Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
Zpět na seznam zájezdů

GEOPS - Cestovní kancelář, s.r.o, Šternberkova 10, 170 00, Praha 7, tel./fax: 220 806 965, tel./zázn.: 266 710 104, e-mail: geops@geops.cz

B32-19 - Sen o Vánocích, Rothenburg, Bamberg

Název Datum Datum návratu Dospělý od
091-415 07.12.19 08.12.19
3 390,-
Odjeto
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem, 1x hotel se snídaní, průvodce

Základní cena nezahrnuje

pojištění a vstupné

Příplatky

500 CZK - jednolůžkový pokoj
530 CZK - večeře formou bufetu
90 CZK - komplexní pojištění

úvodní popis

Podmanivá středověká německá města v době adventu, památky UNESCO, hrázděné domy, jesličky, tradiční trhy, svařené víno a ovocný punč. Okouzlující víkend v malebných kulisách hrázděné architektury s všudypřítomnou vánoční atmosférou.

Německo -  Rothenburg - kouzlo adventů a tušení dárků
Německo -  Rothenburg - kouzlo adventů a tušení dárků Německo - Rothenburg, hrázděné domy Německo - Bamberg - hrázděné domy v historickém centru
Německo - Bayreuth - strop Opery Německo - Wurzburg - rezidence biskupa, památka na seznamu UNESCO Německo - Rothenburg - advent a rozzářené dětské oči Německo -  Rothenburg - krása hrázděných staveb je stejná ve všech ročních obdobích Německo - Rothenburg - advent v ulicích plných hrázděných domů Německo - Bamberg - tzv.Bamberský jezdec, symbol města, kolem 1200 Německo - Rothenburg - advent a vánoce jsou za rohem Německo, Rothenburg Německo - Wurzburg
Program
1.den

1. den: odjezd z Prahy v 6 hodin, vždy také odjezd: Trutnov, Jaroměř, Hradec Králové, Pardubice, (dle dohody Chlumec nad Cidlinou, Čelákovice, Kolín), Poděbrady, Beroun (po dohodě Rokycany), Plzeň, další odjezdová místa dle dohody a aktuální situace, přejezd. Německé město Vánoc ROTHENBURG se představuje sloganem „Sen v bílém.“ Jen málo měst se zachovalo v původní středověké podobě, jedním z nich je právě Rothenburg – kompletní opevnění, křivolaké uličky…Na žádném jiném místě nevykouzlí souhra středověkých kulis a bílé nadílky tak podmanivou atmosféru jako zde. Křivolaké uličky, fascinující zasněžené střechy a vůně bílého svařeného vína, tak typická pro Franky. Legendární vánoční trh Reiterlesmarkt s tradicí 500 let. Obchody Käthe Wohlfahrt – světoznámé obchody s vánočním zbožím – ozdoby, historické panenky a medvídci… WURZBURG – adventní trhy na historickém náměstí Marktplatz, barokní biskupská rezidence (UNESCO) – nejlepší barokní stavba v Německu, středověký Starý mohanský most se sochami a řada dalších památek, nocleh v lázeňském městečku BAD KISSINGEN

2.den

2. den: BAMBERG - výborně zachovalé středověké město, které je na seznamu památek UNESCO a o kterém by se daly psát knihy, nabízí adventní trh provoněný ovocnými punči – regionální specialita. 35 jesliček po starém městě, starobylý most a na něm barokní radnice, dva zámky, okouzlující hrázděné i zděné domy... BAYREUTH – město spojené s Richardem Wagnerem, zámky… a adventní trhy, vánoční vesnička před Starým zámkem, v městském kostele je výstavka jesliček, město je osvětlené 7 km dlouhým světelným řetězem. Návrat do půlnoci.

CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a aktuálním podmínkám v adventních místech.

Doprava

klimatizovaným zájezdovým autobusem vybaveným přehravačem DVD, o přestávkách možnost občerstvení (teplé i studené nápoje za Kč)
Časy odjezdů a místa nástupu budou klientům sděleny v informacích, které obdrží před odjezdem.

Ubytování

1x hotel u městečka Bad Kissingen

Stravování

1x snídaně, lze dokoupit večeři (bufet).

Pojištění

V ceně je zahrnuto povinné pojištění cestovních kanceláří proti úpadku.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění a pojištění na storno. Za příplatek lze u CK zprostředkovat komplexní pojištění do zahraničí od pojišťovny UNIQA (balíček obsahuje pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění na storno a pojištění odpovědnosti za škody).

Orientační ceny vstupného

Bad Kissingen, lázně: vstup na 2 h - 12 EUR, na 3 h - 13 EUR, na 4 h - 20 EUR

Poznámky

Podrobné programy a konečné ceny adventních zájezdů mohou být aktualizovány vzhledem k možným změnám podmínek v ubytování a místech na trase během roku.

Zajímavosti

ROTHENBURG, MĚSTO VÁNOC
V březnu 1964 založili Wilhelm a Käthe Wohlfahrtovi obchod, ze kterého se stala nejslavnější světová firma s vánočními tradičními dekoracemi a předměty. Nápad vznikl, když byli o vánocích u Wohlfahrtových na návštěvě američtí přátelé a uchvátila je hrací skříňka z Krušných hor, původního saského domova této rodiny. Dnes je hlavní sídlo firmy ve vánočním městě Rothenburg, kde má celkem 6 obchodů. Součástí hlavního obchodu je světoznámá Vánoční vesnice a Německé muzeum vánoc. Návštěva Rothenburku a Käthe Wolfahrt je součástí základních cest turistů z Japonska a USA jako typický kus Německa a v podstatě i Evropy.
Vánoční vesnice – největší světová sbírka německých vánočních ozdob na ploše 1.000 m2. Ocitnete se na zasněženém franckém náměstí s hrázděnými domky, uprostřed září 5m vysoký bílý vánoční strom a na něm 7.240 lampiček a přes 1.000 vánočních koulí. Je tu 380cm vysoká louskáčková královna, 550 cm vysoká vánoční pyramida o váze 2 tuny, na 4 kilometrech girland září 80 tisíc vánočních světel. Venku stojí „dárkový expres“ – snad nejznámější foto motiv německých vánoc.

Zpět na seznam zájezdů | GEOPS 2017 úvodní stránka |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,