Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2019, 2020 > zajímavá místa > Snowdonia

Snowdonia - sezóna 2019, 2020

Velšsky se nazývá Eryri a leží v severním Walesu (2.132 km2). Jeho jádro tvoří vulkanické pohoří Kambrické hory (Cambrian Mountains) s nejvyšší velšskou horou Snowdon (1.085 m) podle které je nazván. Staré vulkanity přemodeloval čtvrtohorní ledovec a vytvořil zde trogovitá údolí tvaru velkého U, s mělkými ledovcovými jezery hrazenými morénami, z kterých někde vytékají vodopády (např. Benglog Fall z jezera Llyn Ogwen). Místy mají hory členitý reliéf připomínající velehory. A navíc zde ročně naprší neuvěřitelných 5.000 mm srážek. Díky členitému reliéfu zde existuje mnoho různých biotopů. Zajímavé jsou například ekosystémy pobřežních společenstev písečných dun s písečnými travami a orchidejemi (kruštíky a tořiče), slanomilné biotopy (slanorožce, jitrocele, hvězdnice slanistá), kamenná moře a skály s rozchodníky, vřesoviště a rašeliniště. Rostou zde zbytky původních dubových lesů s lískou a jasanem, ale také vysázené porosty borovice lesní s pokroucenými kmeny, smrku sitka či douglasky sivé. Díky vlhkému klimatu rostou skoro všude různé druhy mechů a dávají krajině trochu pohádkový nádech, jen čekáte že se objeví bájní keltští hrdinové. Ze zvířat zde můžete vidět od tuleňů kuželozubých, přes jezevce a zdivočelé kozy také různé druhy ptáků. Třeba kosa horského, bělokura rousného či bělořita šedého. Z památek lákají středověké hrady (třeba v Caernarfonu), rozsáhlý podzemní jeskynní labyrint krále Artuše a další památky keltské kultury a jazyka.

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Velká Británie - Wales - NP Snowdonia, pohled z Llyn Llydaw (Wiki)
Velká Británie - Wales - NP Snowdonia, pohled z Llyn Llydaw (Wiki) Velká Británie - Wales - NP Snowdonia, Mawddach (Wiki-Jones) Velká Británie - Wales - NP Snowdonia, jezero Llyn Cowlyd (Wiki)

zobrazit seznam zájezdů 2020
zobrazit seznam již odjetých termínů zájezdů 2019

Využijte slevy na zájezdy 2020.
|Zpět|

Snowdonia - výpis zájezdů 2019:

Zájezdy pro tuto kategorii a sezónu jsou již zřejmě všechny odjeté. Pokračujte prosím na výpis zájezdů pro následující sezónu. Případné Vaše otázky rád zodpoví tým Geopsu.Využijte slevy na zájezdy 2020. |Zpět|

Snowdonia - výpis zájezdů 2020:

Zájezdy pro tuto kategorii a sezónu pro Vás právě připravujeme. Pro nejčerstvější novinky, které nemusí být v systému zadány, kontaktujte prosím tým Geopsu.

Zájezdy na sezónu 2020 pro Vás právě přidáváme na web.
|Zpět|

Snowdonia - výpis odejetých termínů 2019:

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,