Termín od:  - do:  -
Cena od: do:
katalog GEOPS 2018
| Zpět | jste zde: zájezdy 2018 > Holandsko > Adventní Amsterdam a festival světel 2017

B45-17 - Adventní Amsterdam a festival světel 2017

Amsterdam, botanická zahrada, muzea umění, brusírna diamantů, advent a úžasný Festival světel
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
71-412 08.12.17 11.12.17
5 990,-
Poptat Odjeto ppt
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem, 1x hotel (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 1x snídaně, průvodce, pojištění CK

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, cesty lodí a metrem a veškeré vstupné (50 €).

Příplatky

580 CZK 1x večeře
800 CZK jednolůžkový pokoj
500 CZK záloha na rezervaci do van Goghova muzea¨
510 CZK záloha na rezervaci Rijksmuseum
112 CZK komplexní pojištění

úvodní popis

Zážitkový víkend v Amsterdamu v čase adventu: slavnost světel. památky holandského velkoměsta na grachtech, brusírny diamantů , ráj muzeí, možnost návštěvy slavných uměleckých muzeí a galerií s díly umělců jako Vincent van Gogh , Rembrandt , Breugel, Rubens , Mekka moderní architektury, a čas bude i na posezení v kavárně, vše bude zpestřené o ochutnávky oblíbených holandských a indonéských specialit a holandského piva Heineken a třeba i chutných holandských sýrů .

Holandsko - Amsterdam, Oude Kerk, z 13.stol, přestavován 1330-1571
Holandsko - Amsterdam, Oude Kerk, z 13.stol, přestavován 1330-1571 Holandsko - Amsterdam, Oude Kerk, detail vnější výzdoby Holandsko, noční mlýny van Gogh - Slunečnice Holandsko - Amsterdam - země grachtů, obchodu, starých mistrů a jejich obrazů, kupeckých domů a to vše se odráží v duši místních lidí i na hladině kanálů Holandsko - Amsterdam, muzeum V. van Gogha Holandsko - Amsterodam - Slavnost světel (Wiki-E.Zachte Holandsko - Amsterdam, kola jsou všude a někdy se zdá že jich je víc než lidí Holandsko - Amsterodam - typické kupecké domy podél grachtů Holandsko - Amsterdam, náměstí Dam s kostelem Nieuwe Kerk Vincent van Gogh, Autoportrét, 1889 Holandsko - Amsterodam - Slavnost světel (Wiki-K.Terwolbeck) Holandsko - Amsterdam, chvilka oddychu u Herengrachtu. Vincent van Gogh, Hvědná noc nad Rhonou, 1888 Holandsko - Amsterdam - Rijksmuseum, založeno 1800 (Wiki - Catarinella) Holandsko - Amsterdam - Rembrandt - noční hlídka Holandsko - Amsterdam - vlevo kostel Nicolaaskerk, 1884-7, směs různýcg neostylů Holandsko - Amsterdam, jedna z četných brusíren diamantů Holandsko - Amsterdam - Rijksmuzeum, Pokušení svatého Antonína, H.Bosch, mezi 1550 až 1600 Holandsko - Amsterdam a jeho kanály Holandsko - Amsterdam, stánky bukinistů v čtvrti Nieuwe Zijde Holandsko - Amsterdam, Begijnhof, zcela vpravo nejstarší dům města, Het Houten Huis, 1420
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odjezd v 17 h z Prahy a po trase dle dohody, přejezd do Holandska

2.den

2.-3. den: AMSTERDAM , historické město, malebné kupecké domy nad kanály, Námořní muzeum nebo Hortus Botanicus, unikátní botanický skleník z roku 1912, ve čtvrti Plantage, součást botanické zahrady s rostlinami přivezenými Holandskou Východoindickou společností, ochutnávka vlámských hranolek a masových kroket, vánoční dekorace před Královským palácem, ochutnávka holandských slanečků, barevný květinový trh, Rembrandtův dům, projížďka lodí po kanálech v rámci slavnosti světel

3.den

3. den: AMSTERDAM : Muzejní čtvrť, Rijksmuzeum (ucelená sbírka malíře Rembrandta , nutná rezervace předem), Muzeum Vincenta van Gogha - též rezervace předem, exkurze do brusírny diamantů , prohlídka dílny a ukázka pravých diamantů s vysvětlením třídění a možností nákupu, Muzeum unikátních diamantových šperků, anebo expozice Heineken (expozice výroby piva, exkurze s ochutnávkou nejslavnějšího holanského piva,), moderní architektura, procházka kolem řeky Amstel s výhledy na Festival světel, večeře v indonéské restauraci, odjezd

4.den

4. den: návrat do Prahy dopoledne

CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a aktuálním otvíracím dobám v muzeích.

Doprava

Využíváme autobusy s klimatizací, vybavené DVD a barem s možností nakoupit teplé i studené nápoje za Kč.
Upozornění: odjezdy a svozy z uvedených míst se uskuteční, pokud se sejde dostatečný počet zájemců. Trasy odjezdů se mohou změnit v závislosti na aktuální dopravní situaci.

Ubytování

v hotelu typu Etap nebo Ibis Budget (2-3lůžkové pokoje s příslušenstvím)

Stravování

V ceně 1x snídaně, na 1 večer lze za příplatek objednat večeři v indonéské restauraci (ochutnávkové menu).
Přehled vybraných cen některých potravin a nápojů (€): Coca cola 1,5 l - 1,45, pivo 0,33 l - 0,80, minerálka 1,5 l - 0,90, džus1 l - 1,40, chléb - 1,30, koláče - 1,20, jablka 1 kg - 1,25, banány - 1,40, pomeranče - 1,50, masová kroketa - 0,90
V restauraci levnějšího typu: jídlo klasické kuchyně od 8€, čaj - 1,40, káva - 1,90, pivo 0,2 l - 1,66. Hlavní jídlo se dá pořídit od 20€.

Pojištění

Součástí ceny zájezdu je povinné pojištění CK proti úpadku. Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500127 tarif K3; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696

Orientační ceny vstupného

AMSTERDAM : Námořní museum 15 €, Hortus Botanicus 8,50 €, Rembrandtův dům 12,50 €, večerní projížďka lodí po kanálech Amsterdamu 16 €, Rijksmuseum 15€, Brusírna diamantů zdarma, Muzeum unikátních diamantových šperků 8,50 €, Heineken Muzeum s ochutnávkou 18 €
Obě velká amsterdamská muzea ( Rijksmuseum a Van Gogh muzeum) jsou nově upravená. Vstupné do van Goghova je 17 EUR a do Rijskmusea 17,50, slevy bohužel nejsou možné, vstupné je potřeba včas rezervovat a platit kartou.

Kapesné

doporučujeme na vstupné 50 €

Poznámky

Beginjhof, dvůr bekyň v Amsterdamu
Bekyně představovaly svérázná společenství zbožných žen podobná klášterům, ale nevázaná tak přísnými předpisy. Vyvinuly se koncem 12. století v ovzduší vypjaté zbožnosti v severozápadní Evropě, původně vlastně jen jako ženská obdoba podobných mužských společenství zvaných beghardi. Jejich existenci sice roku 1216 schválil papež, tyto komunity však bývaly vždy poněkud podezřelé z lidového kacířství, což vedlo v některých zemích až k postihům a zákazům. Původně se bekyněmi stávaly zřejmě ženy z bohatých rodin, často vdovy, a k tomuto způsobu života je vedla skutečně zbožnost a potřeba žít v ústraní a věnovat se modlitbám a rozjímání. V pozdějších staletích se ovšem dvory bekyň stávaly útočištěm nemajetných a neprovdaných žen. Zbožnost bekyň se ovšem mohla realizovat i prakticky v každodenní práci, ženy se obvykle věnovaly tkaní a výrobě krajek nebo péči o nemocné. Domy bekyň jsou typické právě pro oblast Flander a Nizozemí, a zatímco jinde v Evropě zanikly během reformace, zde přetrvaly v mnoha městech až do 19. století. V Amsterdamu se zachoval Beginjhof - Dvůr bekyň, komplex obytných domů soustředěných kolem uzavřeného dvora se zahradou. Patří k němu Anglický kostel, který je od reformace protestantský a byl pronajat anglickým a skotským presbytariánům. Ve dvoře vznikla potom tzv. Tajná kaple, kde se odbývaly katolické bohoslužby. Ve Dvoře bekyň se nachází nejstarší amsterdamský dům (1420) a na některých domech lze vidět ozdoby s biblickou tématikou.Domy jsou vesměs obydlené a je potřeba respektovat touhu nájemníků po klidu.

Zajímavosti

Amsterdamské grachty
K Amsterdamu neodmyslitelně patří síť kanálů – grachtů. Jádro město vzniklo v bažinách v ústí řeky Amstel a první osadníci, vesměs rybáři, zde začali stavět na navršených pahorcích, aby byly domy chráněny před záplavami. Postupně začali Amsterdamští bažiny vysoušet a vytvořili charakteristickou síť grachtů; převážná většina protíná město ve tvaru půlkruhu či podkovy, která přiléhá k řece. Překlenuje je nespočet elegantních mostů.
Hlavní síť grachů (Grachtengordel) byla rozšířena v 17. století (1609 a další výstavba 1664), když město zažívalo velký rozkvět. Vznikly široké rovnoběžné kanály Singel, Keizersgracht, Herengracht, Prinsensgracht a Reguliersgracht. V téže době se bohaté kupci začali stěhovat do okrajových, klidnějších a čistších částí přelidněného města. Podél prodloužených grachtů tak vznikly dlouhé řady elegantních měšťanských domů se zdobenými štíty, které dodávají Amsterdamu charakteristický ráz. nejvíc přepychu se soustředilo do tzv. Zlatého oblouku na Herengrachtu. Podobně skvělý je Reguliersgracht se sedmi mosty. Nejvýznamnější z nich je dřevěný zvedací Magere Bruk, jeden ze symbolů města. Je sice z 2. poloviny 20. století, ale nachází se na místě starého mostu z roku 1670 a víceméně zachovává jeho podobu. Na Singelu se nachází jedinečný květinový trh (Bloemenmarkt), poslední z plovoucích trhů v Amsterdamu .
Řeka a grachty představují dodnes významné dopravní spojnice, neustále je křižuje řada velkých i malých lodí a kotví tu početné hausbóty.

Informace

Plavající Holanďan - turistický obojživelný autobus v Amsterdamu
Plavající Holanďan, to je autobus a loď v jednom. Společnost Rederij Lovers nabízí nevšední prohlídky Amsterdamu na souši i ve vodě. Amsterdam je koneckonců město protkané kanály – grachty, doprava po vodě tedy k prohlídce města patří. Obojživelný autobus vyjíždí od Van Goghovy kavárny na Prins Hendrikkade č. 25 v blízkosti Amsterdamského hlavního nádraží. zamíří do východní části centra a u Vědeckého centra NEMO vjede do vody. Po Nieuwe Herengracht směřuje k řece Amstel, stáčí se k Marenbrugu a Královskému divadlu Carre a poté se otočí k Blauwbrufu a Amsterdamské radnici. Před Oude Schans a Oosterdok se vrací k Vědeckému centru NEMO, vyjede na souš a vrací se. Celková projížďka trvá 2 hodiny, z toho plavba 45 minut.

Mapa k zájezdu


Zobrazit místo Advent Amsterdam a Festival světel na větší mapě


|Zpět|

Holandsko a Belgie, země, které stojí za to navštívit

Holandsko i Belgie jsou země Beneluxu, které mají mnoho společného a oba státy mají rozhodně čím zaujmout a co nabídnout turistům. Ať už turisté přijíždějí na jaře za jarními květinami, za uměním a galeriemi, za bohatou gastronomií, za atmosférou malých městeček i nočním životem do Amsterdamu a Bruselu nebo na některou z četných slavností a festivalů.

Střední Holandsko

Střední část Holandska je nejen nejlidnatější, ale nacházejí se zde i tři nejznámější města – Amsterdam , Den Haag a Rotterdam. Je také nejvíc navštěvovaná turisty, protože jsou tu vedle zmíněných velkoměst i další velká lákadla: město sýrů Alkmaar, Aaalsmeer s velikou květinovou burzou , skanzen Zaanse Schanz, překrásný lesopark Keukenhof, který je zvláště na jaře plný barevných záhonů i květinových políček. A také Naarden, kde je pochován J.A.Komenský.

Nizozemsko - krajina větrných mlýnů, tulipánových polí a sýrů

Základní informace a zajímavosti o zemi Nizozemsko (" Holandsko ") pro turisty, kteří mají zájem o poznávací zájezdy do Holandska a zemí Beneluxu.

Amsterdamská muzea

Amsterdam je mezinárodně uznávané město na poli umění. Umělci jako Rembrandt , van Gogh a Vermeer vytvořili nadčasová díla, která zdobí jak muzea amsterdamská, tak muzea po celém světě. Celkový počet muzeí a galerií je kolem 50, z nichž třicet vám představím blíže. Pro poznávání amsterdamských sbírek je dobré si vybrat eurovíkendy a poznávací zájezdy, které jsou v Amsterdamu alespoň dva dny.

|Zpět|


Tisk TISKNOUT

aktuálně: věrnostní slevy , zájezdy karnevaly a Velikonoce a zájezdy na květinové slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2018

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2018 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,