Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2019
| Zpět | jste zde: zájezdy 2019 > Francie > Bordeaux eurovíkend letecky za vínem, mořem a loděmi

A24-18 - Bordeaux eurovíkend letecky za vínem, mořem a loděmi

Skvělé památky, vyhlášená vína Bordeaux, gastronomie, festivaly Tall Ships Regatta a Wine festival. Eurovíkend plný zážitků.
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
81-036 15.06.18 18.06.18
16 990,-
Odjeto
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

zpáteční letenku Praha – Bordeaux včetně letištních poplatků a příruční zavazadlo (10kg), transfer z a na letiště, 3x hotel v centru, 3x snídaně, průvodce

Základní cena nezahrnuje

dopravu na fakultativní výlety, MHD, 2. zavazadlo do 20kg, vstupné a ochutnávky a vše, co není zahrnuto v odstavci "Základní cena zahrnuje".

Příplatky

2.800 Kč - 1lůžkový pokoj
800 Kč - fakult.výlet s průvodcem do St. Emilion
600 Kč- 1x večeři
2.480 Kč - 2. zavazadlo do 20 kg
200 Kč - komplexní pojištění K5S

úvodní popis

Bordeaux , přístavní město Francie při ústí řeky Garony do Atlantiku. Uchvátí Vás kouzlo univerzitního města s bohatou historií (UNESCO), centrum jednoho z nejznámějších vinařských oblastí světa. Můžete zažít hned dvě nejvýznamnější slavnosti města, slavnost lodí Festivals Tall Ships Regatta 2018 a Wine festival. Tolik zážitků za 4dny?

úvodní popis POD

Poznejte naše Francouzské puzzle .

lákadla

Bordeaux - slavnost plachetnic Tall Ships Regatta - slavnost vína Wine festival - fakultativně výlet do oblíbené letovisko Arcachon - ochutnávky vín a sektů v Saint-Emilionu

Francie, Atlantik, La Rochelle
Francie, Atlantik, La Rochelle Francie - Atlantik - Poitiers, katedrála Notre Dame la Grande, románská z poloviny 11.stol, postavena za papeže Urbana II. Francie, Atlantik, duna Pilát. největší písečná duna Evropy Francie, Atlantik, Futuroscope Francie, Atlantik, La Rochelle, pevnost Francie, Atlantik, duna Pilát Francie, Atlantik, Saintes, římské vykopávky Francie, Atlantik, pevnost Boyard Francie, Atlantik, La Rochelle, sýry Francie - La Rochelle - přístav a věže Tour St.Nicholas a de la Chaine Francie - Akvitánie - ochutnávka slávek Francie - Bordeaux - Monument aux Girondins. Francie - Cognac - v těchto sudech zraje proslulý koňak značky Martel Francie - Saint-Emilion - zbytky kláštera Les Cordeliers, františkáni, od 1343 (foto M.Rotter) Francie - Akvitánie - v okolí St.Emilion převládá odrůda Merlot, doplněná Cabernetem Sauvignon, Malbecem a Cabernetem Franc   foto Pavel Michal Francie - Arcachon, nejkrásnější pláže Evropy Francie - Futuroscope - div moderní techniky a filmu Francie - Saintes - Germaníkův oblouk, 19 n.l. Francie - Saint-Émilion - na ochutnávce zdejších vín (foto M.Rotter) Francie - Akvitánie - Île-de-Ré, ostrov je spojený s pevninou 2,9 km dlouhým mostem, unikátním technickým dílem Francie - Poitiers Francie - ochutnávka vína St.Emilion Francie - Bordeaux - kostel sv.Ondřeje  tympanon nad Královským portálem s výjevy z Poslední večeře, kolem 1250
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odlet z Prahy odpoledne (Pha- Bordeaux -Pha), přílet do Francie do BORDEAUX , transfer na hotel v centru města, BORDEAUX , večerní prohlídka historického centra (UNESCO), Burgundská brána připomínající římský oblouk, starý most sv. Petra, náměstí Burzy, památník Girondistů nebo možnost večeře s vínem, ve městě jsou hned 2 festivaly: Festivals Tall Ships Regatta 2018 a Wine festival

2.den

2. den: BORDEAUX , středověká věžičková brána s hodinami, katedrála Saint-André (místo svatby Eleonory Akvitánské), divadlo Grand Théatre, Place de la Bourse a Miroir d'eau (Vodní zrcadlo), návštěva Musée des Beaux-Arts (Tizian, Delacroix, Toulouse-Lautrec , Renoir, Matisse, Picasso) nebo nově otevřeného moderního Muzea vína - La Cité du Vin s možností ochutnávky vín Bordeaux (bílá, červená), vyhlídková terasa, večerní program slavnosti plachetnic na řece Garoně a festivalu vína a fakultativně večeře (kachní menu ve stylové brasserii)

3.den

3. den: fakultativní výlet vlakem za vínem do městečka SAINT´- EMILION (UNESCO), kouzelné starobylé město proslavené vínem, malebné uličky, zbytky kláštera s rajskou zahradou, možnost ochutnávky slavných červených vín AOC St. Emilion a jedinečných sektů Cremant de Bordeaux , případně možnost projížďky turistickým vláčkem mezi vinicemi, večerní BORDEAUX , procházka po nábřeží podél Garonny, pro zájemce projížďka lodí po řece Garonne (1,5 hod), účast na slavnostech lodí a vína, světla večerního města

4.den

4. den: dle letového řádu možnost fakultativní výletu vlakem do slavného přímořského letoviska ARCACHON, oblíbila si ho manželka císaře Napoleona III. Eugenie, možnost oběda s plody moře a rybami včetně skvělých místních ústřic na plážové promenádě nebo variantně pobyt ve městě festivalů návštěva galerie, odpoledne odjezd, transfer na letiště, předpokládaný přílet do Prahy do 21:30h

CK si vyhrazuje právo záměn programu a časových úprav vzhledem k případným změnám letových řádů a aktuálního programu na slavnostech.

Ubytování

3x hotel v centru města Bordeaux – 2-3lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím. V ceně ubytování nejsou případné místní pobytové taxy (1-2€/noc, které se hradí až na místě dle místních zákonů).

Stravování

Snídaně je zajištěna formou bufetu francouzského typu (džus, výběr teplých nápojů, několik marmelád, med, slané a sladké máslo, 1-2 druhy bagety, topinka, sladký rohlík, sladká bagetka nebo magdaléna, jogurt), podávají se vždy v hotelu. V hotelích je velmi přísně pod pokutou zakázáno užívání jakýchkoli varných konvic a vařičů.

Večeře: Na hotelích většinou nelze zajistit večeře, někdy ubytování umožňuje v blízkosti stravování, večeře se dá pořídit od 20 €, menu od 25 €, ale až od 19. hodiny. Doporučujeme využít nabídky fakultativních večeří s doprovodem průvodce. Místa v restauraci je nutné rezervovat předem.
Nákupy: Během zájezdu bude několikrát umožněno nakoupit si v supermarketech, kde jsou ceny srovnatelné s českými a je někdy možné i teplé bufetové jídlo. Příležitost k nákupu budete mít i na místních trzích, které jsou mimořádným zážitkem a možností nakoupit speciality. Průvodce během cesty umožní nákup ve velkoprodejně na levné základní potraviny.

Orientační ceny ve Francii: bageta malá od 0,75 €, velká 1,50 €, plněný rohlík 1,50€, mléko 1,90 €, sýr 350 g 1,50-3,50 €, dobré víno 4,50 -7 €, balená voda 1,5l 0,50 €, pivo 3,50 €, limo 1,90 €, zmrzlina 2 €, obložená bageta od 4,50 €, ovoce, rajčata od 2,5 €/kg, menu v restauraci od 18 €, káva 1,50-2,50 €; pohlednice od 0,50 €, známka 0,80 €, WC 0,70 €

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5S; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 40.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Orientační ceny vstupného

BORDEAUX : museum vína: 10 €
SAINT-ÉMILION : exkurze a ochutnávka vín: 12 €; poustevna + katakomby + podzemní kostel: 8 €

Kapesné

doporučujeme minimální kapesné na vstupné a ochutnávky min.120 € + 20-43 € za Futuroscope , další kapesné dle vlastního uvážení. Průkazy na slevu (ISIC, IYTC, ITIC, novinářské legitimace) vezměte s sebou. Na většině míst lze uplatnit slevu pro skupinu, o to se postará průvodce.

Poznámky

Víte, že?
…. Francouzské město Bordeaux vyhrálo hlasování o Nejlepší evropskou destinaci 2015 « European Best Destination 2015 ».

Tato soutěž je vyhlašována každoročně agenturou sídlící v Bruselu a on-line hlasování se účastní turisté z celého světa.
Titul město Bordeaux vyhrálo s rekordním počtem hlasů (42 396 online hlasů) a v souboji s takovými konkurenty jako je Londýn, Řím, Amsterdam, Brusel nebo Berlín.
V pořadí další jsou pro tento rok: Lisabon, Athény, Valetta, Riga, Záhřeb, Lublaň, Innsbruck, Milán, Brusel, Vídeň, Řím, Barcelone, Istanbul a Madrid

Od roku 2007 je Bordeaux součástí seznamu světového dědictví UNESCO. Zápis znamená uznání hodnoty a významu města, které se v průběhu století modernizovalo, aniž by porušilo původní harmonii a architektonické bohatství.
Památková zóna UNESCO v Bordeaux představuje rozsáhlý městský komplex vybudovaný na ploše 1 810 ha, který odpovídá polovině rozlohy města a zahrnuje nejen bulváry, ale také nábřeží řeky Garonny.
Bordeaux mělo v kapse všechny trumfy k tomu, aby porotu dokázalo přesvědčit o své výjimečnosti: více než 347 historických památek, zachovalý městský prostor o rozloze 150 ha, 3 kostely, které již byly na seznam UNESCO zařazené v rámci dědictví cesty do Santiaga de Compostella (Saint-André, Saint-Michel, Saint-Seurin).
Hlavní město oblasti Gironde je klenotem architektury 18.století, přesto za svou krásu vděčí rovněž slavným architektům současnosti: Jacques Gabriel (Allées de Tourny), Victor Louis (Grand Théâtre), Jacques d’Welles (městský stadion) nebo Richard Rogers, který postavil centrum Beaubourg v Paříži a soudní budovu Tribunal de Grande Instance v Bordeaux .
Vedle svého architektonického bohatství nabízí Bordeaux také živé a kosmopolitní čtvrti, které napomohly jeho zápisu na seznam UNESCO. Patří k nim úzké uličky ve čtvrti Saint-Michel a budovy ze 60. a 70. let minulého století od Mériadecka, symboly rozvoje města, které zároveň zachovaly jeho identitu a charakter.
Zapsání na seznam světového dědictví UNESCO bylo završením rozsáhlých modernizačních prací, které započaly v roce 1996 z podnětu tehdejšího starosty Alaina Juppého a zahrnovaly úpravu nábřeží, renovace fasád a zavedení tramvajové dopravy.

Zajímavosti

AKVITÁNIE
Vítejte v kraji červeného vína, borovic a atlantického pobřeží. Na rozdíl od sousedních Pyrenejí je Akvitánie plná úrodných nížin, kopce zde téměř nenajdete, moře a pláže jsou úžasné a vytváří duny jemného zlatého písku. Od Atlantiku se po pláních prohání západní vítr a když se budete pozorně koukat, jistě objevíte i větrné mlýny z 18. a 19. století. Vinice vás budou provázet téměř všude, v okolí Bordeaux jinou krajinu nezahlédnete a budete mít nespočet možností navštívit malé rodinné podniky na výrobu vína a vychutnat si tak nejznámější francouzská vína, Nejznámější jsou z odrůd Cabernet Savignon, Merlot a Cabernet Franc..
Oceán je pro zdejší obyvatele hlavní zdroj živobytí, to znamená nejen rybolov, ale i cestovní ruch, protože pobřeží je hojně turisty navštěvováno. Ovšem moře je zde jiné než klidné Středozemní na Francouzské riviéře. Zdejší moře je živější a je zde více vln, takže mezi surfaři je Atlantik oblíbenější, ale hlavně tu je příliv a odliv, který řídí rytmus života celého pobřeží. Hodiny přílivů a odlivů si můžete vyzvednout v jakémkoliv informačním středisku (Office de Tourisme), abyste věděli, kdy určitě nesmíte s loďkou vyjet na moře a nebo naopak nenechali své věci na pláži napospas přílivovým vlnám.
V Bordeaux pochopíte, proč zrovna sem prchala francouzská vláda před německou okupací. Město má zkrátka svůj osobitý styl klidné provincie.

Mapa k zájezdu

itinerář

BORDEAUX - SAINT EMILION - ARCACHON


|Zpět|

Cesty za poznáním v Akvitánii a Bordeaux

Akvitánie , třetí největší region Francie , vám nabízí ty nejlepší možnosti od baskického pobřeží po přírodní park Périgord -Limousin. Najdete zde pláže, písečné duny s borovými lesy,vinice Bordeaux , města plná historie, malebné vesnice, opevněná města, hrady - vše tohle uvidíte na poznávacích zájezdech GEOPS do Francie .

Francie, památky UNESCO

Přehled všech lokalit na území Francie (vč. Korsiky a zámořských departementů) zapsaných na seznam světového dědictví UNESCO.

Vinařství Bordeaux - slovo průvodce

Vína z  Bordeaux jsou symbolem Francie a ne náhodou, pokud má francouzský prezident darovat něco typicky francouzského, je to právě archivní víno z Bordeaux . Slavná Châteaux jako Lafíte-Rothschild, Latour, Petrus nebo Château d´Yquem jsou synonymem kvality a luxusu a jejich věhlas už dávno přesáhl hranice Evropy.

Ale v Bordeaux se pěstují i vína pro obyčejné smrtelníky, kteří si také chtějí vychutnat nezaměnitelnou chuť místních červených vín nebo zlatavých dezertních vín Sauternes. Pěstují se tu i vína bílá v oblasti Grave a Entre-Deux-Mers, ale ty jsou trochu ve stínu těch červených.

Gastronomie jihozápadní Francie - Baskicko, Périgord a Bordeaux

Baskické gastronomii vládnou feferonky, základ jídel tvoří především mořské i sladkovodní ryby a korýši, šunka, drůbež a divocí holubi, oblibě se těší ovčí sýry. Périgord je krajem drůbeže, omeletek a plněných jídel s hříbky, lanýži, kaštany a ořechy a vyrábí se tu delikatesní jatýrka foie gras. Sláva Bordeaux obletěla celý svět zejména díky prestižním vínům. V restauracích si můžete vychutnat ústřice nebo grilované žebírko s dobrým bílým vínem Entre-Deux-Mers nebo červeným Saint-Emilion z Libournais. Bordeaux nabízí tradiční a vybranou gastronomii úzce spjatou se španělskou kuchyní.

Francouzská vína

Chablis, Saint-Emilion, Bergerac, Sancerre… tato známá francouzská vína jsou pojmenována podle zajímavých měst a vesnic. Tyto oblasti nejsou spjaty jen s produkcí a prodejem vína, ale skrývá se zde také bohatá historie reprezentovaná mnohými památkami a dalšími turistickými zajímavostmi. Na poznávacích zájezdech do Francie si proto vychutnáte nejen víno, ale i souznění historie měst s vínařskou tradicí, krajinou a místními zvyky.

Bordeaux, město na seznamu UNESCO

Od roku 2007 je Bordeaux součástí seznamu světového dědictví UNESCO. Zápis znamená uznání hodnoty a významu města, které se v průběhu století modernizovalo, aniž by porušilo původní harmonii a architektonické bohatství. Přesvědčíte se o tom na poznávacích zájezdech do oblasti Akvitánie a Gaskoňska .

Vína Bordeaux

Červená i bílá vína v rozsáhlé oblasti Bordeaux můžeme ochutnat v široké škále chutí. Je zde na 20.000 výrobců a tak si vybere každý. Odborníci doporučují především červená vína z kraje Haut-Médoc, Graves, Pauillac, St.Emilion či Pomerol. Najdeme zde vína vhodná k dlouhodobému skladování, která jsou vynikající i po stovce let i lehká vína vhodná k okamžité konzumaci. Jak by bylo možné na poznávacích zájezdech do oblasti Bordeaux a Akvitánie přehlížet vína bordeaux?


|Zpět|

Podobné zájezdy

5denní zájezd, doprava letecky | Francie
Cena zahrnuje:

zpáteční letenku Praha – Bordeaux včetně letištních poplatků a příruční zavazadlo (10 kg), transfer z a na letiště, 4x hotel v centru, 3x snídaně, průvodce

22.7.19 - 26.7.19
21 990,-
091-034


Tisk TISKNOUT

aktuálně: věrnostní slevy, zájezdy na karnevaly a Velikonoce a zájezdy na evropské slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2019

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2019 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,