Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Bali > Bali, ostrov bohů a Lembongské ostrovy 2019

E9-19 - Bali, ostrov bohů a Lembongské ostrovy 2019

Poznávací okruh po Bali, hinduistické a buddhistické chrámy, koupání na nejhezčích plážích s možností výletu na Lembongské ostrovy, kávové, hřebíčkové a kakaovníkové plantáže, rýžová pole i džungle.
Využijte aktuálně únorovou slevu na zájezdy sezóny 2020. (Zobrazované ceny na webu jsou před slevou. Sleva se odečte na stránce objenávky.)
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
092-536 03.04.19 17.04.19
45 900,-
Odjeto
092-537 02.11.19 16.11.19
45 900,-
Odjeto
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

letenku vč. let. tax a poplatků cca 23 000 Kč, místní dopravu v rámci programu (minibusy, taxi, bema), lodní transfer, 12x hotel, 12x snídani, 1x společnou večeři, průvodce, vedoucí zájezdu, komplexní pojištění K5, informační materiály

Základní cena nezahrnuje

stravu, fakultativní programy, bakšišné, vstupné, odletový poplatek (platí se na letišti) 20 USD a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.

Příplatky

5.800 CZK - jednolůžkový pokoj
1 200 CZK - navýšení pojištění na K5S Z2

úvodní popis

Malebná rýžová políčka, městečka s uměleckými dílnami, krásné tanečnice, chrámové slavnosti, desetitisíce hinduistických chrámů, azurové moře, bílé pláže, sopky, okouzlující a milí lidé, to je Bali , nejznámější ostrov Indonésie plný legend, starobylých zvyků, které se uchovaly až do současnosti. Patří mezi nejpopulárnější a turisticky nejnavštěvovanější destinace v Indonésii. Navštívíme i nedaleké Lembongské souostroví. Na krásné, opuštěné pláže s bělostným pískem a průzračným mořem budete jistě dlouho vzpomínat.

úvodní popis POD

Existuje také varianta tohoto zájezdu: E5x - viz též podobné zájezdy

lákadla

ostrov Bali, pohoda u moře - chrámy a kláštery v pralesích, na jezerech i v jeskyních - terasovitá rýžová pole, plantáže hřebíčku a kávy - koupání u termálních pramenů Banjar - pláže se sopečným pískem - sopka Mt. Batur - Opičí les - večer s balijskými tanci

VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1.-2. den: odlet z ČR do Indonésie, přílet večer na Bali , ubytování poblíž světoznámé surfařské pláže a místního „městečka“ KUTA

3.den

3. den: celodenní pohoda v oblasti Kuta- Legian, možnost koupání, četné restaurace a hudební kluby

4.den

4. den: severní oblasti Bali , jezerní klášter Ulundan, 17. stol. zasvěcený jezerním bohům na Bratanském jezeře, Buaynské jezero, opičky, od jezera Tamblingan nádherný výhled na hory porostlé džunglí, vesnička MUNDUK, pohled na rýžová pole, plantáže kávy a hřebíčku, termální prameny Banjar, možnost koupání v blízkosti buddhistického kláštera Brahma Arama Vihara, věrná kopie chrámového komplexu Borobudur na Jávě, relax na pláži Lovina s černým sopečným pískem, 65 m vysoký vodopád Gigit, umělecká vesnička UBUD

5.den

5. den: k činné sopce Mt. Batur (1.717 m n. m.), zastávka na rýžových terasovitých políčkách, pralesní chrámy Gunung Kawi s královskými hrobkami z 11. století, okolo rýžových terasových polí a vodních chrámů Tirta Empul (UNESCO) s chrámovými bazénky a prameny, UBUDU, pěšky do Opičího lesa, večer možnost představení balijských tanců s překrásnými tanečnicemi, fakult. brzký ranní výstup na sopku Batur s pozorováním východu slunce (cca 35 USD)

6.den

6. den: po nejznámějších balijských klášterech, královský Taman Ayun (UNESCO) z pol. 17. stol., směrový Batukaru zasvěcený bohu Madaweda (UNESCO), uprostřed lesů na úpatí hory Batukaru, Jatiluwh (UNESCO), rýžovými poli a plantážemi kakaa, durianu, avokáda k moři, jedinečný chrám z 16. stol Tanah Lot na skalnatém ostrohu v moři, přejezd do oblasti Sanur

7.den

7. den: pobyt u moře, fakultativně procházka k chrámu Belang Jong s kamennou stélou o vítězné bitvě v 9. století - nejstarší artefakt na Bali

8.den

8. den: výlet po východní oblasti Bali , sídlo boha lásky Separapura,, netopýří jeskynní chrám Goa Lawah, kaňon Sukawati (v případě příznivého počasí)

9.den

9. den: pobyt u moře

10.den

10. - 11. den: přeplutí na Lembongské ostrovy, malý ráj mezi ostrovem Bali a Lombok, romantické pláže, úchvatný západ slunce, mangrovníkové lesy i bohatý mořský život, relaxace a pobyt u moře, možnost pěších výletů (nebo na zapůjčeném motocyklu)

12.den

12. den: přesun zpět na Bali , do SANURU, zbytek dne volno

13.den

13. den: do jižní části Bali , koupání na soukromé „pláži snů“ s bílým pískem a bělostnými útesy, chrám Uluwat z 11. století (UNESCO), na 100 m útesech nad Indickým oceánem

14.den

14. den: relaxace a pobyt u moře, poslední nákupy, fakult. hl. město Bali , DENPASAR, trhy, muzea, památky, společná večeře v balijsko-indonéském stylu

15.den

15. den: odlet z Indonésie zpět do ČR

Vzhledem k tomu, že Bali je silně náboženským ostrovem, CK si vyhrazuje právo na změnu programu v rámci uzavření některého z chrámů z důvodu přípravy či konání náboženského svátku.

Doprava

letecká tam a zpět, na místě se budete přepravovat pronajatou dopravou, lodní výlet na ostrovy

Ubytování

V hotelech střední třídy. Ubytování v Kutě je řešeno v jednoduchém dvouhvězdičkovém hotelu s bazénem a klimatizací, každý pokoj disponuje sociálním zařízením a sprchou nebo vanou. K moři je to cca 10 min. V Ubudu, Sanuru a Lembockých ostrovech je ubytování v pokojích hotelového či bungalovového typu charakterizující ***. Snídaně je součástí každého ubytování.

Vzhledem k tomu, že na Lembocké ostrovy budeme odplouvat místní lodí, doporučujeme klientům na dny strávené na tomto ostrově, aby si potřebné věci zabalili do menší batožiny – hlavní zavazadlo necháme v hotelové úschovně na Bali .

Stravování

snídaně

Pojištění

cena zájezdu zahrnuje komplexní pojištění do zahraničí (obsahuje pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění na storno a pojištění odpovědnosti za škody). V ceně je též povinné pojištění cestovních kanceláří proti úpadku.
zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč
CK GEOPS nabízí svým zákazníkům navýšení na komplexní pojištění K5S s vyšším plněním storna do 40 000Kč.za příplatek.

Kapesné

Celková výše plateb za vstupy a bakšišné (donace chrámům, bakšiš řidičům apod.) by neměla přesáhnout 130 EUR (nebo 140 USD).

Platby úvěrovými kartami běžné, bankomaty k dispozici ve větších městech.

V rámci urychlení jednotlivých výletů od Vás průvodce vybere na začátku 100 EUR (nebo 110 USD), které poslouží na platbu hromadných vstupů do památek a placených oblastí. Mějte prosím tuto částku připravenou.

Měna

indonéská rupie
Kurz indonéské rupie: 1000 IDR = cca 1,5 Kč (ze dne 3.10.2018)

Možnost výměny peněz na letišti nebo ve směnárně (výhodnější kurz oproti letišti), která se nachází kousek od hotelu, ve kterém se na první dvě noci ubytujeme.
Na výměnu peněz doporučujeme spíše EURA než AMERICKÝ DOLAR. U dolaru platí to, že čím menší bankovka, tím horší kurz. Dalším problémem je fakt, že uznávají jenom nové dolary. U Eura tento rozdíl nedělají. Výběr peněz z bankomatu je bezproblémový (letiště, Kuta, Ubud a Sanur).
V případě výměny dolarových bankovek mějte na paměti, že místní směnárny berou pouze nové typy bankovek z let 2006 – 2018.

Poznámky

CESTOVNÍ DOKLADY
ZKONTROLUJTE SI PLATNOST VAŠEHO PASU. Občan ČR může cestovat do Indonésie na základě platného cestovního pasu. Od 26. června 2012 platí podle novely zákona platit samostatný pas pro děti, které v současné době ještě máte zapsané ve vlastním cestovním průkaze. Doklady musí být platné ještě minimálně 6 měsíců od data vstupu na území Indonésie, tzn. nemůže cestovat na rychlopas.
V případě ztráty cestovního dokladu je nutné se obrátit na nejbližší zastupitelský úřad ČR, který za účelem návratu vystaví náhradní cestovní doklad. Tento doklad slouží k jednorázové cestě do ČR.

Pro případ ztráty dokladů doporučujeme všem účastníkům vzít s sebou 2 fotografie pasového formátu a kopii pasu, které si uložte na jiné místo, než budete mít ostatní doklady a finance. Předejdete tak zbytečným komplikacím při vyřizování náhradních dokladů.

Zde naleznete více informací o cestovních dokladech a celních a devizových předpisech
https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/asie/indonesie/index.html

VÍZA
Víza do Indonésie byla pro občany České a Slovenské republiky zrušena. Nezbytnou podmínkou zůstává platnost cestovního dokladu minimálně 6 měsíců od data vstupu na území Indonéské republiky.

Náležitosti:
1. platnost cestovního dokladu minimálně 6 měsíců od data vstupu na území Indonéské republiky;
2. zpáteční letenka/lodní lístek.
3. dostatečné množství valutových prostředků

ZAVAZADLA
Povolená váha odbaveného zavazadla max. 30 kg, příručního zavazadla max. 7 kg (rozměry max. 56x45x25 cm).

Informace

POČASÍ A TEPLOTA
Podnebí na Bali je tropické, rovníkové s průměrnými teplotami 30°C a teplotou moře 27°C, tudíž je příznivé po celý rok. Střídají se dvě roční období. Měsíce duben až říjen jsou obdobím suchým, které střídá v měsících listopad až březen období deštivé. Projevuje se krátkými tropickými srážkami. Nejvíce srážek spadne v měsících prosinec a leden.

VYBAVENÍ A OBLEČENÍ
V případě zájmu o turistiku (výstup na sopku) - lehká bunda (fleeska) a dobře prošlápnuté pohorky nebo trekové boty – lépe kotníkové, čelovka je nezbytnou součástí výbavy pro noční treky na sopky s pozorováním východu slunce. V normální poznávací dny: dostatek trik a triček, oblečení si vezměte dostatek, aby Vám vždy zbylo suché na převlečení), pokrývku hlavy proti slunci, dobrý ochranný krém a sluneční brýle by ve Vaší výbavě rozhodně chybět neměly, nezapomeňte pohodlné oblečení na cesty a plavky.
Nezapomeňte menší batoh na turistiku a výlety, do kterého se Vám vejde svačina na den, láhev s vodou i případné náhradní oblečení. Dále také fotoaparát.
Všechny výlety a ostatní turistika budou realizovány ´na lehko´, věci s sebou lze zabalit i do kufru. POZOR! Balte své věci s rozmyslem, přesuny mezi hotely budou probíhat mikrobusem a nadměrná zavazadla by mohla zkomplikovat pohodlí Vašeho cestování.

Obecně: Na Bali je teplo a vlhko. Ze zkušeností z let 2009 - 2014 postačí mužům šortky, trika, pásková (sandálová) obuv. Ženám pak to samé, popř. prodyšné šaty. Na Bali je levno, není proto problém koupit náhradní triko za cca 80 Kč.

Účinný přípravek proti hmyzu (komárům): Doporučujeme repelenty zn. Lifesystems, které mají 50 nebo
95 % DEET (běžně dostupný OFF proti komárům disponuje pouze 8 % DEET)
Za výhodnou cenu Vám můžeme nabídnout možnost nakoupit tyto repelenty přes naši kancelář. Repelenty obdržíte na letišti.
Repelent Lifesystems Expedition 100+ - 100 ml za 260,- Kč
Zájem o repelenty, prosím, hlašte na kamila@poznani.cz

Elektřina: 220 V, adaptér shodný pro Velkou Británii (v řadě hotelů jsou však již evropského typu)

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ osobní LÉKÁRNIČKY
Vaši osobní lékárničku doporučujeme vybavit těmito léky:
• Proti průjmu – Immodium, Carbosorb, Carbocit, Enterol
• Proti bolestem kloubů, hlavy – Ibalgin, Nalgesin, Dolgit
• Proti zvýšené teplotě – Paralen, Acylpyrin, Panadol
• Na povrchová poranění – Bepanthen, Jodisol, obinadla, náplasti
• Proti alergické reakci při bodnutí hmyzem – Livostin kapky, Fenistil, Claritine
• Proti nevolnosti v dopravních prostředcích – Kinedryl, Travel-Gum, Motilium
Užívání antibiotik je vhodné konzultovat s praktickým lékařem. Těm, kteří trvale užívají nějaké léky, doporučujeme, aby si tyto léky vzali s sebou v dostatečném množství.

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY, DOKUMENTY:
Při příjezdu do země je zapotřebí vyplnit na letišti celní deklaraci, která specifikuje různé kategorie dovozových omezení:
• bezcelně lze dovézt zboží v hodnotě 250,- USD na osobu nebo 1000,- USD na rodinu (nevztahuje se na použité svršky). Zboží nad uvedené limity podléhá dovoznímu clu.
• je povoleno dovézt 200 ks cigaret, 50 ks cigár, 100 g tabáku nebo 1 litr alkoholu na dospělého cestovatele. Zboží nad uvedené limity podléhá zhodnocení za přítomnosti celního dohledu.
• dovoz živých zvířat a ryb, rostlin a výrobků tohoto původu podléhá karanténní inspekci.
• je zakázán dovoz narkotik (na pašování narkotik se vztahuje trest smrti), léků (kromě určených k osobnímu užívání), palných zbraní, jiných zbraní, munice, laserových zbraní, výbušnin, pornografie, čínských tiskovin, čínských léčiv, vysílaček, bezdrátových telefonů.
• cenzuře podléhá dovoz nahraných videokazet, laserových videodisků a jiných nahrávek.

Dovoz a vývoz valuty není oficiálně omezen, vyšší částky se však doporučuje při příletu deklarovat v zájmu jejich bezproblémového vývozu. Je povolen dovoz místní měny v hodnotě do 5 mil. RP na osobu, částku nad 5 mil. RP je třeba deklarovat a dovoz částky nad 10 mil. RP je možný pouze s již vystaveným povolením Indonéské státní banky (Letter of Permission, Bank Indonesia).

Za pašování narkotik se vztahuje trest smrti!

ZDRAVOTNICTVÍ
Dobrou a kvalitní zdravotnickou péči poskytují pouze poměrně drahá zdravotnická zařízení, která se nacházejí pouze v největších městech.

Povinná očkování:
Není předepsáno. Doporučuje se očkování proti žloutence typu A a B, popř. poliomyelitidě a břišnímu tyfu. Před odjezdem do Indonésie je třeba prověřit platnost očkování proti tetanu, popř. proti poliomyelitidě.
Riziko nákazy malárií je celoroční na celém území, s výjimkou Jakarty, větších měst a významných turistických center na Jávě a Bali. V zemi se rovněž celoročně vyskytují komáři přenášející horečku dengue. Četnost případů horečky dengue vrcholí v zimním deštivém období, většina případů je u této nemoci naopak zaznamenána ve velkých městech.

V souvislosti s výskytem tzv. ptačí chřipky na většině území Indonésie doporučujeme českým občanům cestujícím do této země, aby dbali zvýšené opatrnosti a důsledně dodržovali pravidla hygieny. V žádném případě nedoporučujeme konzumaci tepelně nedostatečně zpracovaného drůbežího masa či vajec, návštěvy drůbežích závodů a farem, nebo ptačích trhů. Dále doporučuje, aby bylo zamezeno kontaktu s uhynulými zvířaty.

Nutná je obezřetnost při konzumaci potravin a vody (zásadně nepít vodu z vodovodní sítě!). Repelenty na obtížný hmyz doporučujeme vzít s sebou nebo zakoupit v místě a důsledně používat, zejména s ohledem na nemoci přenášené komáry.

Mezi zvířaty je značně rozšířena vzteklina, při pobytu v nepřehledném terénu hrozí nebezpečí uštknutí jedovatými hady.

DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA
Policie 110
Hasiči 113
Lékařská záchranná služba 118, 119

Mapa k zájezdu

itinerář

Kuta - Ulundanu - Munduk - Banjar - Brahma Arama Vihara - Ubud - Gunung Kawi - Tirta Empul - Opičí les - Taman Ayun - Batukaru - Tanah Lot - Sanur - Blanjong - Semarapura - Lembonganské ostrovy - Uluwatu - Denpasar


|Zpět|

|Zpět|

Podobné zájezdy

15denní zájezd, doprava letecky | Bali
Cena zahrnuje:

letenka vč. let. tax a poplatků cca 23 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí a připojištění stornopoplatků, místní doprava v rámci programu (minibusy, taxi, bema), 12x ubytování v turistických ubytovnách se snídaní, místní průvodce, vedoucí zájezdu, informační materiály

3.4.19 - 17.4.19
39 490,-
092-684
2.11.19 - 16.11.19
39 490,-
092-685


Tisk TISKNOUT

aktuálně: Únorové FIRST MINUTE slevy, zájezdy na karnevaly a Velikonoce a zájezdy na evropské slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2020

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2020 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,