Doprava letecky Praha- Londýn -Praha a po Anglii autobusem. V ceně je přeprava 2 menších - kabinových zavazadel: jednoho malého příručního a jednoho do 10 kg, další nebo větší/ těžší zavazadla za příplatek.
Ubytování hotel (2lůžkové pokoje se sociálním zařízením)
Stravování snídaně
orientační ceny jídla: chléb 39p., džus 59p., 6 vajec 79p., pomeranče 0,3 GBP / kg, kuře 3,5 GBP. Dostupná jsou zařízení bufetového typu (např. Big Burger 2 GBP, menu u McDonalda 2,8 GBP, fish and chips pro dvě osoby 3,7 GBP).
Pojištění zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč
Orientační ceny vstupného Londýn : Westminsterské opatství 18 GBP, katedrála sv. Pavla 14,50 GBP, Parlament 15 GBP, Tower přibl. 20 GBP, muzeum voskových figurín Madame Tussaud´s 29 GBP, National Gallery zdarma, British Museum zdarma, Londýnské oko 18,60 GBP, metro zóna 1-4 4GBP, loď do Greenwiche 5 GBP
WINDSOR , zámek:16,50 GBP
Kapesné doporučujeme na vstupné zhruba 80 GBP
Zajímavosti Londýn
Budovy parlamentu (Houses of Parliament) -obě komory britského parlamentu sídlí ve Westminsterském paláci. Tato novogotická stavba z r. 1840 je dílem sira Charlese Barryho a Augusta Pugina. Dominantou celé stavby je orloj známý jako Big Ben , což bylo původně pouze jméno zvonu, pojmenovaného po Benjaminu Hallovi, který byl u dokončení orloje v roce 1858. Na protější straně parlamentu se tyčí Viktoriina věž. Nejstarší dochovanou částí Westminsterského paláce a sídlem anglického královského dvora je budova Westminster Hall.
Most Tower Bridge byl postaven v roce 1894. Londýn byl tehdy rušným přístavem a most měl umožnit lodím proplouvat do města.
Westminsterské opatství ( Westminster Abbey) je jedním z nejnavštěvovanějších křesťanských kostelů. Hrál klíčovou roli nejen v dějinách Anglie, tak v historii anglikánské církve. S výjimkou Eduarda V. a Eduarda VIII. zde byli korunováni všichni angličtí panovníci. V královské hrobce jsou ostatky panovníků od Jindřicha III. po Jiřího II. Po roce 1820 se však pohřebním místem anglických vládců stala kaple sv. Jiří ve Windsoru.
Westminsterská katedrála ( Westminster Cathedral) - hlavní sídlo římskokatolické církve v Británii bylo dokončeno roku 1903. Charakteristická červenobílá věž katedrály připomínající lízátko je jedním z nejvýraznějších prvků panoramatu západního Londýna . Vnitřek katedrály je zčásti vykládaný honosným mramorem a mozaikami, zčásti však jej tvoří pouze holé cihlové zdi. V průběhu stavby došly peníze a katedrála tak vlastně nebyla nikdy dokončena
Buckinghamský palác (Buckingham Palace) je oficiální sídlo královny Alžběty II. Královským sídlem se stal roku 1837. K vidění je 19 veřejně přístupných sálů. Součástí paláce je také obrazová galerie (Picture Gallery), která se pyšní díly např. Rembrandta , Van Dycka nebo Poussina. „Buck House“ jak je paláci někdy přezdíváno, byl postaven r. 1803 pro vévodu z Buckinghamu. V trůnním sále si prohlédnete dvojici růžových křesel označených iniciálami E. R. a P. Na nádvoří před Buckinghamským palácem se odehrává jedna z největších turistických atrakcí Londýna - střídání stráží. Obřad začíná od dubna do července od 11:30 každý den. Po zbytek roku za příznivého počasí každý druhý den.
Národní galerie (National Gallery) patří k největším na celém světě. Nachází se tu například Van Goghovy Slunečnice nebo Van Eyckův Portrét manželů Arnolfiniových. Vystavené exponáty jsou seřazeny chronologicky a jsou rozděleny do pavilonů, které se nacházejí v různých křídlech galerie.
Britské muzeum (British Museum) - největší britské muzeum je jedním z nejstarších a nejlepších muzeí na celém světě. Vzniklo r. 1749 z původní sbírky kuriozit. Vnitřní nádvoří muzea bylo roku 2000 zastřešeno podle návrhu Normana Fostera dílem ze skla a oceli pod názvem Great Court.
Londýnské oko (London Eye) - největší ruské kolo na světě (135 metrů) vzniklo roku 2000. Nabízí krásný výhled na Londýn , při dobré viditelnosti až na 40 metrů.