Termín od:  - do:  -
Cena od: do:
katalog GEOPS 2019
| Zpět | jste zde: zájezdy 2019 > Holandsko > Advent v Amsterdamu s výletem do Zaanse Schans

934-18 - Advent v Amsterdamu s výletem do Zaanse Schans

Vánoční Amsterdam o adventu, muzea (Rembrandt, Vincent Van Gogh), jízda lodí, exkurze do brusírny diamantů, skanzen Zaanche Schanz.
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
82-741 06.12.18 09.12.18
11 990,-
Odjeto vyp
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

leteckou dopravu Praha–Amsterodam–Praha, letištní taxy a palivové příplatky, transfery z/na letiště v Amsterodamu, 3× hotel se snídaní, projížďku po grachtech, průvodcovské služby, pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, vstupné, cesty lodí a fakult. akce

Příplatky

2.800 CZK - jednolůžkový pokoj
1.200 CZK - odbavené zavazadlo do 20 kg
290 CZK - komplexní pojištění

úvodní popis

"Křivolaké jsou dějiny člověka, ale přímočaré je dílo jeho." K.Čapek, Obrázky z Holandska . Pobyt, při kterém poznáte Nizozemsko v předvánočním čase, květinovou velmoc, zemi, kterou Holanďané dokázali vyrvat moři, velkoměsto Amsterdam , ráj muzeí a galerií ( Rembrandt , Gogh, Rubens ), brusírny diamantů , skanzen s větrnými mlýny, ráj gastronomie a lidová řemesla, sýry, pivo, čokoláda a kakao.

lákadla

skanzen Zaanse Schans - Amsterdam, Rijksmuseum - brusírna diamantů Coster Diamonds

Holandsko - Amsterdam - posezení u grachtu
Holandsko - Amsterdam - posezení u grachtu Holandsko - Amsterdam - Rijksmuzeum, Rembrandt van Rijn, Židovská nevěsta Holandsko - Amsterdam, Oude Kerk, detail vnější výzdoby Belgie - Amsterdam, brusírna diamantů Holandsko - Amsterdam - země grachtů, obchodu, starých mistrů a jejich obrazů, kupeckých domů a to vše se odráží v duši místních lidí i na hladině kanálů Holandsko - větrné mlýny krájejí svými lopatkami nebe nad zemí vyrvanou moři Vincent van Gogh, Slunečnice, 1888 Holandsko - Amsterodam - Rijksmuseum Nizozemí - Amsterdam - kola jsou tu všude Holandsko - Zaanse Schans, skanzen historické holandské vesnice Holandsko - Amsterdam, jedna z četných brusíren diamantů Holandsko - Amsterdam - Rijksmuzeum, Pokušení svatého Antonína, H.Bosch, mezi 1550 až 1600 Holandsko - Zaanse Schans, Het Jonge Schaap, 1680, pila Holandsko - Amsterdam, stánky bukinistů v čtvrti Nieuwe Zijde Holandsko - Amsterdam, muzeum V. van Gogha Holandsko - Zaanse Schans, ročně sem zavítá přes 400.000 návštěvníků Nizozemí, Amsterdam, přístav Holandsko - Zaanse Schans, ukázka výroby dřeváků Nizozemí - Amsterdam, město kanálů a starých kupeckých domů Holandsko - Amsterdam - van Goghovo museum, Přímořská krajina u St.Marie de la Mer Holandsko - Amsterdam - domy v čtvrti Nieuwe Zijde Holandsko - Zaanse Schans, tradiční holandské sýry Holandsko - Amsterdam - Rubenshuis (Wiki-R.Mathis) Holandsko - Amsterdam, Engelse Kerk, vybudován pro bekyně kolem 1419, 1607 pronajat Angličanům Holandsko - Zaanse Schans, vlevo první obchod A.Hejna, zakladatele řetězce Ahold, 1887 Holandsko - Zaanse Schans, ukázka výrobny sýrů s předváděčkou
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odlet z Prahy s průvodcem, přílet do AMSTERDAMU , transfer na hotel, ubytování. Odpoledne historické centrum města, vánoční nálada a dekorace náměstí Dam s Královským palácem a farním kostelem Nieuwe Kerk, Begijnhof s posvátnou atmosférou, ulice Nes. Návrat na hotel s průvodcem nebo později individuálně

2.den

2. den: dopoledne se přesuneme do muzejní čtvrti - návštěva brusírny diamantů Coster Diamonds proslulá výbrusem diamantu Kooh-i-noor. Návštěva známé obrazárny Rijksmuseum s ojedinělou sbírkou nizozemského umění, variantně muzeum Vincenta van Gogha (do obou muzeí nutné rezervace předem). Odpoledne procházka městem kolem radnice a Opery, možnost návštěvy Rembrandtova domu - jenž skýtá fascinující pohled do života nejslavnějšího amsterdamského umělce, čtvrť červených luceren. Návrat na hotel s průvodcem nebo později individuálně

3.den

3.den: dopoledne fakult. výlet do ZAANSE SCHANS , obydlený skanzen s dřevěnými domy a větrnými mlýny, ukázky výroby dřeváků, turistické srdce kraje, variantně individuální volno ve městě - atmosféra uliček a domů na grachtech, posezení v některé z nábřežních kaváren, nákupy nebo návštěva dalších známých muzeí Amsterdamu . Odpoledne AMSTERDAM , společná procházka čtvrtí Jordaan - charakteristické úzké uličky a grachty, dům Anny Frankové, adventní trhy. V podvečer fakult. projížďka po amsterdamských kanálech. Individuálně večerní město

4.den

4. den: snídaně a dle let. řádu transfer z hotelu na letiště, návrat do ČR

CK si vyhrazuje právo úpravy programu podle počasí, dopravy a aktuální situace.

Doprava

leteckou dopravu Praha - Amsterdam - Praha

Ubytování

3x hotel v Amsterdamu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), možnost přistýlky

Stravování

2x snídaně, podává se v hotelu.
Další možnosti stravování doporučí průvodce, popř. zorganizuje na místě.
Přehled vybraných cen některých potravin a nápojů (€)
Coca cola 1,5 l: 1,45, pivo 0,33 l: 0,80, minerálka 1,5 l: 0,90, džus1 l: 1,40, chléb 1,30, koláče 1,20, jablka 1 kg: 1,25, banány 1,40, pomeranče 1,50, rychlé občerstvení (plněná bageta, pizza, hamburger) 4-5(€)
V restauraci levnějšího typu: Jídlo klasické kuchyně od 15€, čaj 1,40, káva od 2,50, pivo 0,2 l: 1,66, hlavní jídlo se dá pořídit od 20€.

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Orientační ceny vstupného

AMSTERDAM :, projížďka lodí po grachtech 16 €, muzeum Madame Tussaud 25 €, Museum Heineken 18 €, návštěva brusírny diamantů (exkurze zdarma, možnost nákupu), rodný dům Rembrandta 13 €
Zaanze Schans: vstup do skanzenu zdarma, vstupy do jednotlivých mlýnů 4,50 €, ochutnávka sýrů zdarma
ROTTERDAM : vyhlídková věž Euromaast 8 €
DEN HAAG : Mauritshuis 14,50 €, Madurodam : 16,50 €
DELFT : 2 kostely 5 €
Keukenhof: 16 €, indiv. projížďka malou lodí v Keukenhofu
V Holandsku lze vstupné na většině místech platit kartou. Vstupné na vyhlídkovou věž Euromaast se platí výlučně kartou, v hotovosti nelze.

Kapesné

Doporučujeme min. 100 € jako kapesné a z toho na vstupné 80 €

Měna

Měna v celém Beneluxu je euro (€).

Možné slevy

Slevy v Holandsku lze zajistit pro skupinu min. 15 osob-20 osob, neplatí v Keukenhofu.

Poznámky

Rijksmuzeum je amsterodamská dominanta od r. 1885 s unikátní sbírkou nizozemského umění od 19. století, největší sbírka nizozemského umění na světě. Největšími skvosty umění 17.stol. jsou obrazy Franse Halse, Vermeera a Rembrandtova "Noční hlídka"
Van Gogh Museum
Toto muzeum otevřené v roce 1973 vlastní nejobsáhlejší kolekci děl tohoto nizozemského malíře. Je zde k vidění bezmála 800 obrazů a kreseb od tohoto malíře a také jeho vlastní sbírka japonských tisků a plátna od jeho současníků.
Anne Frank HuisstrongV tomto domě se za 2.světové války skrývaly dva roky židovské rodiny Frankových a Van Pelsových. V roce 1944 byly prozrazeny a poté deportovány do koncentračních táborů.
Tehdy třináctiletá Anna Franková si začala psát deník, ve kterém zachycuje události jejího života před a během ukrývání před nacisty. Tento deník byl v roce 1947 publikován a poté přeložen do mnoha jazyků a stal se jednou z nejčtenějších děl na světě.Tento dům navštíví ročně asi 900 000 lidí.

Víte, že... severovýchodní Holandsko se stává na jaře jednou velikou zahradou?
Holandsko je známé jako květinová velmoc, což platí zejména o jarních cibulovinách. A na jaře tu najdeme skutečně celá barevná tulipánová pole. K nejhezčím místům patří oblast severovýchodních polderů v provincii Flevoland, kraj, který byl doslova vyrván moři. Z vysušených míst se stala květinová pole a provincie se stala nejvýznamnějším květinářským regionem v zemi. Vede tudy tulipánová stezka, dlouhá 100 kilometrů a během druhé poloviny dubna a počátku května se tu koná tulipánový festival. Dalším místem, kde se tulipány pěstují ve velkém, je západněji položená oblast kolem Haarlemu. Také tam lze vidět rozsáhlá pole tulipánů a nachází se tam lesopark Keukenhof, který je velmi oblíbeným cílem turistů. Na konci března a v dubnu tu květinové záhony a políčka v kombinaci s vodními toky vytvářejí úplnou jarní pohádku a každoročně je tu k vidění velká květinová mozaika, vždy na určité zvolené téma.

Zajímavosti

Park Keukenhof
Historie Keukenhofu souvisí s historií lovecké oblasti, kde se v 15. století pěstovaly bylinky do kuchyně hradu Jacoba van Beieren.
Současný park byl částí panství Slot Teylingen s krásnou zahradou keřů, květin a dun. Po smrtí Jacoba van Beieren dostala Keukenhof do rukou rodina bohatého obchodníka. Baron a baronka Van Pallandt pozvali zahradní architekty bratry Zocherovy a návrháře Amsterdam Vondelpark, aby vytvořili návrh zahrady v anglickém stylu kolem zámku.
V současné době patří k panství Corporation. Z iniciativy starosty Lisse a řady předních pěstitelů a vývozců květin vznikla květinová výstava pod širým nebem.
Byla uspořádána poprvé v roce 1949, od té doby se každoročně opakuje a přitahuje velké množství návštěvníků z celého světa.
A tak vznikl nyní proslulý park Keukenhof. V roce 2009 vznikl k 60. výročí Keukenhofu pamětní plakát, který obletěl svět. Kolem zahrad prochází každoročně slavné květinové korzo a dostaveníčko si zde dávají nejnáročnější milovníci cibulovin z celého světa.

Větrné mlýny
Větrné mlýny patří k neodmyslitelným symbolům Holandska, které bývá také s oblibou nazýváno zemí větrných mlýnů. Není divu - rovinatá země (s nejvyšším bodem 324 metrů nad mořem), po níž se neustále prohánějí silné větry, se pro ně hodí jako málokterý jiný kraj. Větrná energie se v Holandsku začala využívat v 16. století. Vznikl tu druh větrného mlýnu známý dnes jako holandský – budova se ve větru netočí celá, pouze její vršek – stříška s lopatkami. Větrná energie poháněla pily, používala se k lisování oleje nebo šrotování krmiva pro dobytek, dala se využívat i k odčerpávání vody z níže položených oblastí. Ještě v současnosti je v Holandsku asi 1 000 fungujících větrných mlýnů. Nejvíc se jich nachází v oblasti Kinderdijku a také ve známém skanzenu Zaanse Schans.

Informace

Gouda – město GOUDA i sýr gouda - dva pojmy, které zná každý cestovatel i labužník.
Sýr gouda je tvrdý nizozemský sýr z kravského mléka. Vyznačuje se žlutou vnitřní hmotou, jemnou vůní s lehkým oříškovým nádechem, vysokým obsahem tuku (48 %) Kůra sýra je žlutá.
Sýr se tradičně balí do voskových obalů. Čím mladší sýr, tím světlejší obal (mladá Gouda - světle žlutý nebo červený, starší Gouda- tmavě hnědý a přestárlá Gouda - černý). Většina produkce Goudy se vyrábí průmyslově, ale stále existují i malé provozovny, které zachovávají tradiční postup.
Doba zrání se pohybuje od 1 měsíce do 2 let. Čím starší sýr, tím je jeho konzistence tvrdší. Dle doby zrání lze Goudu dělit do následujících kategorií:
Mladý sýr (jong kaas) - doba zrání 4 týdny.
Mladý uleželý (jong belegen) - doba zrání 6-8 týdnů.
Uleželý (belegen) - doba zrání 8-12 týdnů.
Pikantně uleželý (pikant belegen) - doba zrání 4-6 měsíců.
Extra uleželý (extra belegen) - doba zrání 7-8 měsíců.
Starý sýr (oud kaas) - doba zrání 10-12 měsíců.
Přestárlý sýr (overjärig kaas) - doba zrání déle než 1 rok.
Gouda je typické holandské město s kupeckými domy, sítí kanálů (grachtů) a nejstarší radnicí v zemi. Na náměstí v historickém centru se nachází Vážní budova a před ní se každý čtvrtek dopoledne konají sýrové trhy s povozy a lidmi v tradičních oblecích.

Mapa k zájezdu

itinerář

Amsterdam - Zaanse Schans


|Zpět|

|Zpět|


Tisk TISKNOUT

aktuálně: věrnostní slevy, zájezdy na karnevaly a Velikonoce a zájezdy na evropské slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2019

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2019 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,