Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2019, 2020 > Zajímavé informace > Amsterdam

Informace - Amsterdam

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Nizozemí, Amsterdam, přístav
Nizozemí, Amsterdam, přístav Holandsko - Amsterdam - Rijksmuzeum, Rembrandt van Rijn, Židovská nevěsta Nizozemí - Amsterdam, město kanálů a starých kupeckých domů Holandsko - Amsterdam, slavnost lodí Sail - romantika soli, větru na tváři a dálek Holandsko - Amsterdam - Rembrandt - noční hlídka Holandsko - Amsterdam, Oude Kerk, z 13.stol, přestavován 1330-1571 Holandsko - Amsterdam - slavnost SAIL, lodě Holandského námořnictva (Wiki-Waard) Holandsko - Amsterdam, Engelse Kerk, vybudován pro bekyně kolem 1419, 1607 pronajat Angličanům Holandsko - Amsterdam, Keizersgracht, vpravo dům č.403 s hubičkovým štítem Holandsko - Amsterdam - domy v čtvrti Nieuwe Zijde Holandsko - Amsterdam - Rijksmuzeum, Vraždění neviňátek, L.Mazzolino, mezi 1510 až 1530 Holandsko - Amsterdam - vlevo kostel Nicolaaskerk, 1884-7, směs různýcg neostylů Holandsko - Amsterdam, Noční hlídka na Rembrandtplein, 2006, M.Dronov a A.Taratinov Holandsko - Amsterdam, stánky bukinistů v čtvrti Nieuwe Zijde Holandsko - Amsterdam, Oude Kerk, detail vnější výzdoby Holandsko - Amsterdam, jedna z četných brusíren diamantů

Amsterdam

Malebné město na řece Amstel proslulé kanály, galeriemi s obrazy nejslavnějších mistrů a kosmopolitní atmosférou. Je jednou z nejnavštěvovanějších evropských metropolí. Turisté z celého světa sem přijíždějí, aby viděli díla Vincenta van Gogha , aby si prohlédli paláce na kanálech nebo aby ochutnali herynky a nizozemské sýry.

Přes velkou hustotu osídlení je město plné zeleně a člověk si může odpočinout v několika parcích přímo v centru. Díky tomu, že většina obyvatel se městem pohybuje na kole, nemá Amsterdam znečištěné ovzduší a chodci mohou při procházkách nerušeně poznávat jeho krásy.

V šedesátých letech se Amsterdam stal místem bujarého dovádění "dětí květin" a centrem alternativního životního stylu. Dnes jsou turisty vyhledávány coffeeshopy, kterým nizozemská vláda toleruje prodej lehkých drog. Mnozí lidé sem také přijíždějí, aby na vlastní oči viděli čtvrť červených luceren.

Amsterdam je také místo setkávání světových kultur a tradic. Na tržištích vedle sebe stojí stánky se sýry, rybami, květinami ale také exotickými potravinami, které jsme nikdy v životě neviděli. Povečeřet můžeme v asyrské, javánské nebo tibetské restauraci. Budeme příjemně překvapeni, když zjistíme, že Holanďané umějí dobře anglicky a že se s námi rádi dají do řeči.

Amsterodam - základní fakta:
Populace: 735.000
Časové pásmo: CET (UTC +1 hour)
Telefonní předvolba: +20
Země: Nizozemí (známe jako Holandsko , anglicky The Netherlands)

| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,