Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Česká republika > Jízda králů ve Vlčnově a UNESCO 2020

910-20 - Jízda králů ve Vlčnově a UNESCO 2020

Vlčnov, slavnost Jízda králů - nehmotné dědictví UNESCO, jednodenní zájezd.

Využijte věrnostní slevy na zájezdy sezóny 2020. (Zobrazované ceny na webu jsou před slevou.)
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
001-431 31.05.20 31.05.20
890,-
Objednat
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem s klimatizací, průvodce, pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, vstupné na slavnost a vše, co není zahrnuto v položce Základní cena zahrnuje

Příplatky

90 Kč za tuzemské cestovní pojištění

úvodní popis

Jednodenní zájezd na jednu z našich nejhezčích slavností - vlčnovskou Jízdu králů. Slavnostní jízda a přehlídka velmi malebných vlčnovjanských krojů, hudební a taneční vystoupení Ochutnáte místní speciality a skvělé víno..

úvodní popis POD

Upozornění: cena jednodenních zájezdů po Čechách a Moravě je kalkulována pro odjezd z Prahy.

lákadla

Vlčnov - lidová slavnost Jízda králů - jedinečný folklór - lidové kroje, písně a tance - tradiční zvyky - ochutnávky moravských vín a specialit kraje - nehmotné dědictví UNESCO

Česká republika - Slovácko - Vlčnov, Jízda králů je od roku 2011 součástí nehmotného děditství UNESCO
Česká republika - Slovácko - Vlčnov, Jízda králů je od roku 2011 součástí nehmotného děditství UNESCO Česká republika - Slovácko - Vlčnov, krása vlčnovského kroje Česká republika - Slovácko - Vlčnov lje obklopený kouzelnou pahorkatinou Slovácka Česká republika - Slovácko - Vlčnov, krát drží celoou dobu v ústech růži - symbol mlčenlivosti a neviny Česká republika - Slovácko - Vlčnov, zpěv a víno, bez toho by slavnosti nebyly ničím Česká republika - Slovácko - Vlčnov, Jízda králů, krále doprovázejí 2 legrúti s tasenými šavlemi Česká republika - Slovácko - Vlčnov, za návštěvu stojí i tzv. Vlčnovské búdy, přesněji vinné sklípky které nejdou zapuštěny pod zemí Česká republika - Slovácko - Vlčnov, součástí Jízdy králů je i vystoupení folklórních souborů z širokého okolí Česká republika - Slovácko - Vlčnov, Jízda králů je pro nejmladší generaci přece jen náročná Česká republika - Slovácko - Vlčnov, sočástí Jízdy králů je i průvod okolních sdružení - tady jde mužský pěvecký sbor z Tvarožné Lhoty Česká republika - Slovácko - Vlčnov, velmi zajímavá je i návštěva Muzea pálenic Česká republika - Slovácko - Vlčnov,, do Jízdy králů patří i průvod kde jdou sdružení a soubory ze širokého okolí Česká republika - Slovácko - Vlčnov, uvidíte stovky krojů z desítek lokalit, tady sbory Andrýsek a Frytáček z Fryštáku Česká republika - Slovácko - Vlčnov, kostel sv. Jakuba staršího s gotickým portálem, prvně zmíněn 1323 Česká republika - Slovácko - Vlčnov, krása krojů a lidové hudby
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odjezd z Prahy ráno, po trase dle dohody, Morava, příjezd do vyšňořeného VLČNOVA a účast na oblíbené Jízdě králů - mimořádná folklórní slavnost, zapsaná na listině nehmotného světového dědictví UNESCO, nedělní průvod: objížďka královské družiny na okrášlených koních po vesnici, s králem, kterým je chlapec přestrojený za ženu, 200 let stará tradice s původními kořeny ve středověku, zakládá se na staré místní pověsti a může mít i předkřešťanský původ. Potěší Vás překrásné kroje, lidová hudba, vynikající víno i místní speciality, lidový trh i zpřístupněné památky a muzeum ve Vlčnově. projdete se mezi sklípky, zúčastníte se kulturních vystoupení, večer návrat do 23h do Prahy.

Doprava

klimatizovaným autobusem s prodejem nápojů

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
cena zájezdu nezahrnuje tuzemské cestovní pojištění (obsahuje úrazové pojištění, pojištění na storno a pojištění odpovědnosti za škody). CK GEOPS nabízí svým zákazníkům tuzemské komplexní pojištění za příplatek.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif T+; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696

• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % z celkové ceny zájezdu, nejvýše však 8.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 200.000 Kč), úmrtí (max. 100.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč

Orientační ceny vstupného

Vstupné na slavnost ve Vlčnově: 150 korun.
Muzeum lidových pálenic: 50 Kč

Zajímavosti

Slavnost Jízda králů na Slovácku a na Hané patří k tradicím, které byly zapsány na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Je stará nejméně 200 let, má však pravděpodobně mnohem hlubší kořeny - je patrná souvislosti s jarními a letními rituály žehnání polím a proseb za dobrou úrodu, jako byly staré slovanské "křižácké jízdy", které se dodnes udržely v Horní Lužici, anebo jízdy po osení v německy mluvících zemích. Do druhé světové války se konala o letnicích (svatodušních svátcích) téměř v každé vesnici v kraji, v současnosti se udržuje ve Vlčnově, a kromě toho také v Kunovicích, Hluku, Skoronicích u Kyjova, na Hané např. v Dolnoplazích a Chropyni. Nejproslulejší je ale vlčnovská jízda, kterou proslavila i malba Jožky Úprky. Její datum se ve 2. polovině ustálilo na poslední květnové neděli (do té doby nebylo fixní, protože letnice jsou pohyblivé svátky závisející na velikonočním cyklu).
Jízdu tvoří královská družina na koních. Je zde král, chlapec oblečený jako dívka ve velice zdobném vlčnovjanském kroji a s bílou růží v ústech, což má symbolizovat mlčenlivost a nevinnost. Doprovází ho družina legrútů, mladíků kolem osmnácti let - v odvedeneckém věku, všichni na koních velmi bohatě vyzdobených barevnými pentlemi. Králova koně zdobí tradičně chlapcova matka a v průvodu ho vede otec, zatímco král sedí s rukama v bok, po obou stranách jedou dva legrúti s tasenými šavlemi. Celý průvod objíždí vesnice a družiníci pronášejí stále různé vtipné průpovídky týkající se vesnice, sousedů i různých diváků a vybírají dary a příspěvky od diváků Jedná se v zásadě o velmi zvláštní iniciační obřad, při kterém jsou chlapci uvedeni mezi dospělé občany. Samotný král je ale obvykle mladší, nejčastěji ve věku 10-12 let. Průvod doprovázejí lidové kapely, v současnosti nejsou výjimkou ani hosté ze zahraničí.

Muzeum lidových pálenic ve Vlčnově
Stodola, která je součástí památkově chráněného areálu vlčnovského statku čp. 65 se stala sídlem unikátního muzea lidového pálení alkoholu na jižní Moravě a západním Slovensku. Vzniklo z iniciativy Jiřího Severina a Ivo Frolce ze Slováckého muzea v Uherském Hradišti. Inspiraci poskytla úspěšná výstava Moravského zemského muzea v Brně, která byla asi první významnou akcí zabývající se tímto tématem. tehdy byly však použity pouze zapůjčené exponáty, které byly po skončení navráceny majitelům. Vytvořit trvalou sbírku bylo velice obtížné, neboť domácí pálení alkoholu je nelegální činnost, do roku 2009 byla dokonce klasifikovaná jako trestná. Dvojice badatelů nakonec ve spolupráci s místními úřady a policií získala do sbírky různé pálenice či jejich součásti, které byly lidem úředně zabaveny. V současnosti je v muzeu k vidění na tři desítky takových přístrojů, většinou podomácku vyrobených, a dalších potřeb související s domácím pálením. Expozici doplňuje bohatá textová, publicistická a fotografická dokumentace. Sbírka bude nadále rozšiřovaná a muzeum pořádá také různé kulturní akce, aby byl důvod se sem stále vracet.

Videa

Mapa k zájezdu

itinerář

Vlčnov


|Zpět|

|Zpět|

Podobné zájezdy

1denní zájezd, doprava autokarem | Česká republika
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, průvodce

12.9.20 - 12.9.20
990,-
001-436
1denní zájezd, doprava autokarem | Česká republika
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, průvodce, pojištění CK

26.5.19 - 26.5.19
890,-
091-393
1denní zájezd, doprava autokarem | Česká republika
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, služby průvodce, pojištění CK

20.6.20 - 20.6.20
690,-
001-433
1denní zájezd, doprava autokarem | Česká republika
Cena zahrnuje:

dopravu busem, služby průvodce

23.5.20 - 23.5.20
790,-
001-432
1denní zájezd, doprava autokarem | Česká republika
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, průvodce

25.7.20 - 25.7.20
690,-
001-434


Tisk TISKNOUT

aktuálně: věrnostní slevy, zájezdy na karnevaly a Velikonoce a zájezdy na evropské slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2020

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2020 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,