Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Zajímavé informace > Alghero

Informace - Alghero

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení

Alghero

Alghero se nachází na západním pobřeží ostrova a má 40 600 obyvatel. Přezdívá se mu Barcelonetta (malá Barcelona ), a to pro jeho katalánský vzhled. Tato oblast byla osídlena již v počátcích neolitu. z původní osady bylo roku 1102 založeno město Alghero. O stavbu města se zasloužil janovský rod Doriů, který v té době ovládal obchod na západním pobřeží ostrova. V roce 1354 dobyl město král Petr Aragonský a následně se Alghero stalo ryze španělským, přistěhovalo se sem mnoho Katalánců a Aragonců a Sardiňanům bylo zakázáno zde bydlet – mohli pouze přicházet za obchodem. Dodnes se tu mluví téměř čistou katalánštinou a tabulky se jmény ulic jsou dvojjazyčné- italské a katalánské.

Staré centrum města se rozkládá přímo u pobřeží a dodnes zde můžeme spatřit zbytky opevnění. U přístavu spatříme věž Torre della Magdalena, které se také říká Garibaldiho věž. Historické jádro se starými uličkami je sice trochu sešlé, neboť je z pískovce, který se pozvolna drolí, ale přesto je velice působivé. Pro Alghero jsou charakteristické především domovní dveře se zdobnými ornamenty a okénka s balustrádami.

Alghero nabízí turistům zábavu a kulturu tak, jako málokteré místo na ostrově. V okolí je mnoho krásných rekreačních zón s hotely u moře. K nejoblíbenějším plážím patří Le Bombarde s bílým pískem, lemována hustou zelení, a Lido di San Giovanni s palmami. Ve městě se tradičně vyrábí lodní lana, atraktivní pro turisty jsou šperky z korálů a výborná vína – například růžové šumivé Cannonau. Typickou specialitou zdejších restaurací je langusta po katalánsku.

 Poznávací zájezdy na Sardinii najdete na stránkách cestovní kanceláře GEOPS www.italie.geops.cz/sardinie.

| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,