Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Zajímavé informace > Auvergne a Francouzské středohoří

Informace - Auvergne a Francouzské středohoří

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Francie - Auvergne - Puy en Velay, panorama města
Francie - Auvergne - Puy en Velay, panorama města Franxcie - Auvergne - Orcival, románská bazilika v typicka auvergnském stylu, 12.stol. Francie - Auvergne - vulkanický  kráter Puy de Pariou je hluboký 96 m a má obvod 950 m Francie - Auvergne - Vichy, Hall des Souces vystavěná ve stylu Belle Époque, místo kde tryská minerální voda Francie - Auvergne - centrum sopečného pohoří Cantal s vrcholem Puy de Dome Francie - Auvergne - Vichy, interiér vstupní haly, Osberdovy nástěnné malby (La Source), 1903 Francie - Auvergne - pohled do kráteru Puy de Pariou Francie - Auvergne - Chateau de Murol, zbytky kaple z 15.století Francie - Auvergne - Saint Nectaire, postaven mnichy z La Chaise-Dieu z šedého trachytu Francie - Auvergne  - Clermont-Ferrand, Notre Dame, románské hlavice sloupů a mozaiky z černého a světlého kamene Francie - Auvergne - Lac Chambon, vzniklo přehrazením řeky výbuchem sopky Tartaret Francie - Auvergne - Chateau de Murol, rozšířen v 14.stol Guillamem de Sam Francie - Auvergne - sýry z horských luk plných květů a včel Francie - Auvergne - St.Enimie Francie - Auvergne - Aven Armand, kouzlo krápníků vystupujích z temnot Francie - Auvergne - Puy en Velay, klášterní ambit s vlivem arabské archit. Španělska. Francie - Auvergne - Puy en Velay, sobotní trh

Auvergne a Francouzské středohoří

Jak naznačuje jeho název, Massif Central, neboli Francouzské středohoří, leží v samém srdci Francie . Tato rozsáhlá oblast zaujímá pětinu francouzského území a je tvořena náhorními plošinami a vyhaslými sopkami, jež umožnily intenzivní rozvoj lázeňství. Nejvyšším vrcholkem je hora Puy de Sancy, která se nalézá v nadmořské výšce 1 855 metrů.

Region, který byl vytvořen sopečnou aktivitou před 30 miliony let, je dnes zelený, hornatý a neuvěřitelně fotogenický. Příroda ve své původní podobě. Auvergne se nachází uprostřed Francie , mezi městem Vichy dominantní sopkou Le Puy. Jeho historie se píše již v 13. století, kdy ji král Filip August získal od markýze de la Fayette. Mezi slavné muže kraje patří i Vercingetorix, první galský král, nebo z novějších dob Blaise Pascal a bývalý prezident Georges Pompidou.

Massif Central zůstává především nádhernou přírodní lokalitou. Vedle celé řady sopek tu naleznete rovněž střediska Le Mont-Doré a Super Besse a také desítky jezer… Skuteční milovníci přírody a sportování budou touto oblastí, která nikdy nespí, unešeni. Jestliže popustíte uzdu své fantazii a představíte si toto obrovské území, ocitnou se vaše myšlenky v zajetí sopek a hřebenu Puy, ale také mnoha termálních pramenů, kolem nichž vyrostla věhlasná lázeňská centra La Bourboule a Le Mont Doré. První z nich se věnuje zejména léčebným kúrám a péčím, ale můžete tu strávit také nezapomenutelné prázdniny. Le Mont Doré je především rekreačním střediskem, které se specializuje na zimní sporty v bezprostřední blízkosti totiž leží sjezdovky vrcholku Puy de Sancy. Na protilehlém svahu Puy de Sancy se nachází perfektně vybavené lyžařské středisko Super Besse. O něco jižněji, v departementu Cantal, leží oblíbená střediska Lioran a Super Lorian, která se také pyšní špičkovým vybavením. A kousek odtud můžete otestovat kilometry běžeckých tras na náhorních plošinách Aubrac a Margeride. V létě se Park auvergneských sopek a pohoří Massif Central mění v rozsáhlou prázdninovou destinaci s nádhernými přírodními scenériemi.

podle stránek auvergne-tourisme.info

Informace o zájezdech CK GEOPS do Auvergne naleznete na www.francie.geops.cz/auvergne.

| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,