Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2019, 2020 > Zajímavé informace > Apulie, kraj bílých měst, katedrál a azurového moře

Informace - Apulie, kraj bílých měst, katedrál a azurového moře

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Itálie - Alberobello - kamenné domky trulli
Itálie - Alberobello - kamenné domky trulli Itálie - Apulie - Bari - bazilika sv.Mikuláše, 1087-1197 Itálie - Alberobello, od roku 1996 na seznamu světového dědictví UNESCO tálie - Bari - katedrála San Sabino, 1170-1292, románská Itálie - Apulie - Alberobello, trulli se tu  začaly stavět od 16.století Itálie, Apulie, Gargano, pobřežní jeskyně Itálie - Bari - hrad založen 1132, přestavěn 1233 a pak ještě několikrát Itálie, Apulie, Locorotondo, trulli tálie - Bari - rybí tržnice Itálie - Bari - v přístavu

Apulie, kraj bílých měst, katedrál a azurového moře

Apulie se rozkládá v jihovýchodním cípu Itálie . Narozdíl od sousedních regionů je spíše rovinatá a zdejší půda je velice úrodná, pěstují se tu zejména olivy, citrusy a víno. Na pobřeží vznikly významné přístavy (Bari, Brindisi, Otranto, Tarent), které byly založeny už starými Řeky a Římany. Hlavním městem je Bari, centrum obchodu se zachovalým středověkým jádrem, kterému vévodí štaufský hrad a dva románské chrámy; kostel sv. Mikuláše s ostatky známého světce je oblíbeným cílem poutníků.
Apulie má dlouhou a velmi bohatou historii. Ve starověku tu žily italické kmeny a na pobřeží vznikly řecké kolonie (zejména Tarás – Tarent), potom kraj dobyli Římané. Ve středověku se tu vystřídali Byzantinci, Normané, Štaufové a vládci Neapolského království, pobřeží bylo často napadáno Saracény a Turky, vznikaly tu osady Řeků a Albánců. Různé kultury, které se zde mísily, po sobě zanechaly jedinečné památky. Najdeme tu zbytky antických památek (např. amfiteátr v Luceře), četné románské kostely s krásnými plastikami či freskami, vznosné katedrály (Trani, Bari, Barletta, Lucera, Troia aj.), hrady normanských a štaufských panovníků, zejména císaře Fridricha II. (proslulý Castel del Monte), velkolepou barokní architekturu (tzv. apulský barok, zejména v městě Lecce).
Za skutečný unikát lze považovat městečka vystavěná z okrouhlých kamenných, bíle omítnutých domků s kuželovitou břidlicovou střechou – tzv. trulli. Tyto budovy se nacházejí pouze v Apulii , především v městech Alberobello a Locorotondo, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Další zajímavostí jsou města s příbytky vytasenými ve skalách.
Pobřeží Apulie s písečnými plážemi a romantickými je ideálním místem pro letní dovolenou – moře je zde čisté a průzračné. Milovníky krásné přírody nadchne poloostrov Gargano, kde se nachází rezervace Foresta Umbra s původními lesy a slanými jezery.
Za poznání rovněž stojí zdejší gastronomie. Pro Apulii jsou typická jídla z jehněčího masa s rozmarýnem a tymiánem, těstoviny – zejména tzv. orecchiete a těstovinové kapsy plněné ragú), ryby a plody moře a různé druhy sýrů, z nichž nejznámější jsou ricotta a mozzarella. Apulská vína (např. bílé Locorotondo a červené Salice Salentino) jsou v současnosti kvalitní a přitom za přijatelné ceny.

Z8jezdy cestovní kanceláře GEOPS najdete na www.apulie.cz nebo na www.italie.geops.cz. 

| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,