Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Holandsko > Holandsko, Velikonoce v zemi tulipánů s ubytováním v Rotterdamu 2020

A94-20 - Holandsko, Velikonoce v zemi tulipánů s ubytováním v Rotterdamu 2020

Prodloužený víkend a zájezd na Velikonoce. Zažijete v krátké době nejkrásnější zahrady na cibuloviny Keukenhof, slavnost sýrů gouda a den v Amsterdamu s galeriemi Gogha a Rembrandta.

Využijte věrnostní slevy na zájezdy sezóny 2020. (Zobrazované ceny na webu jsou před slevou.)
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
001-161 09.04.20 13.04.20
7 890,-
Objednat Zrušeno zru
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem s klimatizací, 2x hotel 2-3* (2lůžkové pokoje), 2x snídani, průvodce, pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, vstupné (80 €), cesty lodí a fakult. akce a vše co není obsaženo v položce Základní cena zahrnuje

Příplatky

2.500 Kč za 1lůžkový pokoj
600 Kč za 1x večeři
550 Kč za zálohu na vstup do Rijksmuzea
520 Kč za zálohu na vstup do muzea Vincenta van Gogha
160 Kč za komplexní pojištění

úvodní popis

« Křivolaké jsou dějiny člověka, ale přímočaré je dílo jeho » K.Čapek, Obrázky z Holandska . Velikonoční pobyt, při kterém poznáte Nizozemsko, květinovou velmoc, zemi, kterou Holanďané dokázali vyrvat moři, velkoměsto Amsterdam , ráj muzeí a galerií ( Rembrandt , Gogh, Rubens ), brusírny diamantů , skanzen s větrnými mlýny, ráj tulipánů , gastronomie a lidová řemesla, sýry, pivo, čokoláda a kakao. Velikonoce v Holandsku , ubytování v Rotterdamu... a na své si přijdou i gurmáni! .

lákadla

Alkmaar, sýrový trh - skanzen Zaanse Schans s lidovou architekturou a řemesly - Rottedram - kvetoucí park Keukenhof se záplavou jarních květin- Den Haag a budova parlamentu - miniatury Holandska - Delft, město známé svým porcelánem - Amsterdam - brusírna diamantů - muzeum Vincenta van Gogha - Rijksmuseum

Holandsko  - Keukenhof
Holandsko  - Keukenhof Holandsko - Amsterdam - posezení u grachtu Holandsko - záplava barev, odstínů a květů Holandsko - Amsterdam - země grachtů, obchodu, starých mistrů a jejich obrazů, kupeckých domů a to vše se odráží v duši místních lidí i na hladině kanálů Holandsko - větrné mlýny krájejí svými lopatkami nebe nad zemí vyrvanou moři Holandsko - Keukenhof, snad všechny barvy na jednom místě Holandsko - Amsterodam - typické kupecké domy podél grachtů Vincent van Gogh, Slunečnice, 1888 Nizozemí - Amsterdam - kola jsou tu všude Nizozemí - Alkmaar - tradiční šou při vážení sýrů Nizozemí, Amsterdam, přístav Holandsko - Keukenhof, květinové záhony Nizozemí - Amsterdam, město kanálů a starých kupeckých domů Holandsko - Keukenhof, tulipány všech možných odrůd a barev Holandsko - Amsterdam - domy v čtvrti Nieuwe Zijde Holandsko - Keukenhof, tulipány proslavily jméno země po celém světě Holandsko - Amsterdam, muzeum V. van Gogha Holansko - Keukenhof - slavnosti jara a květů Holandsko - takhle vypadala Floriade 2002
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odjezd z Prahy ve 20:00, další nástupní místa: Beroun, Plzeň, od 6 osob svozy z Hradce Králové a Pardubic, dále z Brna za příplatek 400 Kč, noční transfer přes SRN do Holandska

2.den

2. den: ALKMAAR , centrum sýrů gouda , město na kanálech, tradiční historické vážení sýrů v krojích na radničním náměstí, sýrový trh , kouzlo uliček na grachtech,  skanzen lidové architektury a řemesel s větrnými mlýny, uměleckými řemesly v ZAANSE SCHANS , holandský skanzen s ukázkou výroby dřeváků, idylické posezení u jezera, cesta mezi větrnými mlýny, ochutnávka sýrů, možnost ochutnat i slavné holandské kakao a čokolády, dojezd na ubytování v ROTTERDAMU , plavba lodí, fakultativně večeře, jedinečná atmosféra velkého města s osobitou moderní architekturou, např. Kijk-Kubus, starý přístav, fakult. zajímavá projížďka lodí podél přístavu

3.den

3.den: KEUKENHOF (www.keukenhof.nl), světoznámý park, barevná paleta květin na ploše 32 ha lesoparku, kolem 6 milionů tulipánů a dalších cibulovin, i políčka i lány jarních květů - hyacinty, narcisy a první tulipány , každý rok vysazena nová tematická mozaika ¨z jarních cibulovin,cesta mezi květinovými poli do DEN HAAGU , budova parlamentu na břehu jezera Hofvijver, variantně návštěva Mauritshuis, jedné z nejkrásnějších galerií Nizozemska ( Rembrandt , Vermeer ) nebo holandský park miniatur Madurodam , DELFTY, městečko na kanálech známé díky porcelánu (fajans), zajímavé kostely, po stopách Vermeera , návrat do ROTTERDAMU

4.den

4. den: AMSTERDAM , celodenní prohlídka historické části města, fakultativně projížďka lodí po grachtech, Královský palác, barevný květinový trh se záplavou tulipánů , dvůr Begijnhof, exkurze do brusírny diamantů , Muzeum Vincenta van Gogha (nutná předběžná rezervace) nebo Rijksmuseum ( Rembrandt ) nebo Rembrandtův dům, variantně individuálně expozice Anne Frank nebo návštěva expozice piva Heineken , romantika uliček na kanálech, dvůr Beginjhof, individuálně návštěva muzea lodí, kouzlo večerní metropole a fakultativně večeře v restauraci (např. pověstná indonéská kuchyně)

5.den

5. den: návrat do Prahy ráno na Velikonoční pondělí (a ještě stihnete pomlázku)

CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a aktuálním podmínkám ve městech. Muzea jsou nutná rezervovat i hradit předem.

Doprava

Využíváme autobusy s klimatizací vybavené WC, DVD, barem na teplé i studené nápoje (o přestávkách prodej za Kč)
Svoz z Brna může být zajištěný, veřejnou dopravou. S nutností v Praze přestoupit do hlavního zájezdového autobusu. Mezi příjezdem svozového autobusu a odjezdem zájezdového autobusu může být časová prodleva.

Ubytování

2x hotel v Rotterdamu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), ubytování umožňuje individuální návštěvu večerního ROTTERDAMU

Stravování

2x snídaně formou bufetu, podává se v hotelu
Možnost 1x večeře v Amsterdamu za příplatek v českých korunách - jedná se o indonéskou kuchyni (rijstafel), tolik vyhledávanou místními lidmi. Další večeře lze zařídit individuálně v Rotterdamu. Další možnosti stravování doporučí průvodce, popř. zorganizuje na místě.
Přehled vybraných cen některých potravin a nápojů (€)
Coca cola 1,5 l: 1,45, pivo 0,33 l: 0,80, minerálka 1,5 l: 0,90, džus1 l: 1,40, chléb 1,30, koláče 1,20, jablka 1 kg: 1,25, banány 1,40, pomeranče 1,50, rychlé občerstvení (plněná bageta, pizza, hamburger) 4-5(€)
V restauraci levnějšího typu: Jídlo klasické kuchyně od 15€, čaj 1,40, káva od 2,50, pivo 0,2 l: 1,66, hlavní jídlo se dá pořídit od 20€.

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Orientační ceny vstupného

AMSTERDAM :, projížďka lodí po grachtech 18 €, muzeum Madame Tussaud 25 €, Museum Heineken 18 €, návštěva brusírny diamantů (exkurze zdarma, možnost nákupu), ale Museum diamantů 8 €, dům Rembrandta 13 €
Zaanze Schans: vstup do skanzenu zdarma, vstupy do jednotlivých mlýnů 4,50 €, ochutnávka sýrů zdarma
ROTTERDAM : vyhlídková věž Euromaast 8 €, projížďka lodí Spido 14 €
DEN HAAG : Mauritshuis 15,50 €, Madurodam : 19,50 €
DELFT : 2 kostely 8 €
Keukenhof: 18 €, indiv. projížďka malou lodí v Keukenhofu
V Holandsku lze vstupné na většině místech platit kartou. Vstupné na vyhlídkovou věž Euromaast se platí výlučně kartou, v hotovosti nelze.

Kapesné

Doporučujeme min. 100 € jako kapesné a z toho na vstupné 80 €

Měna

Měna v celém Beneluxu je euro (€).

Možné slevy

Slevy v Holandsku lze zajistit pro skupinu min. 20 osob, neplatí v Keukenhofu.

Poznámky

Rijksmuzeum je amsterodamská dominanta od r. 1885 s unikátní sbírkou nizozemského umění od 19. století, největší sbírka nizozemského umění na světě. Největšími skvosty umění 17.stol. jsou obrazy Franse Halse, Vermeera a Rembrandtova "Noční hlídka"
Van Gogh Museum
Toto muzeum otevřené v roce 1973 vlastní nejobsáhlejší kolekci děl tohoto nizozemského malíře. Je zde k vidění bezmála 800 obrazů a kreseb od tohoto malíře a také jeho vlastní sbírka japonských tisků a plátna od jeho současníků.
Anne Frank Huisstrong V tomto domě se za 2.světové války skrývaly dva roky židovské rodiny Frankových a Van Pelsových. V roce 1944 byly prozrazeny a poté deportovány do koncentračních táborů.
Tehdy třináctiletá Anna Franková si začala psát deník, ve kterém zachycuje události jejího života před a během ukrývání před nacisty. Tento deník byl v roce 1947 publikován a poté přeložen do mnoha jazyků a stal se jednou z nejčtenějších děl na světě. Tento dům navštíví ročně asi 900 000 lidí.

Víte, že... severovýchodní Holandsko se stává na jaře jednou velikou zahradou?
Holandsko je známé jako květinová velmoc, což platí zejména o jarních cibulovinách. A na jaře tu najdeme skutečně celá barevná tulipánová pole. K nejhezčím místům patří oblast severovýchodních polderů v provincii Flevoland, kraj, který byl doslova vyrván moři. Z vysušených míst se stala květinová pole a provincie se stala nejvýznamnějším květinářským regionem v zemi. Vede tudy tulipánová stezka, dlouhá 100 kilometrů a během druhé poloviny dubna a počátku května se tu koná tulipánový festival. Dalším místem, kde se tulipány pěstují ve velkém, je západněji položená oblast kolem Haarlemu. Také tam lze vidět rozsáhlá pole tulipánů a nachází se tam lesopark Keukenhof, který je velmi oblíbeným cílem turistů. Na konci března a v dubnu tu květinové záhony a políčka v kombinaci s vodními toky vytvářejí úplnou jarní pohádku a každoročně je tu k vidění velká květinová mozaika, vždy na určité zvolené téma.

Zajímavosti

Park Keukenhof
Historie Keukenhofu souvisí s historií lovecké oblasti, kde se v 15. století pěstovaly bylinky do kuchyně hradu Jacoba van Beieren.
Současný park byl částí panství Slot Teylingen s krásnou zahradou keřů, květin a dun. Po smrtí Jacoba van Beieren dostala Keukenhof do rukou rodina bohatého obchodníka. Baron a baronka Van Pallandt pozvali zahradní architekty bratry Zocherovy a návrháře Amsterdam Vondelpark, aby vytvořili návrh zahrady v anglickém stylu kolem zámku.
V současné době patří k panství Corporation. Z iniciativy starosty Lisse a řady předních pěstitelů a vývozců květin vznikla květinová výstava pod širým nebem.
Byla uspořádána poprvé v roce 1949, od té doby se každoročně opakuje a přitahuje velké množství návštěvníků z celého světa.
A tak vznikl nyní proslulý park Keukenhof. V roce 2009 vznikl k 60. výročí Keukenhofu pamětní plakát, který obletěl svět. Kolem zahrad prochází každoročně slavné květinové korzo a dostaveníčko si zde dávají nejnáročnější milovníci cibulovin z celého světa.

Větrné mlýny
Větrné mlýny patří k neodmyslitelným symbolům Holandska , které bývá také s oblibou nazýváno zemí větrných mlýnů. Není divu - rovinatá země (s nejvyšším bodem 324 metrů nad mořem), po níž se neustále prohánějí silné větry, se pro ně hodí jako málokterý jiný kraj. Větrná energie se v Holandsku začala využívat v 16. století. Vznikl tu druh větrného mlýnu známý dnes jako holandský – budova se ve větru netočí celá, pouze její vršek – stříška s lopatkami. Větrná energie poháněla pily, používala se k lisování oleje nebo šrotování krmiva pro dobytek, dala se využívat i k odčerpávání vody z níže položených oblastí. Ještě v současnosti je v Holandsku asi 1 000 fungujících větrných mlýnů. Nejvíc se jich nachází v oblasti Kinderdijku a také ve známém skanzenu Zaanse Schans.

Kubuswoningen - veselá architektura Rotterdamu
Rotterdam je srdcem moderní architektury Holandska a svědčí o tom, že bydlet se dá i vesele.
Kubuswoningen se nachází v ulici Overblaak Street a je tvořen 38 domky, které připomínají les stojících kostek na jednom z vrcholů. Kostky jsou postaveny na „sloupech“, mezi kterými lze volně procházet. Unikátní je i interiér, který si lze prohlédnout v rámci muzea Kijk Kubus (okna, skříně, všechen nábytek skosený na míru). Všechny byty jsou v Kubuswoningen v osobním vlastnictví, ale jedna kostka je přístupná jako muzeum.
Autorem Kubuswoningen je dílna architekta Pieta Bloma. První tři testovací domy vznikly r. 1974 v Helmondu, ale roku 2009 je zničil požár. V Rotterdamu byly postupně přistavovány až do roku 1984

Informace

Gouda – město GOUDA i sýr gouda - dva pojmy, které zná každý cestovatel i labužník.
Sýr gouda je tvrdý nizozemský sýr z kravského mléka. Vyznačuje se žlutou vnitřní hmotou, jemnou vůní s lehkým oříškovým nádechem, vysokým obsahem tuku (48 %) Kůra sýra je žlutá.
Sýr se tradičně balí do voskových obalů. Čím mladší sýr, tím světlejší obal (mladá Gouda - světle žlutý nebo červený, starší Gouda- tmavě hnědý a přestárlá Gouda - černý). Většina produkce Goudy se vyrábí průmyslově, ale stále existují i malé provozovny, které zachovávají tradiční postup.
Doba zrání se pohybuje od 1 měsíce do 2 let. Čím starší sýr, tím je jeho konzistence tvrdší. Dle doby zrání lze Goudu dělit do následujících kategorií:
Mladý sýr (jong kaas) - doba zrání 4 týdny.
Mladý uleželý (jong belegen) - doba zrání 6-8 týdnů.
Uleželý (belegen) - doba zrání 8-12 týdnů.
Pikantně uleželý (pikant belegen) - doba zrání 4-6 měsíců.
Extra uleželý (extra belegen) - doba zrání 7-8 měsíců.
Starý sýr (oud kaas) - doba zrání 10-12 měsíců.
Přestárlý sýr (overjärig kaas) - doba zrání déle než 1 rok.
Gouda je typické holandské město s kupeckými domy, sítí kanálů (grachtů) a nejstarší radnicí v zemi. Na náměstí v historickém centru se nachází Vážní budova a před ní se každý čtvrtek dopoledne konají sýrové trhy s povozy a lidmi v tradičních oblecích.

VideaMapa k zájezdu


Zobrazit místo Holandsko, Velikonoce na větší mapě

itinerář

Alkmaar - Zaanse Schans - Rottedram - park Keukenhof - Dan Haag - Delft - Amsterdam


|Zpět|

Holandsko je ráj nejen pro milovníky jarních květin

 

ale i pro ty co rádi obdivují historii, umělecké památky  a chtějí si vychutnat místní lahůdky

Holandsko je fascinující země, která nabízí turistům mnoho zajímavostí od architektury přes slavné umělecké galerie a muzea až po slavné sýry, piva, ale i skvělé ryby,  plody moře a typické sladkosti jako např. několik druhů waflí a holandské kakao v různých podobách.


Holandsko a Belgie, země, které stojí za to navštívit

Holandsko i Belgie jsou země Beneluxu, které mají mnoho společného a oba státy mají rozhodně čím zaujmout a co nabídnout turistům. Ať už turisté přijíždějí na jaře za jarními květinami, za uměním a galeriemi, za bohatou gastronomií, za atmosférou malých městeček i nočním životem do Amsterdamu a Bruselu nebo na některou z četných slavností a festivalů.

Střední Holandsko

Střední část Holandska je nejen nejlidnatější, ale nacházejí se zde i tři nejznámější města – Amsterdam , Den Haag a Rotterdam. Je také nejvíc navštěvovaná turisty, protože jsou tu vedle zmíněných velkoměst i další velká lákadla: město sýrů Alkmaar, Aaalsmeer s velikou květinovou burzou , skanzen Zaanse Schanz, překrásný lesopark Keukenhof, který je zvláště na jaře plný barevných záhonů i květinových políček. A také Naarden, kde je pochován J.A.Komenský.

Holandská umělecká muzea

Půvabná holandská města proslavili nejen velcí umělci, ale i muzea s mistrovskými díly. Milovníci umění na poznávacích zájezdech nejvíce obdivují skvostná plátna holandských malířů tvořících v 17. století. Úchvatné jsou však i obrazy Vincenta van Gogha – velikána postimpresionismu

Jižní Holandsko

Jestliže střed Holandska patří v zemi k nejnavštěvovanějším oblastem, o jihu (Zeeland, Limburg, Severní Brabant) platí pravý opak – je nejklidnější.

Nizozemsko - krajina větrných mlýnů, tulipánových polí a sýrů

Základní informace a zajímavosti o zemi Nizozemsko (" Holandsko ") pro turisty, kteří mají zájem o poznávací zájezdy do Holandska a zemí Beneluxu.

Holandské sýry

Holandské sýry jsou ve světě pojmem, i když musejí soupeřit se sýry francouzskými nebo švýcarskými. Ale když vezmeme v úvahu objem produkce, který se každoročně prodá a množství atrakcí a slavností spojených s holandskými sýry , nezbývá nám než před holandskými sýry smeknout. Nejznámější druhy jsou gouda , leerdammer, maasdammer a edam (eidam).

Holandsko, zajímavosti pro turisty

..aneb střípky z toho, co může takhle země nabídnout. Velkoměsta Amsterdam , Utrecht, Rotterdam, ulice s typickými kupeckými domy a grachty, barevné květinové trhy, muzea a galerie s klenoty evropského malířství, chutné sýry a barvité sýrové trhy, větrné mlýny a překrásné zahrady a parky. Poznávací zájezdy do Holandska rozhodně stojí za to!

Amsterdam

Malebné město na řece Amstel proslulé kanály, galeriemi s obrazy nejslavnějších mistrů a kosmopolitní atmosférou. Je jednou z nejnavštěvovanějších evropských metropolí. Turisté z celého světa sem přijíždějí na poznávací zájezdy a eurovíkendy, aby viděli díla Vincenta van Gogha , aby si prohlédli paláce na kanálech nebo aby ochutnali herynky a nizozemské sýry.

Vincent van Gogh

Vincent van Gogh - proslulý malíř velice svérázného stylu, jehož obrazy se u současníků nedočkaly uznání a dnes jsou vysoce ceněné (např. Slunečnice, Autoportréty, Statek v Provenci , Malířova ložnice, Zvedací most u Arles).

|Zpět|

Podobné zájezdy

5denní zájezd, doprava autokarem | Holandsko
Cena zahrnuje:

doprava autobusem, 2x hotel, 2x snídaně, průvodce, pojištění CK

18.4.19 - 22.4.19
7 590,-
091-161
5denní zájezd, doprava autokarem | Holandsko
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 2x hotel, průvodce, pojištění CK

24.9.20 - 28.9.20
7 890,-
001-166
6denní zájezd, doprava autokarem | Holandsko
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 3x hotel se snídaní, průvodce, pojištění CK

1.7.20 - 6.7.20
9 590,-
001-160
5denní zájezd, doprava autokarem | Belgie
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 2x hotel se snídaní, průvodce, pojištění CK

12.8.20 - 16.8.20
7 890,-
001-164


Tisk TISKNOUT

aktuálně: věrnostní slevy, zájezdy na karnevaly a Velikonoce a zájezdy na evropské slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2020

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2020 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,