Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Zajímavé informace > Belgie, památky UNESCO

Informace - Belgie, památky UNESCO

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Belgie - Brusel, Maison du Roi, vpravo Le Pigeon, domov V.Huga v exilu
Belgie - Brusel, Maison du Roi, vpravo Le Pigeon, domov V.Huga v exilu Belgie - Brusel, radnice, konzola s obchodníkem Belgie - Bruggy, Sint-Janhospital, 13.-14.stol, pak rozšířen Belgie - Brusel, květinový koberec, vždy na svátek Nanebevzetí P.Marie Belgie -Thieu - lodní výtah na Canal du Centre (J.P.Grandmont) Belgie - Bruggy, Belford, na vrchol 366 schodů, přístupná, památka UNESCO Belgie - Bruggy, Gruuthuse museum, tapisérie, nábytek, cín, keramika, hudební nástroje Belgie - Tournai - katedrála Notre Dame, západní portál Belgie - Brusel - radnice, 1401-55. Belgie - Bruggy, Onze Lieve Vrouwekerk, 1230-1465 z paluby výletní lodi.

Belgie, památky UNESCO

UNESCO je anglická zkratka názvu United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization, což znamená Organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu.

UNESCO je jednou ze 14 mezistátních odborných organizací (agentur) OSN. Sídlí v Paříži . Podnětem ke vzniku organizace byly hrůzy právě skončené druhé světové války. Hlavním úkolem UNESCO je proto usilovat o udržení mezinárodního míru rozvíjením spolupráce v oblasti výchovy, vědy a kultury a prosazováním úcty k lidským právům a právnímu řádu. UNESCO bylo založeno podepsáním Ústavy v Londýně na ustavující diplomatické konferenci 4. listopadu 1945. Ratifikace Ústavy se zúčastnilo dvacet zakládajících států: Austrálie , Brazílie, Čína , Československo, Dánsko , Dominikánská republika, Egypt , Francie , Indie , Jižní Afrika , Kanada , Libanon , Mexiko , Norsko , Nový Zéland, Řecko, Saúdská Arábie, Spojené království, Turecko a USA. V současné době má UNESCO 191 členů. Zabývá se činností v pěti hlavních oborech: Vzdělání, přírodní vědy, sociální a humanitní vědy, kultura a komunikace a informace. Projekty podporované UNESCO zahrnují šíření gramotnosti, odborné a školicí programy, programy mezinárodní vědní spolupráce, propagaci nezávislých médií a svobody tisku, regionální a kulturní historické projekty, propagaci kulturní různorodosti, dohody mezinárodní spolupráce v oblasti kulturního a přírodního dědictví a ochrany lidských práv, a pokusy vyrovnat rozdíly v možnosti využití digitálních technologií ve světě.

Památky na seznamu UNESCO na belgicém území:

Vlámské Bekináže: architektonické komplexy - domy, kostely, pobočné budovy a zeleň, to vše postaveno ve stylu typickém pro vlámský kulturní region (1998)

Brusel – náměstí La Grand Place v Bruselu : homogenní blok veřejných i soukromých budov postavených převážně v pozdním 17. st. (1998)

Čtyři lodní výtahy na Canal du Centre a v jeho okolí - La Louviére a Le Roeulx: 4 hydraulické lodní výtahy na historickém Canal du Centre, spolu s dalšími stavbami, jsou příkladem průmyslové krajiny z konce 19. st. (1998)

Zvonice v  Belgii a Francii : na 56 zvonic na francouzské i belgické straně středověkého původu (1999, 2005)

Bruggy – historické centrum města: jedno z obchodních a kulturních center Evropy, kde se zachovalo značné množství gotických budov (2000)

Hlavní městské domy architekta Viktora Horty v  Bruselu : 4 městské domy: Hôtel Tassel, Hôtel Solvay, Hôtel van Eetvelde a Dům & Ateliér V. Horty - postavil architekt Victor Horta, jeden ze zakladatelů secese (2000)

Naleziště pazourků z doby kamenné ve Spiennes: největší naleziště pazourků v Evropě (2000)

Katedrála Notre Dame v Tournai: katedrála z 12. st., románská chrámová loď výjimečných rozměrů, množství soch a příčná loď s pěti věžemi (2000)

Nakladatelství Plantin-Moretus: muzeum (2005)

Palác Stoklet: výrazná architektura ve stylu vídeňské secese (2009)

Doly ve Valonsku: 4 uhelné doly reprezentují průmyslovou revoluci v Belgii na přelomu 19. a 20. století (2012)

Antverpy: vila Guiette od Le Corbusiera – zapsáno společně s dalšími díly tohoto architekta v jiných zemích (2016)

Převzato ze seznamů památek UNESCO na wikipedii. 

| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,