Termín od:  - do:  -
Cena od: do:
katalog GEOPS 2018
| Zpět | jste zde: zájezdy 2018 > Rakousko > Schladming, největší krampuslauf světa a Ježíškův Štýr

957-16 - Schladming, největší krampuslauf světa a Ježíškův Štýr

ZOBRAZIT DALŠÍ ZÁJEZDY ZA ČERTY Advent v Salcbursku, největší čertovský běh (krampuslauf) ve Schladmingu, překrásné jezero Wolfgangsee a vánoční město Štýr.
zobrazit podobné zájezdy
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem, 1x nocleh v hotelu se snídaní, průvodce

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, vstup na čertovský běh a vše, co není v položce cena zahrnuje

Příplatky

84 CZK komplexní pojištění

úvodní popis

Adventní zájezd s nabídkou nebeských i pekelných atrakcí. Schladming a jeho ohromující čertovský běh - stovky pekelných bytostí ve fantastických maskách a s povozy. K tomu Ježíškovo město Štýr s vánočním poštovním úřadem a betlémy, vyhlášené adventní trhy v Salcburku a čarovný advent v městečkách u jezera Wolfgangsee . Zkrátka po čertech dobrý adventní víkend.

Rakousko - Schladming- Krampuslauf, čert tě vem
Rakousko - Schladming- Krampuslauf, čert tě vem Rakousko - zimní Salzburg Rakousko - Schladming- Krampuslauf, z těch čertů jde hrůza Rakousko, Salzburg, krámky Rakousko - Schladming, Krampuslauf, největší průvod čertů na světě Rakousko - Schladming - Stadtpfarrkirche, gotický, 1522-32 rozšířen Rakousko - Salzburg - podloubí plné adventu Rakousko, Salzburg Rakousko - Schladming - Krampuslauf Rakousko - Salzburg, adventní trhy Rakousko - Schladming, Krampuslauf, už i čerti motorizují Rakousko - Salzburg, Zlatý sál, bohatá výzdoba stěn v hradním paláci Rakousko - Schladming - Krampuslauf Rakousko - Salzburg, zámek Mirabell, schodiště Rakousko - Schladming - Krampuslauf, to čerti vystupují z bran pekelných Rakousko - Schladming - zbytky hradeb z roku 1629
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odjezd z Prahy od stanice metra C Budějovická v 6 hodin, další možná nástupní místa: Trutnov, Jaroměř, Hradec Králové, Pardubice, Chlumec nad Cidlinou (po dohodě lze i Čelákovice, Nymburk), Kolín, Poděbrady, České Budějovice (trasa variantně přes Dobříš, Příbram, Písek anebo Benešov a Tábor) a po trase dle dohody a aktuální situace, vánoční město ŠTÝR (Steyr), poutní Ježíškův vrch s barokním chrámem, vánočním poštovním úřadem (odkud lze poslat pohled s razítkem od Ježíška) a dvěma velikými betlémy, adventní trhy v městečku a muzeum vánočních ozdob, večerní SCHLADMING , největší shromáždění čertů v rakouských zemích - fascinující tradiční folklórní podívaná, stovky ďábelských masek, ubytování v blízkosti Schladmingu

2.den

2. den: SALCBURK , Mozartův rodný dům, dóm, výjezd lanovkou k pevnosti, adventní trhy před dómem, popř. kavárna, cukrárna, dále čarokrásný advent u jezera Wolfgangsee - malebná městečka SANKT GILGEN a SANKT WOLFGANG , čarovné osvětlení, obří svíce, lucerna a kometa nad jezerem, možnost plavby lodí, půvabné adventní trhy, návrat do Prahy do půlnoci
CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a aktuálním podmínkám.

Doprava

klimatizovaným autobusem vybaveným přehravačem DVD, o přestávkách možnost občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč)
Upozornění: odjezdy a svozy z uvedených míst se uskuteční, pokud se sejde dostatečný počet zájemců. Trasy odjezdů se mohou změnit v závislosti na aktuální dopravní situaci.

Ubytování

hotel 3* nedalekoSchladmingu

Stravování

snídaně v hotelu

Pojištění

Zájezd obsahuje povinné pojištění CK ve smyslu zákona 159/99 sb. proti úpadku; nezahrnuje komplexní pojištění. Doporučujeme komplexní pojištění u pojišťovny UNIQA (pojištění úrazové, léčebné v zahraničí, za náhradu škod a především pojištění na storno zájezdu ve výši 28 Kč/den (minimálně však 84 Kč) nebo pouze léčebné pojištění ve výši 20 Kč/den.

Orientační ceny vstupného

SCHLADMING : krampuslauf 12 €
ŠTÝR: betlémy na Ježíškově vrchu 3 €, vánoční muzeum: 3,20 € pouze sbírky, 6 € pouze jízda a 8 € obojí (pro děti slevy), městské muzeum s dalšími jesličkami zdarma, prodejní vánoční výstava řemeslných výrobků na zámku 2,50 €

Poznámky

Podrobné programy a konečné ceny adventních zájezdů mohou být aktualizovány vzhledem k možným změnám podmínek v ubytování a místech na trase během roku.

Čertovská shromáždění ve Schladmingu se konala po mnoho let zcela pravidelně a každoročně se na ni sjíždělo kolem 200 turistických autobusů a stovky aut Rakušanů i zahraničních návštěvníků. Jednou však byla akce z blíže nevysvětlených organizačních důvodů náhle zrušena, doslova ze dne na den necelé dva týdny před plánovaným termínem. Doufáme, že se tak už nestane, ale kdyby se taková situace měla opakovat, plánují se přijatelné alternativy programu. Tento zájezd nabízí i další atrakce a věříme, že by byl dostatečně zajímavý i bez čertů.

Zajímavosti

Čerti jdou a je jich moc...


Velké krampuslaufy – průvody desítek čertovských družin předcházejí každoročně stovkám malých krampuslaufů, které už po staletí probíhají po celém Rakousku. Největším čertovským během na světě je již tradičně Schladming, kterého se letos má účastnit až 1200 čertů.


Největší čertovský průvod, to je:

● zhruba 50 passů – tedy čertovských družin obvykle s vozem, na kterém trůní hlavní pekelník. Z vozu někdy šlehají blesky, ohně a dští síra, je tažený čerty, traktorem nebo i koňským spřežením. Jednotlivé družiny mají kolem 20 členů.

● každoročně se účastní víc než 1000 krampusů z celého Rakouska, Bavorska a severní Itálie (Jižní Tyrolsko)

● přes deset tisíc diváků

● jedna kvalitní dřevěná maska stojí až 500 EUR, celé oblečení krampuse až 1000 EUR, v průvodu tedy uvidíte masky v hodnotě až 36 mil. Kč


Salcburský adventní trh

Jeden z nejkrásnějších alpských adventních trhů před salcburským dómem byl prvně zmiňován už v roce 1491. V 17. stol. se mu již říkalo Mikulášský trh a jeho brány se vždy otevřely 14 dní před Štědrým dnem. V té době patřil mezi pět nejznámějších adventních trhů v evropských zemích. V letech 1679 – 1798 bylo těžiště trhu na Starém náměstí, v letech 1849 - 1930 na Dómském náměstí, v letech 1946 - 1974 u zámku Mirabel. Dnes naleznete vánoční trhy na všech těchto nádherných historických prostranstvích, ale za nejkrásnější je považován ten před Dómem. Kulisa chrámu, pevnosti a biskupských rezidencí přiláká každoročně na 850 tisíc lidí z Evropy i zámoří.

Mapa k zájezdu


Zobrazit místo Schladming, největší krampuslauf světa na větší mapě


|Zpět|

|Zpět|


Tisk TISKNOUT

aktuálně: věrnostní slevy , zájezdy karnevaly a Velikonoce a zájezdy na květinové slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2018

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2018 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny