Termín od:  - do:  -
Cena od: do:
katalog GEOPS 2019
| Zpět | jste zde: zájezdy 2019 > Holandsko > Rotterdam, slavnost přístavů a jiřinkové korzo 2018

A96-18 - Rotterdam, slavnost přístavů a jiřinkové korzo 2018

Holandsko, zájezd na květinové korzo z jiřinek, Rotterdam, slavnost přístavu, Gouda a skanzen s větrnými mlýny.
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
81-168 31.08.18 04.09.18
6 990,-
Odjeto vyp
81-169 06.09.18 10.09.18
6 990,-
Poptat Odjeto ppt
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem, 2x hotel, 2x snídaně, průvodce, pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, pobyt. taxu, fakultativní výlet vodní bus, kartu a vstupné (60 €) a vše, co není zahrnuté v odstavci Cena zahrnuje

Příplatky

2200 CZK - 1lůžkový pokoj
300 CZK - fakultativní výlet na květinové korzo (min. 20 osob)
160 CZK - komplexní pojištění

úvodní popis

Zájezd zejména pro milovníky květin a lodí. Zažijete 2 největší mezinárodní slavnosti v Holandsku : festival největšího evropského přístavu Wereld Haven Dagen Rotterdam a podzimní květinové korzo s jiřinkami v Zundertu, které je zase největší květinovou slavností v Holandsku . Bydlení v centru dění v Rotterdamu umožňuje užít si atmosféru zblízka, jedinečný obojživelný autobus nebo kolo umožní užít si skanzen s větrným mlýny (dědictví UNESCO) pěkně po svém.

lákadla

Gouda, sýrový trh s nejslavnějšími holandskými sýry - Rotterdam - skanzen Kinderdijk s větrnými mlýny- Zundert, slavnost jiřinkové korzo.

Holandsko - Rotterdam - obrovský přístav a most Erasmusbrud, 1996(Wiki-DiBara)
Holandsko - Rotterdam - obrovský přístav a most Erasmusbrud, 1996(Wiki-DiBara) Holandsko - Rotterdam - mlýny Des Ster a De Lelie, 177 a 1829 dodnes melou koření a šňupací tabák (Wiki-Quistnick) Holandsko - Bloemencorso Zundert, největší květinové korzo na světě organizované dobrovolníky (Wiki-Stichting Bloemencorso Zundert) Holandsko - Rotterdam - mrakodrapy v Kop van Zuid (Wiki - Michielverbeek) Holandsko - Bloemencorso Zundert, od roku 2012 na seznamu nehmotného dědictví UNESCO  (Wiki-ArendV) Holandsko - Rotterdam - moderní čtvrt Kop van Zuid (Wiki-Torero) Holandsko - Bloemencorso Zundert, spotřebuje se pře 8 milionů květů jiřin, z toho 6 milionů z místních zdrojů (Wiki- Foto van Hassel BV) Holandsko - Rotterdam - gotický kostel sv.Vavřince, 1449-1525 (Wiki-Bakker) Holandsko - Bloemencorso Zundert, založeno roku 1936 (Wiki - ArendV) Holandsko - Rotterdam - část kontejnerového přístavu (Wiki) Holandsko - Bloemencorso Zundert, zúčastní se 20 okolních vesnic (Wiki-Werner Pellis) Holandsko - Rotterdam - hlavní nádraží (Wiki-Spoorjan) Holandsko - Bloemencorso Zundert (Wiki- Niels Braspenning) Holandsko - Rotterdam - tzv. Waterbus (Wiki-de Waard)
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odjezd z Prahy večer (Pl, svoz z Br za 400 Kč), transfer přes SRN do Holandska

2.den

2. den: ROTTERDAM , město vody a Europoort, největší přístav Evropy a největší kontejnerový přístav na světě, ubytování v centru, prohlídka přístavu, zážitek pro milovníky lodí, západ slunce, Euromast, vyhlídková věž

3.den

3. den: ROTTERDAM : výlet busem nebo lodí do skanzenu KINDERDIJK (UNESCO), 19 větrných mlýnů, v termínu A: ZUNDERT, město narození van Gogha , největší květinové korzo na světě (na 600 000 květů jiřin, na 20 soch až 10 m vysokých); v termínu B: slavnost Wereld Haven Dagen Rotterdam (Světový přístavní den) vrcholí, přehlídka historických i supermoderních plavidel, možnost prohlídky, most Erasmus, na závěr dne slavnost vrcholí ohromným ohňostrojem na souši i na moři

4.den

4. den: dopoledne ROTTERDAM , procházka přístavem moderní čtvrť centrum města s jedinečnou moderní architekturou a mrakodrapy, Nizozemský arch. ústav, možnost oběda či večeře, odjezd

5.den

5. den: návrat do ČR ráno

CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu dle slavností. Doporučujeme Rotterdam Welcome Card (17€, doprava zdarma, slevy na muzea).

Doprava

klimatizovaným autobusem s prodejem nápojů, DVD
Upozornění: odjezdy a svozy z uvedených míst se uskuteční, pokud se sejde dostatečný počet zájemců. Trasy odjezdů se mohou změnit v závislosti na aktuální dopravní situaci.

Ubytování

2x hotel v centru Rotterdamu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 10 minut pěšky od místa konání slavnosti přístavu

Stravování

2x snídaně, podávají se v hotelu

Přehled vybraných cen některých potravin a nápojů (€)

limo:3, pivo 3,50, minerálka 1,5 l: od 1,50, džus1 l: 1,40, chléb 1,30, koláče 1,20, jablka 1 kg: 1,25, banány 1,40, pomeranče 1,50, rychlé občerstvení (plněná bageta, pizza, hamburger) od 2,70 - 5
V restauraci levnějšího typu:
Jídlo klasické kuchyně od 8€, čaj 1,40, káva od 2,50, pivo 0,2 l: 1,66, víno 2 dl - 3,50, hlavní jídlo se dá pořídit od 16-20 €.

Pojištění

Souzájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Číslo poj. smlouvy: 1360500127 tarif K3; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696

Orientační ceny vstupného

ROTTERDAM : Euromast (vyhlídková věž) 9,50 €
KINDERDIJK, skanzen : 7,50 €, doprava vodním autobusem: 3,50-4 €
ZUNDERT, vstup na květinové korzo : 10 €

Kapesné

Celkově doporučujeme na vstupy 60 €.

Poznámky

Květinové korzo v Zundertu
Korzo květinových vozů v Zundertu na sklonku léta (Corso Zundert) je největším květinovým korzem v Holandsku i v celé Evropě. Ulicemi městečka projíždí průvod alegorických vozů nesoucích obrovské výtvory z květin upevněných na konstrukci z kovu a papírové hmoty – samých jiřin, které se tu všude v okolí pěstují. Korzo bývá vždy v neděli, následující pondělí jsou pak alegorické vozy po celý den vystaveny. Alegorické vozy vždy reprezentují jednotlivé správní obvody, které spolu soutěží o nejpovedenější výtvor. Jednotlivé ročníky nikdy nemívají zadané téma s výjimkou dvou korz, která připomínala daleko nejslavnějšího zundertského rodáka – Vincenta van Gogha .
Na přípravě se podílí celé městečko spolu s vesnicemi náležejícími k farnosti. Už během zimy se plánuje organizace korza pro nadcházející rok. Na jaře pak jednotlivé obvody začnou pracovat na návrzích alegorických vozů, přičemž návrhy sestavují akademicky vzdělaní umělci. V červnu jsou na každoročním festivale veřejně představeny modely. Od tohoto dne už všichni žijí slavností. Po celé léto se pracuje především na výrobě vozů; k tomuto účelu se zřizují stany velikého jako tovární haly. V posledních dnech před slavnosti jsou pak konečně na konstrukci soch připevněny květiny – v každém obvodu pracují stovky dobrovolníků dnem i nocí, aby stihli dílo dokončit. Neděle s korzem je pro městečko a okolí největší událostí, dalo by se považovat za místní Nový rok.
Počátky květinového korza v Zundertu se datují do roku 1936. První korzo bylo uspořádáno na oslavu narozenin královny Vilemíny (Den královny či krále je v Holandsku významným svátkem) a původně to byl průvod nazdobených selských vozů a jízdních kol. Po válce se slavnost rychle rozrostla, město začalo pěstovat jiřiny ve velkém a vozy byly čím dál větší, zejména od 80. let. V současnosti bývají až 19 m dlouhé, 4,5 m široké a 9 m vysoké. Na každý se připevňuje okolo 400 000 květů.

Zajímavosti

Větrné mlýny
Větrné mlýny patří k neodmyslitelným symbolům Holandska , které bývá také s oblibou nazýváno zemí větrných mlýnů. Není divu - rovinatá země (s nejvyšším bodem 324 metrů nad mořem), po níž se neustále prohánějí silné větry, se pro ně hodí jako málokterý jiný kraj. Větrná energie se v Holandsku začala využívat v 16. století. Vznikl tu druh větrného mlýnu známý dnes jako holandský – budova se ve větru netočí celá, pouze její vršek – stříška s lopatkami. Větrná energie poháněla pily, používala se k lisování oleje nebo šrotování krmiva pro dobytek, dala se využívat i k odčerpávání vody z níže položených oblastí. Ještě v současnosti je v Holandsku asi 1 000 fungujících větrných mlýnů. Nejvíc se jich nachází v oblasti Kinderdijku a také ve známém skanzenu Zaanse Schans.

Mapa k zájezdu

itinerář

Gouda - Rotterdam - Kinderdijk - Zundert


|Zpět|

Holandsko a Belgie, země, které stojí za to navštívit

Holandsko i Belgie jsou země Beneluxu, které mají mnoho společného a oba státy mají rozhodně čím zaujmout a co nabídnout turistům. Ať už turisté přijíždějí na jaře za jarními květinami, za uměním a galeriemi, za bohatou gastronomií, za atmosférou malých městeček i nočním životem do Amsterdamu a Bruselu nebo na některou z četných slavností a festivalů.

Střední Holandsko

Střední část Holandska je nejen nejlidnatější, ale nacházejí se zde i tři nejznámější města – Amsterdam , Den Haag a Rotterdam. Je také nejvíc navštěvovaná turisty, protože jsou tu vedle zmíněných velkoměst i další velká lákadla: město sýrů Alkmaar, Aaalsmeer s velikou květinovou burzou , skanzen Zaanse Schanz, překrásný lesopark Keukenhof, který je zvláště na jaře plný barevných záhonů i květinových políček. A také Naarden, kde je pochován J.A.Komenský.

Holandská umělecká muzea

Půvabná holandská města proslavili nejen velcí umělci, ale i muzea s mistrovskými díly. Milovníci umění na poznávacích zájezdech nejvíce obdivují skvostná plátna holandských malířů tvořících v 17. století. Úchvatné jsou však i obrazy Vincenta van Gogha – velikána postimpresionismu

Jižní Holandsko

Jestliže střed Holandska patří v zemi k nejnavštěvovanějším oblastem, o jihu (Zeeland, Limburg, Severní Brabant) platí pravý opak – je nejklidnější.

Nizozemsko - krajina větrných mlýnů, tulipánových polí a sýrů

Základní informace a zajímavosti o zemi Nizozemsko (" Holandsko ") pro turisty, kteří mají zájem o poznávací zájezdy do Holandska a zemí Beneluxu.

Holandské sýry

Holandské sýry jsou ve světě pojmem, i když musejí soupeřit se sýry francouzskými nebo švýcarskými. Ale když vezmeme v úvahu objem produkce, který se každoročně prodá a množství atrakcí a slavností spojených s holandskými sýry , nezbývá nám než před holandskými sýry smeknout. Nejznámější druhy jsou gouda , leerdammer, maasdammer a edam (eidam).

|Zpět|

Podobné zájezdy

5denní zájezd, doprava autokarem | Holandsko
Cena zahrnuje:

doprava autobusem, 2x hotel, 2x snídaně, průvodce, pojištění CK

30.8.19 - 3.9.19
7 390,-
091-163


Tisk TISKNOUT

aktuálně: věrnostní slevy, zájezdy na karnevaly a Velikonoce a zájezdy na evropské slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2019

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2019 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,