Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2019
| Zpět | jste zde: zájezdy 2019 > Francie > Malířská Provence a krásy Azurového pobřeží

A12-14 - Malířská Provence a krásy Azurového pobřeží

Poznávací zájezd do Provence po stopách slavných malířů Matisse, Chagalla, Picassa, Renoira... s koupáním na Azurovém pobřeží.
zobrazit podobné zájezdy
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem, 3x hotel (2lůž. pokoje), průvodce, pojištění CK

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, ochutnávky, místní dopravu a vstupné (70€).

Slevy

360 CZK - na osobu pro 3 osoby ve 3lůžkovém pokoji (pro studenty)

Příplatky

2000 CZK - jednolůžkový pokoj
480 CZK - 3x snídaně
580 CZK - 1x večeře
168 CZK - komplexní pojištění

úvodní popis

Poznávací zájezd do krásné Provence za uměním i koupáním. Málokterý kraj Evropy je tolik spjat s uměleckým světem jako Provence a Azurové pobřeží . Rozeklané útesy, horské vesničky „na bidýlku“, hluboké kaňony jižní Francie inspirovaly nejednoho malíře. Kouzlo krajiny, atmosféra uliček a nádherné pláže si vás získají navždy. Mondénní atmosféra měst filmových festivalů střídá komorní krása starých kamenných horských provensálských vesniček. Program jako stvořený pro fotografy, malíře a milovníky umění. S návštěvou galerií - Chagall , Matisse, Picasso, Léger, Renoir, Braque, Vasarely. Díky ubytování v Nice je po domluvě možná letecká varianta.

Francie, Provence, St Paul de Vence
Francie, Provence, St Paul de Vence Francie, Antibes Francie, Azurové pobřeží, Cannes Francie, Azurové pobřeží, Cannes Francie - Azurové pobřeží - zátoka v Giens Francie, Azurové pobřeží, Grasse, parfumerie Monako - přístav Francie - Provence - trh Francie - Provence - Matisse Francie - Provence - Antibes Francie - Provence - Monako, mořské akvárium Monte Carlo, Oceánografické muzeum
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odjezd v 15 hodin z Prahy 7, od stanice metra C-Nádraží Holešovice, ulice Vrbenského (nástupní místo zájezdových autobusů, z metra C výstup ve směru na autobusové a vlakové nádraží, pak doprava po schodech vedle podchodu na ulici Vrbenského), anebo variantně autobusové nádraží Praha-Florenc (dle odbavení k odjezdu), další místa: Plzeň a místa na trase dle dohody, svoz od 4 osob - Hradec Králové, Pardubice za příplatek 300 Kč, z Brna za příplatek 400 Kč, transfer přes SRN

2.den

2. den: ÉZE, vesnice na bidýlku a hrad s botanickou zahradou a výhledy na záliv, mondénní i starobylé NICE , muzea a galerie: jedinečné Chagallovo muzeum*, var. Matissovo* muzeum, či kvalitní Galerie moderního umění Musée de Beaux-Arts, historické centrum s tržnicemi, hradní návrší s umělým vodopádem, koupání a odpočinek na oblázkové pláži, hotel v NICE u MHD

3.den

3. den: cesta do vnitrozemí: město parfémů GRASSE , katedrála, exkurze do parfumérky*, GOURDON, městečko zvané orlí hnízdo, event. turistika divokým kaňonem řeky Loup, nebo umělecká vesnička TOURETTES, variantně Fondation Maeght *, jedna z nejlepších galerií moderního umění v Evropě (Braque, Picasso, Giacometti, Calder), Matissova kaple Chapelle de Rosaires, nebo VENCE * , centrum s trhem, podvečerní umělecké městečko St-PAUL-de- VENCE s řadou ateliérů a hospůdek (César) a Chagallův hrob, pozdější návrat, možnost večeře

4.den

4. den: ANTIBES , přístav, hrad Grimaldi, kde žil Pablo Picasso, Picassovo muzeum v hradě (8 €), provensálská tržnice, ochutnávka místní speciality „socca“, květinové uličky, var. koupání na pláži pod hradem, VALLAURIS, vesnice keramiky, Picassova kaple, BIOT, rázovitá kamenná vesnice nebo variantně muzeum Fernanda Légera, podvečerní CANNES, mondénní město s promenádami a hradem, centrum Azurového pobřeží , město film. festivalu, fakultativně večeře s vínem

5.den

5. den: dopoledne mondénní NICE nebo návštěva botanické zahrady Parc Phoenix, odpoledne odjezd, zastávka v CAGNES sur MER, jachtařský přístav se zámkem, pocta Renoirovi (muzeum, Domainedes Colletes), rozloučení s Azurovým pobřežím v poslední vesničce na bidýlku ROQUEBRUNE-CAP-MARTIN, středověká vesnice spojená s životy slavných (Greta Garbo, Le Corbusier) s hradem, Le Corbusierova stezka a překrásné vyhlídky na Monaco, noční přejezd

6.den

6. den: příjezd do Prahy dopoledne.

CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu s ohledem na počasí, aktuální situaci a otvírací doby.

Doprava

využíváme autobusy s klimatizací, DVD a minibarem. Za české koruny je možné zakoupit studené i teplé nápoje

Ubytování

3x hotel typu B+B, 2-3 lůžkové pokoje s příslušenstvím

Stravování

není zahrnuto v ceně zájezdu. Snídaně za příplatek předem v českých korunách- doporučujeme. Jsou formou kontinentálního bufetu francouzského typu, podávají se v hotelu. Na hotelu je zakázáno používat vařiče nebo varné konvice.
Orientační ceny potravin:
bageta malá 0,75 €, velká 1,20 €, sladký rohlík 0,80 €, mléko 1,10 €,sýr 350 g 1,50-3,50 €, dobré víno 3,50 -7 €, balená voda 1,5l 0,70 €, zmrzlina 2 €, menu u McDonald od 8 €, obložená bageta 3,50 €, menu v restauraci od 18 €, káva 1,40 €; pohlednice 0,30-0,60 €, známka 0,75 €, WC 0,50 €.

Pojištění

Součástí ceny zájezdu je povinné pojištění CK proti úpadku. Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500127 tarif K3; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 3.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 3.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % z celkové ceny zájezdu, nejvýše však 11.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč
Kartičky na pojištění spolu s formulářem obdržíte od průvodce na začátku zájezdu, pokud máte pojištění připlaceno. Nezapomeňte si s sebou vzít i kartičku vaší zdravotní pojišťovny.

Orientační ceny vstupného

Předpokládá se návštěva placených objektů označených *, uvedené ceny jsou orientační podle roku 2013, často je možné uplatnit skupinovou slevu (min. 20 osob). Slevu lze někdy získat také na legitimace ISIC, IYTC či ITIC a průkaz novináře. Studentské školní kolektivy mají řadu muzeí po vyjednání zdarma.
Fondation Maeght *9 €, VENCE ,* Chapelle de Roasires 2,80€, ANTIBES muzeum Pabla Picassa*8 €,
VALLAURIS, Picassova kaple* 3,25 €, muzeum Fernanda Légera* 3 €,
NICE , Chagallovo muzeum* 9,50€, sk. 5,70 €, Matissovo* muzeum 4,50 €

Kapesné

doporučujeme alespoň 90 €, z toho na vstupné 70 €

Možné slevy

na osobu pro 3 osoby ve 3lůžkovém pokoji

Poznámky

Zájezd je situován do míst, která jsou spjata se životem malířů Chagalla , Matisse, Picassa a řady spisovatelů. Když si před odjezdem prolistujete jejich monografie, poskytne vám to jistě zajímavé informace.

Informace

JEŠTĚ PRAKTICKÉ RADY OD CK GEOPS:
• Zasedací pořádek, který má k dispozici průvodce, se tvoří dle data přihlášení cestujících.
• Zkontrolujte si přiobjednané služby s vaší cestovní smlouvou, případné nesrovnalosti řešte s vaší CK.
• Všechny případné změny (přiobjednání služeb, změna odjezdového místa, změna cestujícího, storno, případně požadavky…) musí být do CK nahlášeny písemně (mailem, faxem, poštou) a musí být ze strany CK potvrzeny.
• Ujistěte se, že máte zajištěno cestovní pojištění (přes CK, individuálně, u platební karty…).
Upozorňujeme, že v případě potřeby navštívit lékařské zařízení, CK nehradí náklady spojené s dopravou. Pokud bude možné s ohledem na ostatní účastníky a průběh zájezdu využít k dopravě do lékařského zařízení autobus, náklady spojené s dopravou hradí klient přímo průvodci nebo do CK a taxa činí 40 Kč/km.
• Do autobusu doporučujeme pohodlné oblečení, příruční zavazadlo, polštářek, popř. deku, občerstvení na cestu a první den programu.
• Nedoporučujeme vozit s sebou potraviny, které se rychle kazí. Během zájezdu bude možné nakoupit si čerstvé v obchodech, supermarketech, ev.na místních trzích.
• Nápoje jsou k dispozici u řidičů (teplé, studené), není povoleno přepravovat balení vod.
• Nezapomeňte si vzít s sebou do příručního zavazadla léky, pokud je musíte užívat. Během cesty není možný přístup do zavazadlového prostoru.
• Dále doporučujeme pohodlné boty, vrstvené pohodlné oblečení, deštník či pláštěnku, plavky, fotoaparát. Pokud uspějete v fotosoutěži na facebook CK, čeká vás odměna. http://www.facebook.com/geopscz
• V autobuse nenechávejte cenné věci, doklady, hotovost apod., dopravce ani CK za případnou ztrátu či krádež neručí.
• Doporučujeme mít zajištěné alespoň snídaně (v zájezdech jsou v ceně, nebo za příplatek) v hotelech je přísně zakázáno používat konvice a vařiče. Za porušení zákazu jsou vysoké pokuty.
• Nezapomeňte na platný cestovní doklad (po zemích EU stačí nový OP).
• Doporučujeme také vzít si ISIC, ITIC, nebo podobné průkazy, pokud máte, někde je možné zajistit slevu na vstupném. Hromadné vstupné vyřizuje v případě vašeho zájmu průvodce.

DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA:
Konzulární jednatelství ČR ve Francii (v sezóně)
: Résidence Pierre et Vacances 46, rue des Mousses, MARSEILLE, 130 08; Tel./fax : 00334/91229704, e-mail :marseille@embassy.mzv.cz
Velvyslanectví ČR ve Francii, PAŘÍŽ tel/fax.: 0033 (0)1.40.65.13.00, 0033 (0)1.40.65.13.13.
email: paris@embassy.mzv.cz
Hovory na účet volaného : 0 800 99 0421. Asistenční služba k pojištění :+420 296 333 696

Mapa k zájezdu


Zobrazit místo Malířská Provence na větší mapě


|Zpět|

|Zpět|

Podobné zájezdy

7denní zájezd, doprava autokarem | Francie
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 4x hotel (2lůž. pokoje), průvodce, pojištění CK

21.9.19 - 27.9.19
10 990,-
091-023


Tisk TISKNOUT

aktuálně: věrnostní slevy, zájezdy na karnevaly a Velikonoce a zájezdy na evropské slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2019

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2019 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,