Zájezdy bez nočního přejezdu
Přidat k oblíbeným zájezdům Vydejte se na jednodenní zájezd do západních Čech za přírodními krásami Slavkovského lesa do kraje termálních pramenů na Loketsko po stopách šlechtických rodů Metternichů a Schönburg-Waldenburgů, za zámky Kynžvart a Kladská. Program a detail zajezdu
Cena zahrnuje
dopravu autobusem, průvodce, pojištění Ck
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění, vstupné
Příplatky
90 Kč - komplexní pojištění
KYNŽVART (lázeňské město s pramenem Richard a Metternichův zámek) - zámek Kladská - rašeliniště – naučná stezka Dlouhá stoka - Krásenský vrch (nejkrásnější rozhledna v ČR) - LOKET, městská památková rezervace
Tento produkt již není možné objednat.
U tohoto zájezdu je k dispozici služba doobsazení dvoulůžkového pokoje. Níže naleznete podrobnosti.
Pokud máte zájem využít doobsazení a splňujete podmínky zobrazené u termínu pro doobsazení, proveďte prosím klasickou on-line objednávku zájezdu pro jednolůžkový pokoj a do poznámky prosím napište žádám doobsazení. Případně nás kontaktujte. Termín a požadavky pro doobsazení:
Kod
Termin
 
 

Program

1. den: Odjezd 7.00 h z Prahy, metro A Dejvická, cesta do oblasti MARIÁNSKÝCH LÁZNÍ, LÁZNĚ KYNŽVART (lázeňské město s pramenem Richard a Metternichův zámek, zámek Kladská (zámeček v alpském stylu, rašeliniště – naučná stezka Dlouhá stoka), PRAMENY (nejzadluženější obec v Čechách s minerálními prameny, místo proslulého festivalu Oživme Prameny), Krásenský vrch (nejkrásnější rozhledna v ČR), LOKET, městská památková rezervace (zastávka v centru)

Doprava

autobusem vybaveným klimatizací, barem a DVD

Pořadatel: KIWI s.r.o., IČO: 48588628

Zajímavosti

Lázně Kynžvart
Kynžvarstské minerální prameny byly dlouho jen bohatstvím místních obyvatel. Léčivé využití a světovou proslulost jim dal až majitel místního zámku z rodu Metternichů – rakouský kancléř, kníže Klement Václav Lothar Metternich a jeho syn Richard - po něm je světově proslulá kyselka pojmenována.
V roce 1859, kdy Metternich zemřel a na dílo navázal jeho syn kníže Richard a nechal postavit první lázeňský hotel „Metternich“ (dnešní Orlík) v novogotickém stylu s erbem rodu Metternichů.
V roce1862 došlo k oficiálnímu uznání kynžvartských minerálních pramenů pražským místodržitelstvím za léčivé. V roce 1892 zřídil kamenné jímání a altán Richard a záhy stáčení minerální vody do lahví distribuce do celého světa. Depa Richardky se nacházely ve Vídni, v Paříži, v Londýně i v New Yorku. V novinách všech významných měst jsme mohli najít inzerát na „Knížecí Metternichovský kynžvartský pramen Richard – perlu Čech. Nejčistší alkalickou kyselku, zcela bez podílu železa“.

Zámek Kynžvart - reprezentativní letní sídlo kancléře Metternicha - leží na samém úpatí čarokrásného Slavkovského lesa, v těsné blízkosti proslavených Mariánských Lázní, na soutoku tří potoků. Budete nadšeni rozlehlostí parku, který ho obklopuje a ukrývá nádherné rybníky, malebná zákoutí, lesní altánky a kapličky i přírodní pískovcové koupaliště. V zámeckých sálech a salonech budete obdivovat nepřeberné sbírky uměleckých děl, unikátního zlaceného nádobí, drahého nábytku, exotických exponátů přivezených z dalekých zemí, egyptských mumií, všelijakých kuriozit i vzácných osobních předmětů různých slavných osobností.

Zámeček Kladská
Uprostřed hlubokých lesů a močálů zůstávalo okolí Kladského rybníka dlouho neobydleno. Teprve v letech 1875 – 1876 si nechal kníže Schönburg-Waldenburg postavit na Kladské louce lovecký zámeček a pilu, později pět srubů švýcarsko – tyrolského typu a v roce 1896 nechal vytisknout prvního místního turistického průvodce. V duchu romantismu jsou řešeny zdejší parkové úpravy, vyjímečnost parku spočívá jak ve vysoké nadmořské výšce (820 m.n.m.), tak i v používání cizokrajných dřevin. Na Kladské byl poprvé v bývalém Československu použit kultivar jedle stříbrné-šedé a svou velikostí jsou unikátní smrky obecné – zlaté.
Kníže Otto Sigismund Schönburg-Waldenburg byl vášnivým milovníkem přírody a chovu zvěře. Za jeho života byla Kladská druhým největším revírem v Čechách.

Dlouhá stoka je umělý vodní kanál, významná technická památka, od roku 2014 Národní kulturní památka zapsaná do seznamu pod názvem Dlouhá stoka s rybníky Kladským a Novým. Protíná velkou část Slavkovského lesa a její délka je 24,2 km.

Krásenský vrch je nádherná kamenná rozhledna (25 m), ležící v romantické krajině Slavkovského lesa necelých 800m.n.m. Na rozhlednu vede celkem 120 kamenných schodů, které se točí po směru hodinových ručiček. V srpnu 2011zvítězil Krásenský vrch v anketě o nejhezčí rozhlednu České republiky.

Loket, historické město leží na úpatí Slavkovského lesa v meandru řeky Ohře a býval důležitým královským městem a centrem Loketského kraje. Dominantou města je hrad Loket s románskými prvky z 12. st.. Město se pyšní řadou památek, bohatou historií spojenou s významnými osobnostmi ( Karel IV., Václav IV., Otakar II, Johan Wolfgang Goethe, Otto von Bismarck…).
Jako památková rezervace bylo město vyhlášeno v roce 1980.

Lázně Kynžvart - Prameny - Loket

Náš největší národní park (690 km2) leží při hranicích s Rakouskem a Německem a chrání převážnou část pohoří Šumava. Podloží tvoří krystalinikum moldanubika (svory, ruly a žuly) prvohorního a prahorního stáří. Z německé strany navazuje národní park Bavorský les. Podnebí je vlhké, poměrně drsné. Asi 80% plochy parku ještě před pár lety pokrýval les. Dnes bohužel na velkých plochách centrální Šumavy stojí jen suché pahýly nebo pařezy, mezi nimi však postupně vzniká nový les.

zobrazit celý článek

Leží na jihu Moravy při hranicích s Rakouskem mezi Znojmem a Vranovem nad Dyjí (63 km2). Jeho osu (a státní hranici) tvoří asi 42 km úsek klikatě meandrující Dyje, která zde vytváří hluboce zaříznuté údolí s úzkými bočními údolíčky, skalními stěnami, sutěmi a fantastickými scenériemi ve všech obdobích roku. Téměř 90 % plochy parku tvoří lesy. Většinou dubohabřiny, na západě i jedlobučiny a také vysázené borové a modřínové porosty.  Jde o prakticky nedotčené říční údolí bez zástavby, které se zachovalo neporušené díky existenci pohraničního pásma.

zobrazit celý článek

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm - nejznámější skanzen Čech a Moravy.

zobrazit celý článek

Přehled obecných informací o zemi Česká republika (rozloha, reliéf, obyvatelstvo, ekonomika…)

zobrazit celý článek
Po stopách šlechtických rodů - Schwarzenberkové

Schwarzenbergové si vznešenou nevěstu pojistili diamanty

Ples u vídeňského dvora se leskne v záři svic, jejichž světlo ještě umocňují umělecky broušené lustry. Dále se odráží v diadémech a výšivkách zlatými a stříbrnými nitěmi na šatech dam. Největší nádhera roku byla právě zahájena.

 

zobrazit celý článek
Musíte potvrdit souhlas se zpracováním informací.

Upozornění

Pro pokračovní je třeba souhlasit se zpracováním osobních údajů

Zkontrolujte formát e-mailu

Upozornění

Zkontrolujte formát E-mailu