Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2019, 2020 > Česká republika > Loketsko a odkaz rodu Metterrnichů

915-19 - Loketsko a odkaz rodu Metterrnichů


zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
092-701 27.04.19 27.04.19
790,-
Odjeto
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem, průvodce, pojištění Ck

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, vstupné

Příplatky

90 Kč - komplexní pojištění

úvodní popis

Vydejte se na jednodenní zájezd do západních Čech za přírodními krásami Slavkovského lesa do kraje termálních pramenů na Loketsko po stopách šlechtických rodů Metternichů a Schönburg-Waldenburgů, za zámky Kynžvart a Kladská.

lákadla

KYNŽVART (lázeňské město s pramenem Richard a Metternichův zámek) - zámek Kladská - rašeliniště – naučná stezka Dlouhá stoka - Krásenský vrch (nejkrásnější rozhledna v ČR) - LOKET, městská památková rezervace

Česká republika - hrad Loket, založen v 13.sstoletí, dlouho patřil rodu Šliků (Wiki-A.Tučímová)
Česká republika - hrad Loket, založen v 13.sstoletí, dlouho patřil rodu Šliků (Wiki-A.Tučímová) Česká republika - Kynžvart - hrabě Klemens Wenzel Metternich dal přestavět 1820-31 zámek do dnešní podoby Česká republika - Loket, radnice (Wiki- Lubor Ferenc)
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: Odjezd 7.00 h z Prahy, metro A Dejvická, cesta do oblasti MARIÁNSKÝCH LÁZNÍ , LÁZNĚ KYNŽVART (lázeňské město s pramenem Richard a Metternichův zámek, zámek Kladská (zámeček v alpském stylu, rašeliniště – naučná stezka Dlouhá stoka), PRAMENY (nejzadluženější obec v Čechách s minerálními prameny, místo proslulého festivalu Oživme Prameny), Krásenský vrch (nejkrásnější rozhledna v ČR), LOKET, městská památková rezervace (zastávka v centru)

Doprava

autobusem vybaveným klimatizací, barem a DVD

Zajímavosti

Lázně Kynžvart
Kynžvarstské minerální prameny byly dlouho jen bohatstvím místních obyvatel. Léčivé využití a světovou proslulost jim dal až majitel místního zámku z rodu Metternichů – rakouský kancléř, kníže Klement Václav Lothar Metternich a jeho syn Richard - po něm je světově proslulá kyselka pojmenována.
V roce 1859, kdy Metternich zemřel a na dílo navázal jeho syn kníže Richard a nechal postavit první lázeňský hotel „ Metternich “ (dnešní Orlík) v novogotickém stylu s erbem rodu Metternichů .
V roce1862 došlo k oficiálnímu uznání kynžvartských minerálních pramenů pražským místodržitelstvím za léčivé. V roce 1892 zřídil kamenné jímání a altán Richard a záhy stáčení minerální vody do lahví distribuce do celého světa. Depa Richardky se nacházely ve Vídni, v Paříži, v Londýně i v New Yorku. V novinách všech významných měst jsme mohli najít inzerát na „Knížecí Metternichovský kynžvartský pramen Richard – perlu Čech. Nejčistší alkalickou kyselku, zcela bez podílu železa“.

Zámek Kynžvart - reprezentativní letní sídlo kancléře Metternicha - leží na samém úpatí čarokrásného Slavkovského lesa, v těsné blízkosti proslavených Mariánských Lázní, na soutoku tří potoků. Budete nadšeni rozlehlostí parku, který ho obklopuje a ukrývá nádherné rybníky, malebná zákoutí, lesní altánky a kapličky i přírodní pískovcové koupaliště. V zámeckých sálech a salonech budete obdivovat nepřeberné sbírky uměleckých děl, unikátního zlaceného nádobí, drahého nábytku, exotických exponátů přivezených z dalekých zemí, egyptských mumií, všelijakých kuriozit i vzácných osobních předmětů různých slavných osobností.

Zámeček Kladská
Uprostřed hlubokých lesů a močálů zůstávalo okolí Kladského rybníka dlouho neobydleno. Teprve v letech 1875 – 1876 si nechal kníže Schönburg-Waldenburg postavit na Kladské louce lovecký zámeček a pilu, později pět srubů švýcarsko – tyrolského typu a v roce 1896 nechal vytisknout prvního místního turistického průvodce. V duchu romantismu jsou řešeny zdejší parkové úpravy, vyjímečnost parku spočívá jak ve vysoké nadmořské výšce (820 m.n.m.), tak i v používání cizokrajných dřevin. Na Kladské byl poprvé v bývalém Československu použit kultivar jedle stříbrné-šedé a svou velikostí jsou unikátní smrky obecné – zlaté.
Kníže Otto Sigismund Schönburg-Waldenburg byl vášnivým milovníkem přírody a chovu zvěře. Za jeho života byla Kladská druhým největším revírem v Čechách.

Dlouhá stoka je umělý vodní kanál, významná technická památka, od roku 2014 Národní kulturní památka zapsaná do seznamu pod názvem Dlouhá stoka s rybníky Kladským a Novým. Protíná velkou část Slavkovského lesa a její délka je 24,2 km.

Krásenský vrch je nádherná kamenná rozhledna (25 m), ležící v romantické krajině Slavkovského lesa necelých 800m.n.m. Na rozhlednu vede celkem 120 kamenných schodů, které se točí po směru hodinových ručiček. V srpnu 2011zvítězil Krásenský vrch v anketě o nejhezčí rozhlednu České republiky .

Loket , historické město leží na úpatí Slavkovského lesa v meandru řeky Ohře a býval důležitým královským městem a centrem Loketského kraje. Dominantou města je hrad Loket s románskými prvky z 12. st.. Město se pyšní řadou památek, bohatou historií spojenou s významnými osobnostmi ( Karel IV., Václav IV., Otakar II, Johan Wolfgang Goethe, Otto von Bismarck…).
Jako památková rezervace bylo město vyhlášeno v roce 1980.

Mapa k zájezdu

itinerář

Lázně Kynžvart - Prameny - Loket


|Zpět|

|Zpět|

Podobné zájezdy

2denní zájezd, doprava autokarem | Německo
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 1x hotel, 1x snídaně, průvodce, pojištění CK proti úpadku

30.3.19 - 31.3.19
2 990,-
091-272
3denní zájezd, doprava autokarem | Rakousko
Cena zahrnuje:

doprava autobusem, 2x hotel ve Vídni, 2x snídaní, průvodce, pojištění CK proti úpadku

17.5.19 - 19.5.19
4 690,-
091-286
3denní zájezd, doprava autokarem | Německo
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 2x hotel, 2x snídani průvodce, pojištění CK

7.6.19 - 9.6.19
5 590,-
091-320
2denní zájezd, doprava autokarem | Rakousko
Cena zahrnuje:

doprava autobusem, 1x hotel ve Vídni, 1x snídani, průvodce, pojištění CK proti úpadku

19.4.19 - 20.4.19
3 390,-
091-285
2denní zájezd, doprava autokarem | Německo
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 1x hotel se snídaní, průvodce

31.8.19 - 1.9.19
3 990,-
091-318


Tisk TISKNOUT

aktuálně: věrnostní slevy, zájezdy na karnevaly a Velikonoce a zájezdy na evropské slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2019

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2019 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,