Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2019
| Zpět | jste zde: zájezdy 2019 > Francie > Burgundsko, Champagne, příroda, víno a katedrály

A19-19 - Burgundsko, Champagne, příroda, víno a katedrály

Burgundské víno a šampaňské, Cluny, Tournus, Vézelay, příroda francouzské Jury. Poznávací zájezd s lehkou turistikou a ochutnávkami.
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
091-030 02.08.19 08.08.19
8 990,-
Odjeto
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem, 4x hotel (2lůž. pokoje), průvodce

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, pobytovou taxu, ochutnávky vín a vstupné (65 €) a vše, co není zahrnuté v odstavci Cena zahrnuje

Příplatky

2.990 CZK - 1lůž. pokoj
700 CZK - 4x snídaně
600 CZK - 1x večeře
224 CZK - komplexní pojištění

úvodní popis

Poznávací zájezd spojený se skvosty architektury stejně jako s turistikou, gastronomickými lahůdkami a vínem... Poznáte kouzlo historického vinařského kraje hradů a zámků, památky na dávné keltské tradice, půvab rozlehlých vinic, nádheru klášterů, katedrál a přírodních krásy. Vychutnáte si dva druhy proslulých francouzských vín - burgundské víno , které chutnalo už Keltům a Římanům a šumivé šampaňské víno , které vzniklo v benediktýnském klášteře. Na své si přijdou i gurmáni i milovníci umění.
Jak vinařská krajina v Burgundsku , tak vinice a vinné sklepy v Champagne jsou nově zapsány na seznam světového dědictví UNESCO.

úvodní popis POD

Poznejte naše Francouzské puzzle .

lákadla

Le Corbusierova kaple v Ronchamp (UNESCO) - tradiční udírna - turistika v Juře a vyvěračka Loue - královský lihovar Arc-et-Senans (UNESCO) - Dijon (UNESCO) - Beaune, historický špitál - Tournus - klášter Cluny - keltské muzeum u oppida Bibracte - opatství Vézelay (UNESCO) - středověké Troyes - město šampaňského Épernay - Remeš

Francie, Burgundsko, Dijon
Francie, Burgundsko, Dijon Francie -  Champagne - Bailly le Franc, roubený kostelík Povýšení sv.Kříže ze 16.stol. Francie - Burgundsko - NP Morvan, les s tajemstvím Francie, Burgundsko, Beaune, Hotel Dieu Francie - Beaujolais - Autun, sv.Lazar, Trojhlavý pták na jedné z původních hlavic sloupů Francie, Burgundsko, ochutnávka vína, číšníci musí být dokonalí Francie, Burgundsko, Cluny, klášter Francie - Franche-Comté - údolí řeky Doubs, svahy tu pokrývají suťové lesy Francie - Beaujolais - Vézelay, Ste.Madeleine, raně gotický chór Francie - Beaujolais - Autun, špičková vína z Beaune a Chablis Francie - Burgundsko - Remeš, bazilika St.Rémy, hlavní vchod, tympanon Francie - Champagne - na vinicích nejvíce pěstují odrůdy Chardonnay, Pinot Noir nebo Pinot Meunier, ta jsou základem pro výrobu šampaňského Francie - Beaujolais - Autun, sv.Lazar, pův.poutní kostel, pak katedrála, 1120-46 Francie - Champagne - sklepy firmy Moet at Chandon v Epernay Francie - Beaujolais - Cluny, zbytky klášterních budov Francie, Franche-Comté, Besancon - pevnost Francie - mapka vinařských krajů Champagne a Burgundsko Francie - Franche-Comté - Salins les Bains, solivar, sůl ze zde těžila od 12.stol do r. 1962, významný zdroj peněz
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odjezd ve 22 hod z Prahy, další místa po trase: Plzeň, popř. další dle dohody, svoz od 4 osob - Hradec Králové a Pardubice, z Brna za příplatek 400 Kč, transfer přes SRN do Francie .

2.den

2. den: město BELFORT s citadelou, mistrovské dílo vojenského architekta Vaubana , symbolická socha lva od autora sochy Svobody Fréderika Bartholdiho, kraj Franche-Comté : RONCHAMP, La Corbusierova kaple (UNESCO), originální moderní svatyně, poutavé výhledy na Vogézy , turistika, udírna ze 17. století, ochutnávka specialit, město BESANÇON , centrum Franche-Comté , paláce, katedrála, orloj, možnost cesty vláčkem na další Vaubanovu citadelu (UNESCO)

3.den

3. den: kout nedotčené přírody Jury, cesta údolím Vallée-de-la-Loue, turistika k prameni řeky, vyvěračky, vodopády, lehká turistika, královský solivar v ARC-ET-SENANS , architektonický unikát v přírodě (na seznamu UNESCO), muzeum architekta Clauda Nicolase Ledouxe s modely jeho velkolepého urbanistického projektu, Burgundsko : DIJON , palác burgundských vévodů s uměleckými sbírkami, chrám sv. Michala, romantické ulice s hrázděnými domy a barevnými burgundskými střechami, speciality burgundské gastronomie - perníčky, paštiky, šneci, hořčice, možná i žabí stehýnka, možnost večeře

4.den

4. den: vinařskou oblastí Burgundska Côte-d´Or: malebnou krajinou mezi vinohrady (UNESCO) do BEAUNE, město burgundského vína , individuálně možnost ochutnávky, slavný špitál s burgundskými glazovanými střechami Hôtel Dieu, perla burgundské architektury, TOURNUS , významný románský kostel St. Philibert z 10.–12. stol. a menší kostel sv. Magdalény, krásná románská architektura, přírodní legenda Roche de Solutré – skalní útvar spjatý s nejstarší historií lidstva, CLUNY (UNESCO), benediktinské opatství založené r. 910, zbytky kolosální románské baziliky, kdysi největší v křesťanském světě, nahlédnutí do kraje vína Beaujolais (dějiště humoristické knihy Zvonokosy), nebo variantně kouzelná horská ves BRANCION (na seznamu 148 nejkrásnějších vesnic Francie )

5.den

5. den: Burgundsko Galů a Římanů: AUTUN , římské opevnění a divadlo, románská bazilika St-Lazare, zvl. tympanon hlavního portálu patří mezi nejznamenitější díla románské architektury, turistika v přírodním parku Morvan , oblast řek a lesů, na vrcholu hory Mont Beavray (821 m) zbytky galského oppida Bibracte, kam svolával Vercingetorix válečnou radu v době bojů s Caesarem, opatství VÉZELAY (UNESCO), románská bazilika sv. Magdalény - skvostná románská architektura, počátek jedné z větví Svatojakubské cesty , ostatky Máří Magdalény, ochutnávka burgundských vín , ubytování, dle času večerní město TROYES a možnost večeře za příplatek

6.den

6. den: TROYES , historické centrum kraje Champagne , severofrancouzská gotická architektura - katedrála a několik chrámů, hrázděné domy, kouzelná atmosféra, ÉPERNAY, exkurze a ochutnávka šampaňského (Mercier nebo u rodiny Castellanů), historické vinice a sklepy Champagne jsou na seznamu UNESCO, dále REMEŠ , korunovační katedrála francouzských králů a opatský kostel svatého Remigia (obojí společně na seznamu UNESCO), v katedrále jsou Chagallovy vitráže, poutní kostelík sv. Jakuba s vitrážemi Josefa Šímy, individuálně možnost ochutnat šampaňské víno , které se tu pije běžně, nebo se jen tak se těšit z atmosféry města, anebo návštěva galerie nebo katedrálního muzea v Arcibiskupském paláci, odjezd pozdě večer do ČR

7.den

7. den: návrat ráno
CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí.

Doprava

Využíváme autobusy s klimatizací, WC, DVD a barem na teplé a studené nápoje.
Upozornění: odjezdy a svozy z uvedených míst se uskuteční, pokud se sejde dostatečný počet zájemců. Trasy odjezdů se mohou změnit v závislosti na aktuální dopravní situaci.

Ubytování

v hotelích typu Première Classe (2lůž. pokoje a palanda, příslušenství na pokoji, TV; jedná se většinou o francouzskou postel pro 2 osoby a někde bývá nad ní palanda pro ev. přistýlku – doporučujeme pouze pro děti nebo rodinu – pokoje jsou poměrně malé)
Hotely jsou v blízkosti měst Besançon, Dijon, Chalôns-sur-Saône a Troyes.

Stravování

není zahrnuto v ceně zájezdu. Snídaně za příplatek předem v českých korunách formou kontinentálního bufetu.
Snídaně za příplatek předem formou bufetu francouzského typu (káva, čaje, čokoláda, bagety, topinkové chleby, bábovky, magdaleny, jablečná přesnídávka, jogurt, nebo někdy pudink, džus, marmelády, med, obyčejné a slané máslo), podávají se vždy v hotelu. Velmi doporučujeme mít zajištěné snídaně (na hotelích je velmi přísně pod pokutou zakázáno užívání jakýchkoli varných konvic a vařičů a hotely jsou situovány na okrajích měst a ráno se ve Francii nedá snídaně sehnat ani v blízkosti těch, které jsou blízko centra a program je bohatý - ráno nemají řidiči možnost podávání teplých nápojů).
Večeře: fakultativně 1 večeře, organizovaná společně, pokud se sejde dostatečný počet zájemců. Průvodce doporučí na jednotlivých místech, kde je možné si zajistit večeři v supermarketu nebo v jiném hotelu.

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Orientační ceny vstupného

RONCHAMP: moderní kaple 8 €
BELFORT : citadela 7 €
BESANCON : Vaubanova citadela 10,60 €, vláček na citadelu 4 €
Arc-et-Senans 10 €
DIJON : palác burgundských vévodů 2 €
BEAUNE:, špitál Hôtel Dieu 7,50 € (individuálně. se stroječkem)
CLUNY : 9,50 €
Bibracte, areál a muzeum: 7,50 €
exkurze a ochutnávka šampaňského Castellane 14 € (v základní ceně je možné ochutnat 1 šampaňské, na místě je v případě zájmu možné si připlatit ochutnávku dalších druhů)
REMEŠ : Arcibiskupský palác s gotickými sklepy, královskými komnatami a lapidáriem 7,50 €

Kapesné

Doporučujeme min. 90 €, z toho 65 € na vstupné. Uvedené ceny jsou orientační, lze získat skupinovou slevu (min. 20 osob). Slevu lze získat někdy také na legitimace ISIC, IYTC či ITIC a průkaz novináře.
Orientační ceny ve Francii: bageta malá od 0,75 €, velká 1,50 €, plněný rohlík 1,50€, mléko 1,90 €, sýr 350 g 1,50-3,50 €, dobré víno 4,50 -7 €, balená voda 1,5l 0,50 €, pivo 3,50 €, limo 1,90 €, zmrzlina 2 €, obložená bageta od 4,50 €, ovoce, rajčata od 2,5 €/kg, menu v restauraci od 18 €, káva 1,50-2,50 €; pohlednice od 0,50 €, známka 1,20 €, WC 0,70 €

Možné slevy

na osobu pro 3 osoby ve 3 lůžkovém pokoji - pro rodinu, info v CK

Poznámky

Burgundsko , vinařská oblast Côte-d´Or
Oblast Côte-d´Or v Burgundsku představuje jednu z předních vinařských oblastí Francie. Táhne se po svahu úzkého hřbetu od Dijonu po Santenay a maconskou oblast v údolí Saôny, celková délka tvoří 50 km. Název dostala podle zlatočervené půdy na vinicích. Pěstuje se tu jen několik druhů rév, ale právě z nich pocházejí vyhlášená vína: Z Pinot Noir (odrůda známá též jako rulandské modré) vzniká červené burgundské, z Gamay se vyrábí oblíbené Beaujolais , z Chardonnay i Pinot Blanc (rulandské šedé) bílé burgundské a Chablis, opomenout nelze ani Sauvignon...
Burgundské vinice - světové dědictví UNESCO
Mezi památky zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO patří vinohrady v Burgundsku . Ocenění se tak dostalo kraji, který je pro mnohé lidi přímo ztělesněním vinařství a který produkuje jedna z nejslavnějších a nejkvalitnějších vín světa. Ostatně i k označení vínově červené barvy se někdy používá pojem burgundská. Kvalitní a vyhlášená jsou ovšem i burgundská bílá vína – ostatně pochází odtud odrůda chardonnay.
Vinařství v Burgundsku má skutečně dlouhou tradici – některé vinice, které tu přetrvaly až do současnosti (např. Aloxe – Corton), nechal založit císař Karel Veliký (jsou tedy starší než 1000 let). Velký podíl měly také zdejší významné kláštery včetně slavného Cluny a Cîteaux. Krajina vinohradů jižně od Dijonu - Côte de Nuits a Côte de Beaune - získala potom v průběhu vrcholného středověku svůj jedinečný ráz – svahy pokryté vinicemi, z nichž ani jedna není stejná jako ostatní, každá má svůj zvláštní ráz podle toho, v jakém místě se nachází, jak je obdělávána a jaký druh vína produkuje.
Zámky Burgundska
Již pohled z dálky na zámek Bazoches dává tušit, kdo byl jeho majitelem. Do údolí pyšně a nedostupně vyhlíží ze zalesněného svahu průčelí strohé budovy, na obou stranách zakončené kruhovými věžemi různé velikosti. Původní hrad tu byl postaven ve 12. století. K jeho hostům patřili králové Filip August a Richard Lví srdce, kteří se zde krátce zastavili na cestě do Svaté země, kam se vydali na třetí křížovou výpravu. Sídlo patřilo pánům z Bazoches, od nichž ho v roce 1675 koupil Sébastien Le Prestre, maršál de Vauban , a to za odměnu, získanou od krále Ludvíka XIV.
Ač věhlas burgundských šlechtických sídel nedosahuje proslulosti Versailles nebo zámků na Loiře, svou architektonickou podobou, vybavením interiérů, včetně uměleckých děl, za nimi nijak nezaostávají a návštěvníky příjemně překvapí.

Zajímavosti

Pohoří Francouzská Jura
Francouzská Jura je nižší pohoří s hustými zelenými lesy, svěžími pastvinami, vápencovými svahy a hojností vod. Jeho přitažlivost není v nebetyčných výškách a hloubkách, ale především v malebném rázu krajiny, jejím klidu a relativní opuštěnosti. Pozoruhodné jsou zdejší krasové jevy - nacházejí se tu jeskyně, propasti, škrapy, prahy na řekách a potocích a také mohutné vyvěračky řek Loue a Lison, Velmi působivá je série vodopádů a peřejí zvaná Ježkovy vodopády. Zajímavé památky najdeme zejména v historickém městě Dole, krajském hlavním městě Besancon či hezkém vápencovém městečku Ornans, odkud pocházel známý malíř Gustave Courbet. V Salins-les-Bains lze navtívit historické solné doly a vznikly tu také termální lázně. Další zajímavostí je budova královského solivaru z 18. století v nedalekém Arc-et-Senans s modelem neuskutečněného projektu města v salinách od architekta Ledouxe. V podhůří se daří rovněž vínům, např. v okolí Arbois, kde se také vyrábějí specifická místní žlutá vína. Oblíbené jsou místní uzeniny a také sýry Comté a Vacherin.

Mapa k zájezdu

itinerář

Belfort - Ronchamp - Besancon - Arc-et-Senans - Dijon - Beaune - Tournus - Cluny - Autun - Vézelay - Troyes - Épernay - Remeš


|Zpět|

Severovýchodní Francie je plná krás a překvapení

Francouzský region Champagne je u nás známý především jako kraj, kde se vyrábí světoznámá šampaňská vína. A určitě stojí za to navštívit tuto vinařskou oblast a zajít si na prohlídku a ochutnávku do některého tradičního vinného sklepa. Champagne však nabízí i mnoho dalšího - překrásnou gotickou architekturu, středověká městečka z vápence a hrázděných domů, chutnou gastronomii a také krásné růže z Provins. Seznamte se s Champagne na zájezdech CK GEOPS.

Franche-Comté, francouzský region známý i neznámý

Franche-Comté - východní francouzský region v oblasti Francouzské Jury, kraj s krásnou a malebnou přírodou, s lesy, propastmi, jeskyněmi, říčními vyvěračkami a nádhernými vodopády, ale také se zajímavými městy a památkami. Ráj turistiky, kde si přijdou na své i příznivci gastronomie (sýry comté, kvalitní vína včetně zajímavých žlutých a slámových vín, pochoutky s tmavými třešněmi vč. griotky, kuře se smrži...).

Franche Comté, oblast slavných kuřat a drůbežích trhů

Oblast Bresse a hlavně okolí města Bourg-en- Bresse byla již od 17. století známá svými slavnými trhy s drůbeží a hlavně kuřaty. Dodnes je kuře z Bresse (poulet de Bresse) všem znalcům francouzské gastronomie synonymem pro nejkvalitnější kuře. A od roku 1957 je chráněné ochrannou známkou původu AOC. Ročně se jich tu vyprodukuje více jako 1 milion.

Franche Comté, ráj milovníků sýrů

Už v názvu regionu najdeme jeden z nejznámějších francouzských sýrů, sýr Comté. Pohoří Jura tyčící se v regionu Franche Comté připomíná tak trochu nižší Alpy a odnedávna se tu na horských loukách pásly krávy a jejich mléko a sýry byly obzvláště ceněné.

Významná místa Champagne

Kraj Champagne tvoří dvě výrazně odlišné oblasti: na severu lesnaté kopce Arden , na jihu roviny, jezera a bažinaté louky. Sever chrání pohraniční pevnosti. V kraji Champagne se nachází několik měst s působivými historickými centry - hl. Troyes, v krajině jsou časté dřevěné venkovské kostelíky. Oblast vymezenou městy Épernay, Remeš a Châlons-en- Champagne proslavilo skvělé šumivé šampaňské víno . To vše vám nabídnou poznávací zájezdy do Champagne .

Francie, památky UNESCO

Přehled všech lokalit na území Francie (vč. Korsiky a zámořských departementů) zapsaných na seznam světového dědictví UNESCO.

Burgundsko a gastronomie

Burgundsko byla vždy bohatá oblast a na slavném burgundském dvoře vzniklo mnoho francouzských gurmánských lahůdek. Typická burgundská jídla vždy obsahují víno, ať už červené pinot noir (rulandské modré) nebo třeba slavné bílé chardonnay z Chablis. Ve víně se tu marinuje, dusí, peče, ale vínem se i omývají sýry. Chová se tu vysoce kvalitní skot známý jako Charollais a také šneci. K poznávacím zájezdům do Burgunska jistě patří i ochutnávky zdejší gastronomie

Gastronomie kraje Franche-Comté

Tato oblast dokáže se svou bohatou historií, mnoha hrady a malebnými městečky, rafinovanou gastronomií, sýry a výjimečnými víny rychle okouzlit každého návštěvníka. Jakmile člověk tato místní velice zvláštní a jedinečná vína objeví, nikdy na ně nezapomene. V tomto idylickém kraji se rodí bezpočet gurmánských klenotů. Poznávací zájezdy do Franche-Comté proto nabízejí i vynikající gastronomické zážitky.

Opatství Vézelay (UNESCO)

"Věčný pahorek" ve Vézelay byl význačným poutním místem: výchozí bod a shromažďovací místo Křižáků, poutníků na cestě do Santiaga de Compostela, ale také a především završení cesty, a tedy konečná stanice těch, kteří putovali za ostatky Svaté Máří Magdalény. Tento klášter, který byl založen v polovině 9. století Girartem z Roussillonu ve vesničce Saint-Père v údolí Vallée de la Cure, byl již v roce 887 na ochranu před vpádem Normanů přemístěn na pahorek. Tak ho můžete vidět na poznávacích zájezdech do Burgundska .

Opatství Cluny

Proslulé burgundské opatství, odkud vzešel koncem 10. století duchovní a kulturní proud známý jako clunyjské hnutí, který se rozšířil do všech zemí západoevropské kulturní oblasti, bylo sice během francouzské revoluce a po ní z velké části zničeno, přesto z něj zůstávají budovy, které svědčí o dřívější nádheře a slávě. Mnohá skvostná kamenická díla jsou také uchovaná v místním muzeu. Cluny patří rozhodně k nejvýznamnějším zastávkám na poznávacích zájezdech do Burgundska .

Dijon, město vévodů burgundských

Hlavní město Burgunska tvoří výstavné paláce, vznešené gotické kostely, ale i malebné uličky z tmavobílých a červenobílých hrázděných domků a zelené parky. Na poznávacích zájezdech do Burgundska ho nelze vynechat.

Francouzská vína

Chablis, Saint-Emilion, Bergerac, Sancerre… tato známá francouzská vína jsou pojmenována podle zajímavých měst a vesnic. Tyto oblasti nejsou spjaty jen s produkcí a prodejem vína, ale skrývá se zde také bohatá historie reprezentovaná mnohými památkami a dalšími turistickými zajímavostmi. Na poznávacích zájezdech do Francie si proto vychutnáte nejen víno, ale i souznění historie měst s vínařskou tradicí, krajinou a místními zvyky.

Vína Champagne

Champagne - Šampaňské je vždy spojováno se slavnostní příležitostí, s noblesou, s oslavou. Je suché i sladké, osvěžující i bohaté, delikátní i plné chuti. Podle tradice vyrobil v Champagni v 17. století první šampaňské mnich Dom Perignon, ve skutečnosti však jen zdokonalil umění míchání vín. Na poznávacích zájezdech do kraje Champagne nemůže chybět návštěva vinného sklepa a ochutnávka pravého šampaňského.


|Zpět|

Podobné zájezdy

5denní zájezd, doprava autokarem | Francie
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 2x hotel (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), průvodce, pojištění CK proti úpadku

14.11.19 - 18.11.19
6 990,-
091-029
20.11.19 - 24.11.19 6 990,- 091-029 ppt
20.11.19 - 24.11.19 8 490,- 091-029 ppt
6denní zájezd, doprava autokarem | Francie
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 3x hotel (2lůžkové-3lůžkové pokoje), průvodce, pojištění CK

6.8.19 - 11.8.19
7 990,-
091-038
6denní zájezd, doprava autokarem | Francie
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 3x hotel (2lůž. pokoje), průvodce

12.6.19 - 17.6.19
7 990,-
091-025


Tisk TISKNOUT

aktuálně: věrnostní slevy, zájezdy na karnevaly a Velikonoce a zájezdy na evropské slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2019

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2019 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,