Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Aktuální články a zajímavsoti

Aktuální články a zajímavosti CK GEOPS 2020

Aktuální články a zajímavosti:

Karneval na Francouzské riviéře, oáza uprostřed zimy

zobrazit celý článek
zajímavosti - Francie - vila Ephrussi, hudební fontány - voda a tóny Mozarta, Verdiho či Čajkovského

Také už v únoru vyhlížíte, kdy už začne jaro a bude už konečně teplo a začnou kvést pestrobarevné květiny ? A víte, že není nutné opouštět Evropy a stačí si jen odskočit na jih Francie na Francouzskou riviéru, kde i v únoru je příjemně teplo a všechno je barevné a svěží a přes poledne se dá sedět venku a vyhřívat se na sluníčku a kochat se výhledy na moře a barevné květiny a citrusy obzvláště v Mentonu a Nice. A ještě lépe se skleničkou francouzského vína a třeba čerstvou rybou nebo jiným pokrmem se středomořským šarmem. A přitom se i potěšit krásnými uměleckými památkami. Že to zní lákavě ?

Armada 2019 v Rouenu

Armada je historický název pro španělské loďstvo krále Filipa II, které v roce 1588 neúspěšně zaútočilo na alžbětinskou protestanskou Anglii. Pro připomínku éry slavných velkých plachetních lodí se v Rouenu v roce 1989 rozhodli uspořádat první přehlídku velkých plachetnic nazvanou „Plachty svobody“ (Les Voiles de la Liberté). Pro velký úspěch byla po pěti letech v roce 1994 uspořádána další přehlídka nazvaná „Armada de la Liberté“, u příležitosti padesátého výročí vylodění spojeneckých vojsk v Normandii. V letošním roce se připravuje již sedmá „Armada 2019“, kterou se připomíná třicáté výročí těchto přehlídek. Ve dnech 6. až 16. června se v největším francouzském vnitrozemském přístavu v Rouenu shromáždí velké převážně školní plachetnice z řady zemí celého světa.

Zájezdy po stopách šlechtických rodů

zobrazit celý článek
zajímavosti - Německo - erb rodu Sasko-koburgského

Evropa je od úsvitu své středověké historie určována šlechtickou společností. Z nejvýznamnějších a nejlepších členů jednotlivých kmenů se stávali králové, kteří se snažili o založení svých vlastních dynastií. Po historii královských rodin se vydáváme většinou, když navštívíme evropská hlavní města. Často je jejich historie spojena s velkými dějinami a dějiny dynastie se rovnají dějinám zemí. V Evropě se však již za prvního velkého císaře Karla Velikého vyvinul lenní systém a první leníci a vlivní lidé zakládali vlastní dynastie, které většinou svůj osud spojily s vládnoucí dynastií. Často se stávalo, že nejvýznamnější představitelé této nejvyšší společnosti se mohli oženit s královskou dcerou a tak máme dnes mnoho šlechtických rodů i u nás v České republice, kterým v žilách koluje krev Karla Velikého.

      Vydejte se s CK GEOPS po stopách rodu Habsburků, Hohenzollernů, Wittelsbachů, Coburků, Wettinů, Schwarzenberků, Lichtensteinů, Kinských, Valdštejnů, Babenberků…

      V našich zájezdech postupně poznáte historii rodu, místa, kde žili a kde ještě dnes můžeme najít jejich odkaz v podobě uměleckých památek, zajímavých staveb, parků a zahrad- nebo navštívíte s CK GEOPS výstavy, které se historie rodu týkají.

Montmartre v Montmartru - francouzské koncerty v Praze

zobrazit celý článek
zajímavosti -
2-3x do roka můžete zažít v domě U kamenného zvonu setkání s francouzskou kulturou: koncert francouzských písní uváděný odborným komentářem, k tomu ochutnávky různých dobrot ve francouzském stylu. To pravé pro milovníky Francie a zejména chansonů.

Festival umění Benátské bienále 2017: Viva arte viva!

zobrazit celý článek
zajímavosti - Itálie - Benátky - 55.Bienále
Benátské bienále, festival současného umění, představuje setkání umělců z celého světa a přehlídku současné umělecké tvorby a trendů. 57. ročník s optimistickým názvem Viva arte vina! zdůrazňuje úlohu umění coby média zobrazujícího a komentujícího náš svět a vytvářejícího dialog. proto má být celý tento ročník především jedním velkým dialogem umělců s veřejností i mezi sebou navzájem. Středobodem bude devět průchozích pavilónů symbolizujících kapitoly v knize.

Zájezdy na karnevaly

zobrazit celý článek
zajímavosti - Itálie - Benátky - i zdejší karneval hýří tvary a barvami
Pestré a veselé slavnosti s více než tisíciletou tradicí se konají v únoru a březnu (popř. i v jiných termínech) po celém světě. Na zájezdech CK GEOPS na karnevaly se i vy můžete účastnit karnevalového veselí - v Benátkách, na Azurovém pobřeží i pobřeží Toskánska,  zažít maďarský karneval Busójárás, který je již oslavou přicházejícího jara.

Lisabon a Portugalsko, země mořeplavců

zobrazit celý článek
zajímavosti - Portugalsko - Lisabon - Mosteiro dos Jerónimos, vrcholná manuelská gotika
Portugalsko - země plná historických památek, dech beroucích vyhlídek i přírodních krás. Především metropole Lisabon na mohutné řece Tajo zaujme spoustou významných památek, rázovitou architekturou starých čtvrtí i moderními mosty. Na zájezdech Ck GEOPS je možné si odtud vyjet na nejzápadnější mys na pobřeží Atlantiku, do Sintry se skvostnými královskými zámky a zahradami i do kraje Alentejo s megality a starobylým městem Evora zapsaným na seznamu UNESCO.

Berlín, město umění, historie i budoucnosti

zobrazit celý článek
zajímavosti - Německo - Berlín - Reichstag, interiéry kopule
Aneb Osm zastavení s architekturou Berlína: Reichstag, Památník holocaustu, Hauptbahnhof, Židovské muzeum, Neues Museum, Jacob und Wilhelm Grimm Zentrum, Kürfürstendamm, Asisi Panorama.
Turisty lákají věhlasná muzea a s CK GEOPS můžete zažít i velkou muzejní noc. Anebo barevný festival světel na podzim.

Cesty vlakem za poznáním.

zobrazit celý článek
zajímavosti - Švýcarsko - Rhétská železnice, cesta vlakem je tu vždycky zážitek
Nabídka zájezdů vlakem či zájezdů obohacených o zajímavé jízdy po horských železnicích, úzkokolejkách či vyhlídkových tratích pro všechny fanoušky železnice.

Andalusie očima průvodce

zobrazit celý článek
zajímavosti - Španělsko - Andalusie - Nerja, Balcón de Europa (Balkón Evropy)
Andalusie je nejjižnější oblastí Španělska , kde se nachází nejproslulejší stavby v zemi, drahokamy islámské architektury, například Alhambra v Granadě či sevillská katedrála s věží La Giralda a další památky středověkého islámského Španělska . Města v Andalusii jsou vůbec jiného ražení. Široké ulice obestupují domy vystavěné v různých slozích. Do toho bývají zakomponovány všelijaké značkové butiky, bary, hospůdky, obchodní řetězce. Historická centra jsou nepopsatelně krásná. Uchovávají si prastarého ducha, který zde zákonitě působí až do dnešních dnů. I to je možná důvod, proč se lidé neustále vracejí a touží po objevování stále nových a nových míst či lákavých zákoutí. Andalusie je jednoznačně místem, kam by měl člověk v životě alespoň jednou zavítat. Není jen místem bohaté historie, jedinečné kultury, vyhlášené gastronomie, ale i přírodním klenotem jihozápadní Evropy.

Do Štýrska za vínem, přírodou, architekturou, koupáním a Hundertwasserem

zobrazit celý článek
zajímavosti - Rakousko - Štýrsko - Kitzeck am Sausal
Zájezd do jižního Štýrska nabízí celou řadu zážitků - je tu zajímavá historická, moderní i tradiční venkovská architektura, chutná a zajímavá vína, krásná příroda (od krajiny viničných kopců a sopečných vrchů až po hory a nádherné soutěsky) a termální lázně s fantastickými interiéry.

Zelený ráj jižní Francie

zobrazit celý článek
zajímavosti - Francie - Conques, zastávka na Svatojakubské cestě do Santiaga de Compostella
Zájezd CK GEOPS Zelený ráj Francie, kaňony, víno a památky UNESCO dává už svým názvem znát, co všechno je v něm obsaženo. Opisuje oblouk vnitrozemskými kraji jižní Francie, které jsou turisty méně navštěvované, ale přitom bohaté jak na památky a architektonická díla, tak na přírodní krásy, a nabízejí také spoustu gastronomických požitků.

Zájezdy na evropské slavnosti za hranice všedních dnů

zobrazit celý článek
zajímavosti - Německo - Harz - Weinigerode, malá čarodějka
Zájezdy CK GEOPS na evropské slavnosti za poznáním, kulturou a místním folklórem vás zaručeně zaujmou. Vykročte z jednotvárnosti všedních dnů a vydejte se na některé evropské slavnosti, na jednom z našich poznávacích zájezdů. Lépe se tak seznámíte s historií, zvyky a tradicemi země. Můžete si vychutnat atmosféru plnou zábavy a radosti místních lidí a zpestřit si výlet trochou luxusu a relaxací.

Cestovatelské puzzle

zobrazit celý článek
zajímavosti - Švédsko - Drottningholm, královský palác u Stoskholmu
Během více než 30leté zkušenosti jsme pro vás vytvořili jakési „cestovatelské puzzle“ do bezmála 40 zemí Evropy. Můžete s námi poznat doslova celou Evropu a to zejména země, na které se specializujeme nejvíce: Francie , Itálie , Maďarsko , Španělsko , Velká Británie, Slovinsko , Polsko a alpské země. Vybíráme pro vás nejkrásnější, nejtajemnější i nejnavštěvovanější místa Evropy. Chceme vám zprostředkovat návštěvy galerií, jedinečných výstav, hudebních představení, zajistit vstup a exkurze do míst, kde je vstup pro jednotlivce obtížný. Můžete s námi prožít nejkrásnější slavnosti Evropy, ochutnat gastronomické speciality kraje, poznat zvyky místních obyvatel. Poznáte zahrady a národní parky , památky UNESCO a zažijete i koupání v moři, v termálních lázních a wellness. Snažíme se zajišťovat ubytování u moře, v centrech měst nebo v horách s možností stravování a ochutnávek místních kuchyní

Julské Alpy, Lublaň a kouzlo jihozápadního Slovinska

zobrazit celý článek
zajímavosti - Slovinsko - Národní park Julské Alpy
Objevte kouzlo překrásné přírody Triglavského národního parku, ale také malebné krajiny v údolí řeky Vipavy, slovinského Přímoří s přístavy, plážemi i salinami, hlavní město Lublaň i podzemní pokladnici slovinského Krasu - vše lze navštívit na poznávacích zájezdech do Slovinska s CK GEOPS.
zajímavosti - Maďarsko - velikonoce v Hollókö - lidové kroje palócké menšiny
Velikonoce jsou nejvýznamnějším svátkem křesťanů. Připomínají ukřižování a zmrtvýchvstání Ježíše Krista, nicméně navazují i na starší tradice - pohanské oslavy jara a plodnosti a také na významný židovský svátek pesach.

Masopustní festival „Busójárás“ v Mohácsi

zobrazit celý článek
zajímavosti - Maďarsko -  Moháč, slavnosti Busójárás
Lidová masopustní veselice Busójárás v Moháči patří k nejzajímavějším karnevalovým slavnostem Evropy. Na rozdíl třeba od Benátska je to karneval velice lidového rázu s prastarými kořeny, jehož původním významem je vítání blížícího se jara.
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,