Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Périgord

Périgord 2020

Jasně zelené lesy prozářené sluncem, řeky vinoucí se mezi bílými převislými skalami, líbezné vesničky vysoko na strmých kopcích, polní cesty lemované živými ploty pokrytými břečťanem, výborné kozí sýry, víno, lanýže, proslulá husí játra v sádle, kulturní města s bohatou historií, krápníkové jeskyně i sluje vyzdobené pravěkými malbami. Tak vypadá Périgord , nejmalebnější část francouzského jihozápadu. K jeho největším lákadlům patří světoznámá jeskyně Lascaux (UNESCO), prehistorická skalní obydlí kolem Les Eyziers, významné poutní místo Rocamadour, dech beroucí propast Gouffre de Padirac či hned několik "nejkrásnějších vesnic Francie ". To vše ale není jediným důvodem, proč navštívit Périgord - zdejší líbezná příroda a městečka se vám zalíbí natolik, že odsud budete jen neradi odjíždět.

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Francie, Périgord, Beynac et Cazennac
Francie, Périgord, Beynac et Cazennac Francie, Perigord, Gouffre de Padirac Francie - Périgord - Sarlat la Caneda, sobotní trh a něco na zub Francie - Gaskoňsko - Marqueyssac, kouzelné zahrady plné tvarů a stínů Francie - Perigord - Pech Merle, nádherné paleolitické kresby Francie - Gaskoňsko - Monpazier, původní tržnice ze 16.století Francie - Périgord - Sarlat, většina budov postavena mezi lety 1450-1500, ve zlatém období města Francie - Gaskoňsko - Périgueux, Maison du Bord de l´Eau, komplex 3 paláců z 15.-17.století Francie, Perigord, Collonges de Rouge, kouzelné městečko z červeného kamene Francie - Gaskoňsko - Bergerac, socha Cyrana z Bergeracu, který však s městem neměl nic společného Francie, Perigord, Beynac et Cazennac, hrad z roku 1247 Francie - Périgueux, místní lahůdky Francie - Périgord - Rocamadour, slavné poutní místo kde před rokem 1172 konala P.Maria zázraky Francie - Périgueux, místní vína. Francie - Gaskoňsko - Monpazier, podloubí arkád Francie, Périgord, Colllonges la Rouge Francie - Gaskoňsko - Bergerac a pouliční malířka. Francie - Gaskoňsko - Monpazier, bastida (opevněné město) z doby Stoleté války mezi Francií a Anglií Francie - Perigord - Sarlat, paštiky z husích jater

zobrazit seznam odjetých termínů zájezdů 2019

Využijte aktuálně lednovou slevu 5% na zájezdy sezóny 2020. (Zobrazované ceny na webu jsou před slevou. Sleva se odečte na stránce objenávky.)
|Zpět|

zájezdy Périgord 2020:

Francie - Gaskoňsko - Moissac, St.Pierre, románská křížová chodba bývalého kláštera
9denní zájezd, doprava autokarem | Francie
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 6x hotel, průvodce, pojištění CK proti úpadku

1.8.20 - 9.8.20
14 990,-
001-033
Francie, Périgord, Cirq Lapopie
7denní zájezd, doprava autokarem | Francie
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 4x hotel (2lůž. pokoje), průvodce, pojištění CK

27.7.20 - 2.8.20
12 990,-
001-040
Zájezdy na sezónu 2020 pro Vás právě přidáváme na web. Kompletní nabídka zájezdů je již v katalogu GEOPS 2020, který si můžete stáhnout v pdf, prolistovat online, nebo objednat poštou.
|Zpět|

zájezdy Périgord 2019 - odjeté termíny:

Francie - Gaskoňsko - Moissac, St.Pierre, románská křížová chodba bývalého kláštera
9denní zájezd, doprava autokarem | Francie
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 6x hotel, průvodce, pojištění CK proti úpadku

3.8.19 - 11.8.19
14 390,-
091-037
Francie, Périgord, Cirq Lapopie
7denní zájezd, doprava autokarem | Francie
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 4x hotel (2lůž. pokoje), průvodce, pojištění CK

29.7.19 - 4.8.19
12 490,-
091-040

zájezdy Périgord - související články:

Vína jihozápadní Francie

Tato vinařská oblast zahrnuje několik dílčích regionů, která však mohou směle konkurovat známějším vínům z Bordeaux. V první řadě jde o oblast Bergeracu (vína velmi podobná Bordeaux, stejně kvalitní, ale mnohem levnější), dále sladká bílá vína Monbazillacu nebo Cahors, Gaillac či Irouléguy s víny drsnými, bohatými tříslovinami, ale zcela originálními a vyrobenými z odrůd, která jinde na světě nenajdete – Tannat, Fer, Len de L´Elh, Gros nebo Petit Menseng.

Gastronomie jihozápadní Francie - Baskicko, Périgord a Bordeaux

Baskické gastronomii vládnou feferonky, základ jídel tvoří především mořské i sladkovodní ryby a korýši, šunka, drůbež a divocí holubi, oblibě se těší ovčí sýry. Périgord je krajem drůbeže, omeletek a plněných jídel s hříbky, lanýži, kaštany a ořechy a vyrábí se tu delikatesní jatýrka foie gras. Sláva Bordeaux obletěla celý svět zejména díky prestižním vínům. V restauracích si můžete vychutnat ústřice nebo grilované žebírko s dobrým bílým vínem Entre-Deux-Mers nebo červeným Saint-Emilion z Libournais. Bordeaux nabízí tradiční a vybranou gastronomii úzce spjatou se španělskou kuchyní.

Périgord, Quercy i Francouzské středohoří - gastronomie a vína

Périgord a Quercy najdete v jihozápadní Francii, nemají mořské pobřeží, leží ve vnitrozemí, ale skrývají hotové poklady jak přírodní, historické tak i gurmánské. Pěstují se tu zajímavá vína v oblasti Bergerac a černá vína kolem Cahors, daří se tu i vlašským ořechům a chovají se tu husy, kachny a kozy, v lesích roste plno hub. Ve Francouzském středohoří se zas vyrábějí slavné sýry roquefort a cantal. Poznávací zájezdy do těchto oblastí nabízejí netušené gurmánské zážitky.

Skryté gastronomické poklady vnitrozemí Francie

Jižní Francie od Bordeaux přes vnitrozemské oblasti Périgordu a okolí Cahors přes Languedoc až k Lyonu - to je ráj gastronomie, výborných vín, sýrů, specialit z kachního a husího masa, ale i hub, ořechů, zvěřiny a sladkovodních ryb.

Périgord – velvyslanectví

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,