Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Holandsko > Rotterdam, město přístavů, Van Gogh a jiřinkové korzo - největší na světě

A96-19 - Rotterdam, město přístavů, Van Gogh a jiřinkové korzo - největší na světě

Holandsko, zájezd na květinové korzo z jiřinek, Zundert, Rotterdam, Den Haag a skanzen s větrnými mlýny.
Využijte aktuálně lednovou slevu 5% na zájezdy sezóny 2020. (Zobrazované ceny na webu jsou před slevou. Sleva se odečte na stránce objenávky.)
zobrazit podobné zájezdy
Název Datum Datum návratu Dospělý od
091-163 30.08.19 03.09.19
7 390,-
Odjeto
návod: postup při objednávání zájezdu
tip: NENALEZLI JSTE VHODNÝ TERMÍN, NEBO JE JIŽ ZÁJEZD ODJETÝ - POUŽIJTE VYHLEDÁVAČ V HORNÍ ČÁSTI STRÁNKY
Základní cena zahrnuje

dopravu autobusem, 2x hotel, 2x snídaně, průvodce, pojištění CK proti úpadku

Základní cena nezahrnuje

komplexní pojištění, pobyt. taxu, jízdy lodí a vlakem, fakult. služby a vstupné (60 €) a vše, co není zahrnuté v odstavci Cena zahrnuje

Příplatky

2100 CZK - 1lůžkový pokoj
160 CZK - komplexní pojištění

úvodní popis

Zážitkový prodloužený víkend v Rotterdamu a okolí. Zúčastníte se největší květinové slavnosti světa (Bloemen Corso) v Zundertu, v rodišti slavného malíře Vincenta van Gogha . Navštívíte známý skanzen Kinderdijk pod ochranou UNESCO, zažijete atmosféru Rotterdamu - největšího přístavu Evropy, projdete se po nádvořích paláce v DEN HAAGU a ochutnáte místní kuchyni. Na své si přijdou milovníci tradic a slavností, (Bloemen Corso Zundert, skanzen Kinderdijk), moderní architektury a mrakodrapů (Kijk-Kubus, stavba Hot Potlood) i umění (Goghův odkaz a galerie). Hotel *** v centru Rotterdamu umožní variabilitu programu.

lákadla

Rotterdam, velkoměsto, moderní architektura, přístav, plavba lodí - skanzen Kinderdijk s větrnými mlýny - Zundert, slavnost jiřinkové korzo, van Goghovo muzeum - Den Haag, královský palác a parlament, galerie Mauritzhuis.

Holandsko - Haag - Vredespaleis, sídlo Mezinárodního soudního dvora OSN, 1907-13 (Wiki-free)
Holandsko - Haag - Vredespaleis, sídlo Mezinárodního soudního dvora OSN, 1907-13 (Wiki-free)
VERZE PRO VYTIŠTĚNÍ
Program
1.den

1. den: odjezd z Prahy večer (Pl, svoz z Br za 400 Kč), transfer přes SRN do Holandska

2.den

2. den: skanzen KINDERDIJK (UNESCO), důmyslný systém odvodnění půdy, 19 větrných mlýnů na břehu kanálu na okraji ROTTERDAMU , muzeum větrných mlýnů, ráj fotografů, fakult. projížďka lodí po kanálu mezi mlýny, prodejna sýrů od místního výrobce, ROTTERDAM , město vody a Europoort, největší přístav Evropy a největší kontejnerový přístav na světě, ubytování v centru, prohlídka města s průvodcem, centrum města s jedinečnou moderní architekturou a mrakodrapy (Kijk-Kubus, stavba Hot Potlood a Nizozemský architektonický ústav), Witte Huis - kdysi nejvyšší budova kanceláří v Evropě, možnost návštěvy muzeí: námořní muzeum, Kunsthal, Museum Boijmans Van Beuningen - jedna z nejkrásnějších kolekcí v Holandsku od Jana van Eycka až po moderní laserové obrazy, večer Markt Hall - supermoderní stavba tržnice s možností večeře, místní specialita - holandský „haring“ (slaneček), nebo „kibbeling“ (smažená ryba)

3.den

3. den: ZUNDERT, město narození van Gogha , muzeum van Gogha , římskokatolický kostel, neoklasicistní radnice, větrný mlýn ze 17. st., největší květinové korzo na světě (na 600 000 květů jiřin, na 20 pohyblivých soch až 10 m vysokých alegorických vozů), v podvečer návrat do ROTTERDAMU , atmosféra večerního města

4.den

4. den: ROTTERDAM , procházka přístavem, fakult. okružní plavba lodí přístavem - zážitek pro milovníky lodí, pohledy na Erasmův most a další rotterdamské mosty, moderní budovy na nábřeží z vodní perspektivy nebo procházka k vyhlídkové věži Euromast (185 m) - symbol města, panoramatický výhled na město, možnost využít jízdu otáčivým výtahem až do výšky 185m nebo adrenalinové zážitky – sjezd na kladce nebo slaňování (vždy nutná rezervace v předstihu), odpoledne fakult. cesta vlakem s průvodcem do města DEN HAAG (6 €), sídlo královny a vlády, honosná palácový komplex parlamentu u jezera Hofvijver, radnice, protestantský kostel sv. Jakuba, možnost návštěvy Mauritzhuis - jedna z nejkrásnějších galerií Nizozemska ( Rembrandt , Vermeer ), procházka městem, možnost oběda či večeře, večer odjezd z ROTTERDAMU ke skupině do HAAGU a transfer do ČR

5.den

5. den: návrat do ČR ráno

CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu dle slavností. Doporučujeme Rotterdam Welcome Card (17€, doprava zdarma, slevy na muzea).

Doprava

klimatizovaným autobusem s prodejem nápojů, DVD
Upozornění: odjezdy a svozy z uvedených míst se uskuteční, pokud se sejde dostatečný počet zájemců. Trasy odjezdů se mohou změnit v závislosti na aktuální dopravní situaci.

Ubytování

2x hotel v centru Rotterdamu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), 10 minut pěšky od místa konání slavnosti přístavu

Stravování

2x snídaně, podávají se v hotelu

Přehled vybraných cen některých potravin a nápojů (€)

limo:3, pivo 3,50, minerálka 1,5 l: od 1,50, džus1 l: 1,40, chléb 1,30, koláče 1,20, jablka 1 kg: 1,25, banány 1,40, pomeranče 1,50, rychlé občerstvení (plněná bageta, pizza, hamburger) od 2,70 - 5
V restauraci levnějšího typu:
Jídlo klasické kuchyně od 8€, čaj 1,40, káva od 2,50, pivo 0,2 l: 1,66, víno 2 dl - 3,50, hlavní jídlo se dá pořídit od 16-20 €.

Pojištění

Souzájezd zahrnuje povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona 159/99 sb.
Cena zájezdu nezahrnuje léčebné pojištění. CK GEOPS nabízí svým zákazníkům komplexní pojištění za příplatek. Jedná se o komplexní pojištění pojišťovny UNIQA, které zahrnuje balíček služeb obsahující: úrazové pojištění, pojištění storna, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a pojištění zavazadel.
Číslo poj. smlouvy: 1360500328 tarif K5; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696
• pojištění léčebných výloh v zahraničí pojišťuje vzniklé náklady na léky, ošetření a hospitalizaci až do výše 5.000.000 Kč a pojištění asistenčních služeb do výše 5.000.000 Kč
• pojištění stornopoplatků souvisejících se zrušením cesty ze zdravotních důvodů: plnění maximálně do výše 80 % ze stornopoplatku, nejvýše však 15.000 Kč
• úrazové poj.: plnění za trvalé následky úrazu (max. 300.000 Kč), úmrtí (max. 150.000 Kč)
• poj. odpovědnosti za škodu při cestě do zahraničí: škoda na zdraví a věci 1.000.000 Kč
• pojištění zavazadel (při překonání překážky) do výše 10.000 Kč

Číslo poj. smlouvy: 1360500127 tarif K3; kontakt na Europ Assistance: +420 296 333696

Orientační ceny vstupného

ROTTERDAM : Euromast (vyhlídková věž) 9,50 €
KINDERDIJK, skanzen : 7,50 €, doprava vodním autobusem: 3,50-4 €
ZUNDERT, vstup na květinové korzo : 10 €

Kapesné

Celkově doporučujeme na vstupy 60 €.

Poznámky

Květinové korzo v Zundertu
Korzo květinových vozů v Zundertu na sklonku léta (Corso Zundert) je největším květinovým korzem v Holandsku i v celé Evropě. Ulicemi městečka projíždí průvod alegorických vozů nesoucích obrovské výtvory z květin upevněných na konstrukci z kovu a papírové hmoty – samých jiřin, které se tu všude v okolí pěstují. Korzo bývá vždy v neděli, následující pondělí jsou pak alegorické vozy po celý den vystaveny. Alegorické vozy vždy reprezentují jednotlivé správní obvody, které spolu soutěží o nejpovedenější výtvor. Jednotlivé ročníky nikdy nemívají zadané téma s výjimkou dvou korz, která připomínala daleko nejslavnějšího zundertského rodáka – Vincenta van Gogha .
Na přípravě se podílí celé městečko spolu s vesnicemi náležejícími k farnosti. Už během zimy se plánuje organizace korza pro nadcházející rok. Na jaře pak jednotlivé obvody začnou pracovat na návrzích alegorických vozů, přičemž návrhy sestavují akademicky vzdělaní umělci. V červnu jsou na každoročním festivale veřejně představeny modely. Od tohoto dne už všichni žijí slavností. Po celé léto se pracuje především na výrobě vozů; k tomuto účelu se zřizují stany velikého jako tovární haly. V posledních dnech před slavnosti jsou pak konečně na konstrukci soch připevněny květiny – v každém obvodu pracují stovky dobrovolníků dnem i nocí, aby stihli dílo dokončit. Neděle s korzem je pro městečko a okolí největší událostí, dalo by se považovat za místní Nový rok.
Počátky květinového korza v Zundertu se datují do roku 1936. První korzo bylo uspořádáno na oslavu narozenin královny Vilemíny (Den královny či krále je v Holandsku významným svátkem) a původně to byl průvod nazdobených selských vozů a jízdních kol. Po válce se slavnost rychle rozrostla, město začalo pěstovat jiřiny ve velkém a vozy byly čím dál větší, zejména od 80. let. V současnosti bývají až 19 m dlouhé, 4,5 m široké a 9 m vysoké. Na každý se připevňuje okolo 400 000 květů.

Zajímavosti

Větrné mlýny
Větrné mlýny patří k neodmyslitelným symbolům Holandska , které bývá také s oblibou nazýváno zemí větrných mlýnů. Není divu - rovinatá země (s nejvyšším bodem 324 metrů nad mořem), po níž se neustále prohánějí silné větry, se pro ně hodí jako málokterý jiný kraj. Větrná energie se v Holandsku začala využívat v 16. století. Vznikl tu druh větrného mlýnu známý dnes jako holandský – budova se ve větru netočí celá, pouze její vršek – stříška s lopatkami. Větrná energie poháněla pily, používala se k lisování oleje nebo šrotování krmiva pro dobytek, dala se využívat i k odčerpávání vody z níže položených oblastí. Ještě v současnosti je v Holandsku asi 1 000 fungujících větrných mlýnů. Nejvíc se jich nachází v oblasti Kinderdijku a také ve známém skanzenu Zaanse Schans.

Videa

Mapa k zájezdu

itinerář

Rotterdam - Kinderdijk - Zundert - Den Haag


|Zpět|

|Zpět|

Podobné zájezdy

5denní zájezd, doprava autokarem | Holandsko
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 2x hotel se snídaní, průvodce, pojištění CK

4.9.20 - 8.9.20
7 690,-
001-163
7denní zájezd, doprava autokarem | Belgie
Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 5x hotel, 5x snídaně, průvodce, pojištění CK

27.5.19 - 2.6.19
11 990,-
091-165


Tisk TISKNOUT

aktuálně: Lednové FIRST MINUTE slevy, zájezdy na karnevaly a Velikonoce a zájezdy na evropské slavnosti
zkuste: časový přehled zájezdů na sezónu 2020

Vyzkoušejte naše specializované weby: poznávací zájezdy 2020 | termální lázně | zájezdy Francie | zájezdy Itálie | zájezdy Maďarsko | zájezdy Španělsko | pohodový víkend | adventní zájezdy | zájezdy památky UNESCO

© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,