Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Holandsko > Rotterdam, Van Gogh a největší korzo světa 2020

A96-20 - Rotterdam, Van Gogh a největší korzo světa 2020

Holandsko, zájezd na květinové korzo z jiřinek, Zundert, Rotterdam, Den Haag a skanzen s větrnými mlýny.

Využijte věrnostní slevy na zájezdy sezóny 2020. (Zobrazované ceny na webu jsou před slevou.)
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
001-163 04.09.20 08.09.20
7 690,-
Objednat
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem s klimatizací, 2x hotel 2-3* (2lůžkové pokoje), 2x snídani, průvodce, pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, pobyt. taxu, jízdy lodí a vlakem, fakult. služby a vstupné (60 €) a vše, co není obsaženo v položce Základní cena zahrnuje

Příplatky

2.200 Kč za 1lůžkový pokoj
160 Kč za komplexní pojištění

úvodní popis

Zážitkový prodloužený víkend v Rotterdamu a okolí. Zúčastníte se největší květinové slavnosti světa (Bloemen Corso) v Zundertu, v rodišti slavného malíře Vincenta van Gogha . Navštívíte známý skanzen Kinderdijk pod ochranou UNESCO, zažijete atmosféru Rotterdamu - největšího přístavu Evropy, projdete se po nádvořích paláce v DEN HAAGU a ochutnáte místní kuchyni. Na své si přijdou milovníci tradic a slavností, (Bloemen Corso Zundert, skanzen Kinderdijk), moderní architektury a mrakodrapů (Kijk-Kubus, stavba Hot Potlood) i umění (Goghův odkaz a galerie). Hotel *** v centru Rotterdamu umožní variabilitu programu.

lákadla

Rotterdam, velkoměsto, moderní architektura, přístav, plavba lodí - skanzen Kinderdijk s větrnými mlýny - Zundert, slavnost jiřinkové korzo, van Goghovo muzeum - Den Haag, královský palác a parlament, galerie Mauritzhuis.

Holandsko - Haag - parlament, budova před 1230, postupně rozšiřována, hraběcí sídlo (foto A.Frčková)
Holandsko - Haag - parlament, budova před 1230, postupně rozšiřována, hraběcí sídlo (foto A.Frčková) Holandsko - Haag - galerie Mauritzhuis, Jan Vermeer, Dívka s perlou, 1665 Holandsko - Rotterdam - ve zdejším přístavu kotví lodě všech zemí a typů (foto A.Frčková) Holandsko - Rotterdam - muzeum Boijmans Van Beuningen, P.Bruegel st, Babylónská věž, 1563-5 Holandsko - Kinderdijk - leží v polderu Alblasserwaard, zdejší soubor 19 historických větrných mlýnů od 1997 památkou UNESCO Holandsko - Haag - galerie Mauritzhuis, Rembrandt van Rijn, Anatomie doktora Tulpa, kol 1632 Holandsko - Rotterdam - vzadu budovy čtvrti Kop van Zuid (foto A.Frčková) Holandsko -  v Zundertu se narodil V.van Gogh, autor známých Slunečnic, 1888 Holandsko - Kinderdijk leží na bývalém mořském dně, oblast  vysoušena od 13.století, voda čerpána větrnými mlýny (foto A.Frčková) Holandsko - Rotterdam - muzeum Boijmans Van Beuningen, bří Eyckové, Tři Marie u hrobu, 1425-35 Holandsko - Rotterdam, město které žije a sílí mořem (foto A.Frčková)
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odjezd z Prahy večer , dále Plzeň, svoz od 6 osob z Br za 400 Kč), transfer přes SRN do Holandska

2.den

2. den: skanzen KINDERDIJK (UNESCO), důmyslný systém odvodnění půdy, 19 větrných mlýnů na břehu kanálu na okraji ROTTERDAMU , muzeum větrných mlýnů, ráj fotografů, fakult. projížďka lodí po kanálu mezi mlýny, prodejna sýrů od místního výrobce, ROTTERDAM , město vody a Europoort, největší přístav Evropy a největší kontejnerový přístav na světě, ubytování v centru, prohlídka města s průvodcem, centrum města s jedinečnou moderní architekturou a mrakodrapy (Kijk-Kubus, stavba Het Potlood a Nizozemský architektonický ústav), Witte Huis - kdysi nejvyšší budova kanceláří v Evropě, možnost návštěvy muzeí: námořní muzeum, Kunsthal, Museum Boijmans Van Beuningen - jedna z nejkrásnějších kolekcí v Holandsku od Jana van Eycka až po moderní laserové obrazy, večer Markt Hall - supermoderní stavba tržnice s možností večeře, místní specialita - holandský „haring“ (slaneček), nebo „kibbeling“ (smažená ryba)

3.den

3. den: ZUNDERT, město narození van Gogha , muzeum van Gogha , římskokatolický kostel, neoklasicistní radnice, větrný mlýn ze 17. st., největší květinové korzo na světě (na 600 000 květů jiřin, na 20 pohyblivých soch až 10 m vysokých alegorických vozů), v podvečer návrat do ROTTERDAMU , atmosféra večerního města

4.den

4. den: ROTTERDAM , procházka přístavem, fakult. okružní plavba lodí přístavem - zážitek pro milovníky lodí, pohledy na Erasmův most a další rotterdamské mosty, moderní budovy na nábřeží z vodní perspektivy nebo procházka k vyhlídkové věži Euromast (185 m) - symbol města, panoramatický výhled na město, možnost využít jízdu otáčivým výtahem až do výšky 185 m nebo adrenalinové zážitky – sjezd na kladce nebo slaňování (vždy nutná rezervace v předstihu), odpoledne fakult. cesta vlakem s průvodcem do města DEN HAAG (cca 6 €), sídlo královny a vlády, honosná palácový komplex parlamentu u jezera Hofvijver, radnice, protestantský kostel sv. Jakuba, možnost návštěvy Mauritzhuis - jedna z nejkrásnějších galerií Nizozemska ( Rembrandt , Vermeer ), procházka městem, možnost oběda či večeře, večer odjezd z ROTTERDAMU ke skupině do HAAGU a transfer do ČR

5.den

5. den: návrat do ČR ráno

CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu dle slavností. Doporučujeme Rotterdam Welcome Card (17€, doprava zdarma, slevy na muzea).

Doprava

klimatizovaným autobusem s prodejem nápojů, DVD
Upozornění: odjezdy a svozy z uvedených míst se uskuteční, pokud se sejde dostatečný počet zájemců. Trasy odjezdů se mohou změnit v závislosti na aktuální dopravní situaci.

Ubytování

2x hotel v centru Rotterdamu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 10 minut pěšky od místa konání slavnosti přístavu

Stravování

2x snídaně, podávají se v hotelu

Přehled vybraných cen některých potravin a nápojů (€)

limo:3, pivo 3,50, minerálka 1,5 l: od 1,50, džus1 l: 1,40, chléb 1,30, koláče 1,20, jablka 1 kg: 1,25, banány 1,40, pomeranče 1,50, rychlé občerstvení (plněná bageta, pizza, hamburger) od 2,70 - 5
V restauraci levnějšího typu:
Jídlo klasické kuchyně od 8€, čaj 1,40, káva od 2,50, pivo 0,2 l: 1,66, víno 2 dl - 3,50, hlavní jídlo se dá pořídit od 16-20 €.

Pojištění

zájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 15.000 Kč (5.000 Kč/os)

Orientační ceny vstupného

ROTTERDAM : Euromast (vyhlídková věž) 9,50 €
KINDERDIJK, skanzen : 7,50 €, doprava vodním autobusem: 3,50-4 €
ZUNDERT, vstup na květinové korzo : 10 €

Kapesné

Celkově doporučujeme na vstupy 60 €.

Poznámky

Květinové korzo v Zundertu
Korzo květinových vozů v Zundertu na sklonku léta (Corso Zundert) je největším květinovým korzem v Holandsku i v celé Evropě. Ulicemi městečka projíždí průvod alegorických vozů nesoucích obrovské výtvory z květin upevněných na konstrukci z kovu a papírové hmoty – samých jiřin, které se tu všude v okolí pěstují. Korzo bývá vždy v neděli, následující pondělí jsou pak alegorické vozy po celý den vystaveny. Alegorické vozy vždy reprezentují jednotlivé správní obvody, které spolu soutěží o nejpovedenější výtvor. Jednotlivé ročníky nikdy nemívají zadané téma s výjimkou dvou korz, která připomínala daleko nejslavnějšího zundertského rodáka – Vincenta van Gogha .
Na přípravě se podílí celé městečko spolu s vesnicemi náležejícími k farnosti. Už během zimy se plánuje organizace korza pro nadcházející rok. Na jaře pak jednotlivé obvody začnou pracovat na návrzích alegorických vozů, přičemž návrhy sestavují akademicky vzdělaní umělci. V červnu jsou na každoročním festivale veřejně představeny modely. Od tohoto dne už všichni žijí slavností. Po celé léto se pracuje především na výrobě vozů; k tomuto účelu se zřizují stany velikého jako tovární haly. V posledních dnech před slavnosti jsou pak konečně na konstrukci soch připevněny květiny – v každém obvodu pracují stovky dobrovolníků dnem i nocí, aby stihli dílo dokončit. Neděle s korzem je pro městečko a okolí největší událostí, dalo by se považovat za místní Nový rok.
Počátky květinového korza v Zundertu se datují do roku 1936. První korzo bylo uspořádáno na oslavu narozenin královny Vilemíny (Den královny či krále je v Holandsku významným svátkem) a původně to byl průvod nazdobených selských vozů a jízdních kol. Po válce se slavnost rychle rozrostla, město začalo pěstovat jiřiny ve velkém a vozy byly čím dál větší, zejména od 80. let. V současnosti bývají až 19 m dlouhé, 4,5 m široké a 9 m vysoké. Na každý se připevňuje okolo 400 000 květů.

Zajímavosti

Větrné mlýny
Větrné mlýny patří k neodmyslitelným symbolům Holandska , které bývá také s oblibou nazýváno zemí větrných mlýnů. Není divu - rovinatá země (s nejvyšším bodem 324 metrů nad mořem), po níž se neustále prohánějí silné větry, se pro ně hodí jako málokterý jiný kraj. Větrná energie se v Holandsku začala využívat v 16. století. Vznikl tu druh větrného mlýnu známý dnes jako holandský – budova se ve větru netočí celá, pouze její vršek – stříška s lopatkami. Větrná energie poháněla pily, používala se k lisování oleje nebo šrotování krmiva pro dobytek, dala se využívat i k odčerpávání vody z níže položených oblastí. Ještě v současnosti je v Holandsku asi 1 000 fungujících větrných mlýnů. Nejvíc se jich nachází v oblasti Kinderdijku a také ve známém skanzenu Zaanse Schans.

Kubuswoningen - veselá architektura Rotterdamu
Rotterdam je srdcem moderní architektury Holandska a svědčí o tom, že bydlet se dá i vesele.
Kubuswoningen se nachází v ulici Overblaak Street a je tvořen 38 domky, které připomínají les stojících kostek na jednom z vrcholů. Kostky jsou postaveny na „sloupech“, mezi kterými lze volně procházet. Unikátní je i interiér, který si lze prohlédnout v rámci muzea Kijk Kubus (okna, skříně, všechen nábytek skosený na míru). Všechny byty jsou v Kubuswoningen v osobním vlastnictví, ale jedna kostka je přístupná jako muzeum.
Autorem Kubuswoningen je dílna architekta Pieta Bloma. První tři testovací domy vznikly r. 1974 v Helmondu, ale roku 2009 je zničil požár. V Rotterdamu byly postupně přistavovány až do roku 1984

Videa

Mapa k zájezdu

itinerář

Rotterdam - Kinderdijk - Zundert - Den Haag


|Zpět|

Po stopách Vincenta van Gogha ve Francii, Belgii i Holandsku

Vincet van Gogh se narodil roku 1853 nizozemské vesničce Zundert v protestantské rodině. O čtyři roky později se narodil jeho brath Theo, se kterým měl Vincent velmi úzký vztah celý život a Vincet ho i celý život finančně podporoval. V šestnácti letech začal pracovat v galerii v Haagu a jeho brath Theo ho později následoval. Vincent byl poslán do galerie v Londýně a pak do Paříže . Po té, co byl propuštěn se zajímal o teologii a sociální poměry Nizozemsku a Belgii z tohoto období pochází jeho první slavný obraz Jedlíci brambor( oblast Severního Brabantska ), který je součástí stálé expozice Muzea van Gogha v Amsterdamu . Následně studoval malbu na akademii v Antverpách, kde seznámil i s japonským uměním, na kterém obdivoval světlé barvy a linie. V roce 1886 odjel do Paříže a pobýval v malířské komunitě na Montmarteru a v roce 1888 v únoru přijel do Arles.

Holandsko je ráj nejen pro milovníky jarních květin

 

ale i pro ty co rádi obdivují historii, umělecké památky  a chtějí si vychutnat místní lahůdky

Holandsko je fascinující země, která nabízí turistům mnoho zajímavostí od architektury přes slavné umělecké galerie a muzea až po slavné sýry, piva, ale i skvělé ryby,  plody moře a typické sladkosti jako např. několik druhů waflí a holandské kakao v různých podobách.


Holandsko a Belgie, země, které stojí za to navštívit

Holandsko i Belgie jsou země Beneluxu, které mají mnoho společného a oba státy mají rozhodně čím zaujmout a co nabídnout turistům. Ať už turisté přijíždějí na jaře za jarními květinami, za uměním a galeriemi, za bohatou gastronomií, za atmosférou malých městeček i nočním životem do Amsterdamu a Bruselu nebo na některou z četných slavností a festivalů.

Střední Holandsko

Střední část Holandska je nejen nejlidnatější, ale nacházejí se zde i tři nejznámější města – Amsterdam , Den Haag a Rotterdam. Je také nejvíc navštěvovaná turisty, protože jsou tu vedle zmíněných velkoměst i další velká lákadla: město sýrů Alkmaar, Aaalsmeer s velikou květinovou burzou , skanzen Zaanse Schanz, překrásný lesopark Keukenhof, který je zvláště na jaře plný barevných záhonů i květinových políček. A také Naarden, kde je pochován J.A.Komenský.

Holandská umělecká muzea

Půvabná holandská města proslavili nejen velcí umělci, ale i muzea s mistrovskými díly. Milovníci umění na poznávacích zájezdech nejvíce obdivují skvostná plátna holandských malířů tvořících v 17. století. Úchvatné jsou však i obrazy Vincenta van Gogha – velikána postimpresionismu

Jižní Holandsko

Jestliže střed Holandska patří v zemi k nejnavštěvovanějším oblastem, o jihu (Zeeland, Limburg, Severní Brabant) platí pravý opak – je nejklidnější.

Nizozemsko - krajina větrných mlýnů, tulipánových polí a sýrů

Základní informace a zajímavosti o zemi Nizozemsko (" Holandsko ") pro turisty, kteří mají zájem o poznávací zájezdy do Holandska a zemí Beneluxu.

Holandské sýry

Holandské sýry jsou ve světě pojmem, i když musejí soupeřit se sýry francouzskými nebo švýcarskými. Ale když vezmeme v úvahu objem produkce, který se každoročně prodá a množství atrakcí a slavností spojených s holandskými sýry , nezbývá nám než před holandskými sýry smeknout. Nejznámější druhy jsou gouda , leerdammer, maasdammer a edam (eidam).

|Zpět|

Podobné zájezdy

5denní zájezd, doprava autokarem | Holandsko
Cena zahrnuje:

doprava autobusem, 2x hotel, 2x snídaně, průvodce, pojištění CK

30.8.19 - 3.9.19
7 390,-
091-163


Tisk TISKNOUT

aktuálně: věrnostní slevy, zájezdy na karnevaly a Velikonoce a zájezdy na evropské slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2020

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2020 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,