historická městečka, hrady, zámky i významný klášter se zahradami , solné a skalní termální lázně a originální "Maková vesnice," kde se na podzim pořádají makové slavnosti - pestrá podívaná, gastronomické zážitky...

lákadla

Gmünd, rezervace obřích žulových balvanů a termální lázně- Weitra, zámek - starobylé městečko Zwettl a klášter Světlá/ Zwettl - maková vesnice Armschag, veselé slavnosti máku, folklór a gastronomie - údolí Kamptal, cesta kolem přehrady, zřícenina Lichtenfels a hrady Ottenstein a Dobra.

Rakousko - Gmünd - náměstí s renesančními domy
Rakousko - Gmünd - náměstí s renesančními domy Rakousko - Armschlag - pomník máku tvoří 3 makovice Rakousko - Armschlag - makové slavnosti a volba královny Rakousko - Waldviertel - Gmünd, náměstí (Wiki- Iworks) Rakousko - Weitra - kostel  sv.Petra a Pavla Rakousko - Zwettl - fontána F.Hundertwassera, 1994 Rakousko - Armschlag - makové slavnosti Rakousko - Zwettl - cisterciácký klášter 1138-59 románsko-gotický Rakousko - Armschlag - makové slavnosti Rakousko - Weitra - Rasthausplatz s renesančními domy se sgrafity Rakousko - Zwettl - barokní klášter 1620-40 Rakousko - Weitra - Oberertorr v městských hradbách
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odjezd z Prahy ráno, cesta do Rakouska , GMÜND , historické náměstí, domy se sgrafity, solné lázně Sole GMÜND , svět koupání a svět saun (křišťálová sauna, achátová sauna, ametystová sauna, pára, venkovní lesní sauna, solná laguna…), cesta do Blockheide, rezervace žulových balvanů s rozhlednou, naučná stezka (2-7km), malá geologická výstava, vesnice ALTWEITRA s románským kostelíkem, WEITRA (Vitra), historické městečko, které dalo název oblasti Vitorazsko, zámek a expozice (rod Kuenringů a Fürstenberků, muzeum piva), v údolí Gabrielenthal jsou Kneippovy cesty vodou, dojezd na ubytování

2.den

2. den: ZWETTL (Světlá), historické městečko se zámkem z 13. stol., barevnými domy a 2 Hundertwasserovy fontány, pivovar se staletou tradicí, klášter Světlá z 12. st, interiéry, rajský dvůr a zahrady , „Maková vesnice“ Armschlag, produkty z máku - jídlo i mýdla, kosmetika aj., dřevěný „pamákník“ s trojicí makovic na návsi, makové dožínky – veselice, lidové kapely, lidé v krojích (zdejší lidé mají své vlastní kroje v barvách máku či se vzorem makových květů), bohatá nabídka makových specialit – koláče, dorty, palačinky, makové likéry, suvenýry; na závěr cesta údolím řeky Kampy – velká přehrada, možnost koupání a půjčení loďky, hrady – např. zřícenina Lichtenfels, hrad Ottenstein s románskou kaplí, hrad Dobra, kávička s rajskými výhledy na rozloučenou; návrat do 23h

CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a event. aktuálním podmínkám v lázních a o slavnostech. Slavnosti, které jsou uvedeny v programu zájezdu, jsou záležitostí místních lidí a mohou být ovlivněny řadou nepředvídatelných situací. Nelze je proto nikdy zaručit na 100 % v daném termínu a uvedené podobě.

Doprava

klimatizovaným zájezdovým autobusem s možností občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč), vybaveným DVD
Upozornění: odjezdy a svozy z uvedených míst se uskuteční, pokud se sejde dostatečný počet zájemců. Trasy odjezdů se mohou změnit v závislosti na aktuální dopravní situaci.

Ubytování

1x hotel v Čechách

Stravování

polopenze

Pojištění

V ceně je zahrnuto povinné pojištění cestovních kanceláří proti úpadku.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění a pojištění na storno. Za příplatek lze u CK zprostředkovat komplexní pojištění do zahraničí od pojišťovny UNIQA (balíček obsahuje pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění na storno a pojištění odpovědnosti za škody).

Orientační ceny vstupného

Gmünd, termální lázně. dospělý na 2 h. 11 EUR, se saunovým světem 15, na 4 h 15 EUR a se saunovým světem 19 EUR
Weitra, zámek s muzeem 8,50 EUR (v ceně je audioguide)
Zwettl: klášter Světlá, základní prohlídka (s audioguidem) - 10,50 EUR

Mapa k zájezdu


Zobrazit místo Maková slavnost a perličky Waldviertelu na větší mapě

itinerář

Gmünd - Altweitra - Weitra - Zwettl - klášter Světlá/ Zwettl - Armschag - údolí Kamptal - Lichtenfels - Ottenstein - Dobra


|Zpět|

Rakouská vína a vinařství v Rakousku

Hlavní informace o vinařství v Rakousku , které vám mohou být užitečné na zájezdech za vínem a gastronomií. Vína našeho jižního souseda u nás nejsou příliš známá ani jich nebývá mnoho běžně k sehnání v obchodech, ačkoliv tu má vinařství dlouhé tradice a také velmi dobrou úroveň, ať už se jedná o vína z údolí Wachau , údolí Kamptal, kraje Weinviertel či ze Štýrska .

Gastronomie Rakouska

Přehled gastronomie Rakouska - některá nejobvyklejší jídla, regionální produkty, vína a některé gastronomické zajímavosti.

Makové tradice ve Waldviertelu

Typickou plodinou dolnorakouského kraje Waldviertel je mák. Pěstuje se tu skutečně odnepaměti, a to hned ve třech odrůdách - běžné modré, bílé a šedé, která se vyskytuje pouze zde. S tradicemi kolem pěstování máku a typickými produkty a gastronomií se můžete seznámit v "makové vesnici" Armschlagu či na makovém statku v Ottenschlagu.

Waldviertel, kraj lesů, hradů a vřesovišť

Waldviertel je severozápadní část Dolních Rakous, území u českých hranic je známo též jako Vitorazsko. Jsou tu města Gmünd, Weitra a Světlá/ Zwettl s klášterem, možství hradů a zámků a všelijaká zajímavá místa, která překvapí návštěvníky (vesnice máku, rezervace bludných balvanů, solné termální lázně aj.). Objevte lákadla kraje Waldviertel na pozýnávacích zájezdech do Rakouska

Rakouské slavnosti během roku - přehled

Rakousko je zemí, kde se lidé drží tradic a také velice rádi slaví. Početné jsou jak svátky spojené s přírodou, tak náboženské svátky a procesí. V každém měsíci se pořádá bezpočet uměleckých, zejména hudebních festivalů. Mnohé slavnosti můžete sami zažít na poznávacích zájezdech CK GEOPS do Rakouska .

Genuss Region Österreich - to nejlepší z rakouské gastronomie

Iniciativa Genuss Region Österreich, organizovaná rakouským ministrem zemědělství Josefem Pröllem, představuje turistům a zejména gurmánům Rakousko coby zemi gastronomických zážitků. Jsou vybírány a oceňovány potraviny, které jsou typické pro jednotlivé regiony, dodávané místními zemědělci a mohou být považovány za to nejlepší, co daná oblast může nabídnout - od sýrů přes maso, špek , ryby a ovoce až po mák, cibuli, ořechy nebo hruškovou šťávu.

Maková vesnice Armschlag

Dolnorakouská vesnice Armschlag, ležící ve vrchovině v kraji Waldviertel, je známá též jako Maková vesnice (Mohndorf). Obyvatelé Armschlagu se rozhodli plně věnovat pěstování máku a všemu, co je s ním spojeno – výrobě jídel a různých specialit, ale i kosmetiky z makového oleje, a vytvořili si i svérázný lokální folklór. Vrcholem sezóny jsou makové dožínky.

|Zpět|

Podobné zájezdy

2denní zájezd, doprava autokarem | Rakousko
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 1x hotel, 1x polopenzi, průvodce, pojištění CK proti úpadku

15.9.18 - 16.9.18
2 990,-
81-301


Tisk TISKNOUT

aktuálně: věrnostní slevy , zájezdy v době státních svátků
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2017

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2017 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2017 Cestovní kancelář GEOPS, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny