Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Francie > Francouzské Přímořské Alpy a NP Mercantour letecky

A28x-18 - Francouzské Přímořské Alpy a NP Mercantour letecky

Poznávací zájezd s turistikou ve Francouzském středohoří, krajina sopečných vrchů i vápencové plošiny a strže jižní Francie, románské kostely, město na Svatojakubské cestě a Lyon.
Využijte aktuálně únorovou slevu na zájezdy sezóny 2020. (Zobrazované ceny na webu jsou před slevou. Sleva se odečte na stránce objenávky.)
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
82-041 30.06.18 06.07.18
25 490,-
Odjeto
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

letenka vč. let. tax a poplatků (cca 5.800 Kč), transfery z/na letiště, 6x hotel, 6x polopenze, vedoucí zájezdu

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, vstupné

Příplatky

3.500 CZK - 1lůžkový pokoj
350 CZK - komplexní pojištění

úvodní popis

Nejjižnější část francouzských Alp představuje šest kouzelných hlubokých údolí, Národní park Mercantour čeká zapsání do seznamu UNESCO. Divoká pohoří dosahují až 3 000 m se střídají s alpskými loukami plnými květin. Na tůrách potkáte kamzíky, sviště, kozorožce. Nadchnou Vás kaskádovité horské bystřiny, říčky i ledovcová jezera, romantika údolí Vesubie , nejvyšší zasněžené vrcholy a údolí Tinée. Prolíná se zde kouzlo i vůně Středozemního moře, Provence , Alp i Itálie . NP Mercantour oblíbený Francouzi, ještě nebyl objeven pro české turisty. Zážitkem je i ubytování ve městečku St. Martin Vésubie se zachovalou středověkou částí uprostřed parku.

úvodní popis POD

Existuje také varianta tohoto zájezdu: A28 - viz též podobné zájezdy
Poznejte naše Francouzské puzzle .

Francie - Auvergne - Saint Nectaire, postaven mnichy z La Chaise-Dieu z šedého trachytu
Francie - Auvergne - Saint Nectaire, postaven mnichy z La Chaise-Dieu z šedého trachytu Francie - Auvergne - Puy de Dome, sopka typu Pelé, původně se jmenovala Mont d´Or Francie - Auvergne - Aven Armand, kouzlo krápníků vystupujích z temnot Francie - Auvergne - hřebeny tvořené vrcholy sopek a žluté hořce Francie - Auvergne - Thiers Francie - Auvergne - Issoire, Saint Austremoine, kněžiště s bohatou polychromií, 3lodní se 7 poli hl.lodi Francie - Auvergne - Puy en Velay, panorama města Francie - Auvergne - Aven Armand, tzv. sloní uši Francie - Auvergne - Le Mont Dore, místní sýry Bleu de Laqueuille či Bleu d´Auvergne. Francie - Auvergne - průsmyk Col de la Croix Morand Francie - Auvergne - Clermont-Ferrand - románská Notre Dame du Port Francie - Auvergne - St.Enimie Francie - Auvergne - vulkanický  kráter Puy de Pariou je hluboký 96 m a má obvod 950 m Francie - Auvergne - Saint Nectaire, kolorovaná hlavice sloupu s Posledním soudem francie - Auvergne - Puy en Velay, Saint Michel, průčelí kaple z 12.stol. s islámskými vlivy (mozaiky) Francie - Auvergne - Puy en Velay, sobotní trh Francie - Auvergne  - Clermont-Ferrand, Notre Dame, románské hlavice sloupů a mozaiky z černého a světlého kamene
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odlet z Prahy do Nice, příjezd do hotelu v St. Martin místní dopravou, ubytování, společná večeře

2.den

2. den:autobusem na parkoviště nad jezerem BORÉON (1.670 m), odtud okružní výlet přes horskou chatu Cougourde k jezeru Trécolpas a zpět, možnost zastávky na farmě – nákup čerstvých sýrů, fakultativně návštěva jedinečného parku Alpha, chovné stanice vlků, zpět busem do hotelu, večeře; základní varianta (náročnost 2,5 z 5, 4-5h, 500 m)

3.den

3. den: cesta autobusem na dolní parkoviště u MADONE DE FENESTRE (1.807 m), okružní výlet k pěti romantickým jezerům, tam rychlým výstupem, zpět po horských loukách, cestou pěkné rozhledy na okolní hory, možnost nákupu čerstvých sýrů na farmě, zpět busem na ubytování, večeře; základní varianta (2,5 z 5, 4,5-5 h, 530 m)

4.den

4. den: autobusem do SALESE (1.670 m), dále po GR 52 půvabným údolím Salese na stejnojmenné sedlo, okružní výlet s pěknými výhledy k lesnímu jezeru Adus a zpět, návrat busem do městečka, večeře; základní varianta (2,5 z 5, 5 h, 600 m)

5.den

5. den: cesta autobusem na sedlo COLMIANE (1 500 m), odtud výstup na ojedinělý vrchol Baus de la Frema (2.246 m) s panoramatickým rozhledem na celý NP Mercantour . Namáhavý výstup bude odměněn opravdu nevšedním zážitkem. Stejná cesta zpět po rozkvetlých loukách a lesíkem zpět na parkoviště, busem do městečka, večeře. Základní varianta (3 z 5, 5-6 h, 750 m)

6.den

6. den: po snídani busem na horní parkoviště u MADONE DE FENESTRE (1 903 m), odtud okružní výlet k jezeru Fenestre, na sedlo Col de Fenestre na hranicích s Itálií , výhledy na italský Piemont, přechod k sedlu Pas de Ladres, s rozhledem do údolí Boréonu a zpět k horské chatě a kostelu, cestou nezapomenutelné pohledy i na nejvyšší vrcholy jako Cime de Gélas (3.143 m), cesta zpět busem, večeře; základní varianta (2,5 z 5, 4,5-5 h, 600 m)

7.den

7. den: místní dopravou na letiště v Nice, odlet do Prahy

Doprava

letecky z Prahy do Lyonu a zpět, z Lyonu po Auvergne českým autobusem s WC, DVD, barem na teplé i studené nápoje za Kč

Ubytování

V síti hotelů Premier Classe, Etape a Balladins a Ibis Budbet, 2lůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím. Třílůžkový pokoj je možný po dohodě v CK, upozorňujeme, že je prostorově omezený s francouzskou postelí a 3.lůžko může být formou palandy. Je se slevou, ale je vhodný pro rodinu nebo blízké mladé přátele. Ubytování je na 3 místech 3x v ISSOIRE, 1x MILLAU,, 1x v Le-PUY-EN-VALAY, 1x u LYONU .

Stravování

snídaně - jsou v ceně zájezdu a podávají se vždy v hale či v restauraci hotelu, jsou buď kontinentální nebo většinou formou kontinentálního bufetu ve francouzském stylu- tedy spíše do sladka, bagety, džus, nápoj podle výběru, magdaleny, máslo, někde jogurt nebo přesnídávka, popř. pudink. Upozornění: v hotelech není dovoleno používat jakékoli ohřívače vody a jídel pod přísnou pokutou. Při cestě je k dispozici teplý i studený bar u řidičů za Kč. 2x zajistí průvodce zastávku u supermarketu nebo na místním trhu. V horách nejsou možnosti občerstvení v restauraci.
Doporučujeme využít možnosti večeře za příplatek, podává se v restauraci hotelu a je velmi dobrá, typická francouzská jídla. Většinou bohužel nelze zařizovat večeři až na místě.
Orientační ceny ve Francii: bageta malá od 0,75 €, velká 1,50 €, plněný rohlík 1,50€, mléko 1,90 €, sýr 350 g 1,50-3,50 €, dobré víno 4,50 -7 €, balená voda 1,5l 0,50 €, pivo 3,50 €, limo 1,90 €, zmrzlina 2 €, obložená bageta od 4,50 €, ovoce, rajčata od 2,5 €/kg, menu v restauraci od 18 €, káva 1,50-2,50 €; pohlednice od 0,50 €, známka 0,70 €, WC 0,70 €

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5S; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 40.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Orientační ceny vstupného

THIERS: muzeum nožů 4,50 €
sopka Puy-de-Sancy: lanovka 6 €/nahoru 7,50 tam i zpět
Puy-de-Dôme: zpáteční zubačka 10 €
ochutnávka gastronomie 12 €¨
propast Aven-Armand (společná s M.-le-Vieux) 13 €
Le PUY-en-VELAY: poutní místo 2,50 €, poutní kaple sv. Michala 3,50 €, klášter 5 €, spol. lístek na vše 8 €, krajky v Le Puy 2-15 €.

Kapesné

doporučujeme min. kapesné 150 €, z toho 95 € na vstupné. Uvedené ceny jsou orientační, je možné uplatnit skupinovou slevu (min. 20 osob). Slevu lze získat také někdy na legitimace ISIC, IYTC či ITIC a průkaz novináře.

Poznámky

Auvergne
Auvergne je známá svým sopečným povrchem, nedivte se tedy, až se budete procházet po Clermond Ferrand a většina staveb bude z černého kamene. Stejně tak katedrála je krásná typická ukázka gotiky, ale oproti jiným vyleštěným katedrálám, je tato jako zjevení, úplně černá. Auvergne je také krajem klášterů posazených na ostrohu skal, shlížejících dolu do údolí, měst vestavených do skály a mohutných hradů. Na území Auvergner najdete několik evropských a světových nej: nejhlubší propast Evropy a nejvyšší most světa.
Auvergne je krajem lázeňských měst: La Bourboule, lázeňské místo, které vzniklo v roce 1875 v pohoří Puy de Dôme, je turisty hojně navštěvováno již od roku 1900, dnes však mnohem méně. Mnohem víc lidí v současnosti vyhledává Vichy, které z existence termálních vod vytěžilo naprosto nejvíce.
Auvergne - Francouzské středohoří je krajem stovek sopek. Velká část Auvergne je tedy Massif Central, proto se tak někdy nazývá celá oblast. Jedná se o hercynské pohoří z prvohorního vrásnění. Vznikla tak hluboká jezera a kaňony. Aktivní sopečná činnost zde probíhala v třetihorách a čtvrtohorách. Nejvíce sopek je mladších osmi tisíc let, a dohromady tvoří Pásmo hor (La Chaîne). Severní oblast se nazývá Allier nebo též Bourbonsko, tam jsou menší kopce, nejvyšší je Puy de Sancy s 1885 metry. Pro ochranu pohoří, ale i bezpečnost návštěvníků byl zřízen Regionální přírodní Vulkanický park. Kromě letní turistiky se zde provozují i zimní sporty, nejznámějšími středisky jsou Super Besse, Le Lioran a Le Mont Dore.

Clermont-Ferrand je cetrem kraje Auvergne .Jak je znát z názvu, Clermont Ferrand nebylo vždy jedním městem, nýbrž dvou. Roku 1095 se V Clermontu konal koncil, na němž papež Urban II. zahájil první křižáckou výpravu. Ve stejné době vznikala i románská bazilika Notre Dame du Port a o několik století později gotická katedrála, která je nyní perlou města. Na renesanci zde uchovalo památku více než padesát kašen rozesetých po městě, můžete si dát tu práci, a důkladně je zmapovat.
Ekonomické a politické spory mezi Clermontem a Montferrandem hnisaly a propukaly tak dlouho, dokud Ludvík XIII. nenařídil jejich sloučení v roce 1630, Clermont na tom vydělal. Města byla dosti rozdílná a hranice jsou čitelné dodnes.
Během 20.století se Clermont proslavil značkou pneumatik Michelin. Bratři André a Eduard Michelinové zde poprvé použili kaučuk i na pneumatiky jízdních kol . Dneska je Clermont-Ferrand domovem tisícům studentů dávající městu bezstarostný šarm univerzitního města. Clermont-Ferrand nejlépe slouží jako základna pro výlety do okolních hor.
Staré město, někdy nazýváno „Černé město“, je směsí typické francouzské venkovské architektury s vulkanickým kamenem. Katedrála Nanebevzetí Panny Marie - první svatostánek zde stával již v roce 450 našeho letopočtu, gotická katedrála, kterou vidíme dnes, byla postavena mezi lety 1248 a 1295. Délka hlavní lodi je 99m, šířka 47m, rozměry jsou tedy úctyhodné.Nachází se v samém středu Starého města Clermont-Ferrand a zaslouženě získává pozornost na míle daleko. Je to především díky stavebnímu materiálu, katedrála není z kamene, nýbrž z vulkanického kamene. Materiál a založení na lávě umožňoval architektům prodloužit uhlově černé věže až do výšky 100m, které tak vytvářejí temné nebe, zlověstné a osudné. Uvnitř vzdušného prostoru kostela se nachází tři obrovské rozety. Po zdolání 250-ti schodů vedoucích do věže vám bude odměnou nádherný výhled na město. Bylo to právě na místě budoucí katedrály, kde v roce 1095 vyhlásil papež Urban II. první křižáckou výpravu.
Bazilika Panny Marie Vznešené - tato úchvatná mohutná bazilika ze 12.století oddaná Panence Marii byla postavena v oblastním románském stylu. Její silueta tvoří základ historických památek na území města. Je dalším místem, které stojí na cestě Sv. Jakuba z Compostely, kde se poutníci zastavují, aby se zde pomodlili. Bazilika je vyzdobena mnoha dekory a symboly, složitě a bohatě vyřezávané sloupové hlavice zobrazují příběhy z Bible. Pozorně se dívejte, každý symbol má totiž své vysvětlení. Tři oblouky symbolizují Svatou Trojici, Ypsilon, které objevíte na několika hlavicích zobrazuje rovnováhu nebo protiklad, teplo a zimu, muže a ženu, dobré a špatné.V květnu sem chodí poutníci poklonit se obrazu Černé madony.
Park de Montjuzet se rozprostírá na vrcholku kopce nad Clermontem a je to bezvadně upravený park, který nabízí nepřekonatelné pohledy na město, na jeho okolí a na okolní hory obepínající údolí s městem. Zastíněné cestičky, středozemní květena, moderní sochy a spousta hřišť, včetně obrovské lanové dráhy, dělají z tohoto parku velmi oblíbené místo k pikniku či odpolední procházce.
Muzeum koberců a textilního umění ukazuje rysy různého použití technik a odlišností textilního umění z níž největší atrakcí je víc než 120 originálních orientálních tapiserií. Ve druhé části budovy se nachází Archeologické muzeum.

Charakter kraje Auvergne také tvoří specifická gastonomie. Auvergnský trh - ráj pro milovníky sýrů. Můžete ochutnat pět sýrů AOC Saint-Nectaire, Cantal, Salers, Fourme d'Ambert a Bleu d' Auvergne , ale i "potée auvergnate" (vařené jídlo), Truffade (brambory se sýrem jídlo), bramborová paštika a pounti (vepřová sekaná se sušenými švestkami) a samozřejmě čočku z Le Puy-en- Velay.

Svatojakubská cesta .Snad největší slávu dala ve středověku oblasti Auvergne Svatojakubská cesta . Jeden z jejích výchozích bodů je právě v Le Puy en Velay. Toto vyjímečné město v depresi vyhaslé sopky s stalo středověkým svatým městem. lepuyský biskup Gotescalk v roce 962 vykonal poť do Santiaga de Compostela a po návrat udal vybudovat Chapelle St-Michel d´Aiguilhe. poutníci z východní Francie a Německa se k pouti shromažďovaliv Cathédrale de Notre-Dame z 11.st. proslavené Černou madonou a obřadním druidským kamenem s léčivou mocí. Na vršku skály Rocher Corneille se vypíná socha Matky boží Francouzské z r. 1860 odlitá z 213 kanónu z Krymské války.

Zajímavosti

Víte, že?
Auvergne
Tento kraj zahrnuje Francouzské středohoří, největší hory francouzského vnitrozemí. Za svou podobu vděčí sopečné činnosti. Turisty zaujmou vyhaslé krátery s typickými okrouhlými prohlubněmi v okolí hory Puy de Dôme, zelené svahy a třpytivé vodopády v masivu Mont Doré, dlouhé hřebeny a táhlá údolí v pohoří Monts-du-Cantal, skvělé daleké rozhledy, pestrobarevné a rozmanité horské květiny. A je tu ještě mnohem víc lákadel, která stojí za to objevit - městečka vystavěná z temného lávového kamene, skvostné románské kostely (St. Nectaire, Orcival, Le Puy-en-Vélay...), minerální voda z horských pramenů, lahodné sýry...
Languedoc
V podhůří Pyrenejí se na skalách dosud tyčí zříceniny pyšných hradů, na nichž francouzskému králi vzdorovali odbojní kataři , v údolích a na rovinách stojí jejich města a městečka, kdysi kvetoucí a ještě dnes se honosící vzácnými památkami, které přitahují turisty - velkolepé katedrály v Albi a Narbonne, pohádkové Carcassone s mohutným pásmem hradeb a ryze středověkým jádrem, univerzitní Montpellier, Toulouse, rezidence hrabat, kteří patřiívali k nejvýznamnějším šlechticům v celé Francii. Samotný kraj nese v názvu starý výraz pro jižní francouzštinu langue d'oc (česky okcitánština nebo též provensálština). Krajina je tu rozmanitá a plná krás, turisty přitahují především strže řeky Tarn a pláže Lvího zálivu, klidnější než přeplněná Riviéra. A obdivnou úctu si zasluhují dvě technické památky, průplav Canal du Midi postavený koncem 17. století a moderní dálniční most u Millau . Na své si přijdou také milovníci dobrého vína a zejména sýra - v jeskyních u Roquefortu dozrává jedinečný plísňový sýr téhož jména.

Mapa k zájezdu

itinerář

Thiers - Issoire - Puy de Dome - Clermont Ferrand - Le Mont-Dore - Saint-Nectaire - soutěska Tarn - Le Puy en Velay


|Zpět|

Francie, památky UNESCO

Přehled všech lokalit na území Francie (vč. Korsiky a zámořských departementů) zapsaných na seznam světového dědictví UNESCO.

Auvergne a Francouzské středohoří

Tato rozsáhlá oblast zaujímá pětinu francouzského území a je tvořena náhorními plošinami a vyhaslými sopkami, jež umožnily intenzivní rozvoj lázeňství. Region, který byl vytvořen sopečnou aktivitou před 30 miliony let, je dnes zelený, hornatý a neuvěřitelně fotogenický. Příroda ve své původní podobě. Auvergne se nachází uprostřed Francie , mezi městem Vichy dominantní sopkou Le Puy.

Národní park Mercantour

Národní park (685 km2) leží na severovýchodě Provence a tvoří jej protáhlý hřeben centrální části Přímořských Alp (Alpes Maritimes) při hranici s Itálií . Většina území leží nad hranicí 1.800 metrů nad mořem. Reliéf je výrazně členitý, se soutěskami a hlubokými údolími řek. Nachází se zde více než 200 menších ledovcových jezer, největší je Lac d´Allos (54 ha). Podloží tvoří většinou žuly. Na italské straně navazuje přírodní park Cima d´Argentera ve stejnojmenném horském masivu.

|Zpět|


Tisk TISKNOUT

aktuálně: Únorové FIRST MINUTE slevy, zájezdy na karnevaly a Velikonoce a zájezdy na evropské slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2020

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2020 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,