Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Zajímavé informace > Belveder a jeho galerijní sbírky

Informace - Belveder a jeho galerijní sbírky

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Rakousko - Vídeň - Belvedere a jeho kouzelný interier
Rakousko - Vídeň - Belvedere a jeho kouzelný interier Rakousko - Vídeň - ze sbírek v Belvederu Rakousko, Vídeň, Belvedere, interier Rakousko - Vídeň - ze sbírek v Belvederu, Degas Rakousko - Vídeň - Belvedere, J.L.von Hildebrand Rakousko - Vídeň - Belveder, něco málo ze zdejších sbírek Rakousko - Vídeň- vstupní brána do Horního Belvederu Rakousko - Vídeň - Belveder, něco málo ze zdejších sbírek

Belveder a jeho galerijní sbírky

Princ Evžen Savojský, slavný vojevůdce 17. století a milovník umění si nechal zahradní palác Belvedere vystavět Johannem Lukasem von Hildebrandt jako letní rezidenci před branami tehdejšího města. Toto mistrovské dílo baroka sestává ze dvou zámeckých objektů (Horní a Dolní Belvedere) a dnes je v něm vystaveno rakouské umění od středověku až po současnost. Největší pýchou jsou díla Gustava Klimta , Schieleho a Kokoschky. Potěší i samotná krása architektury 3 objektů a zahrad .

Horní Belvedere – největší sbírka Klimtových děl na světě
Stěžejní část sbírek Belvederu tvoří malby Gustava Klimta se zlatými obrazy "Polibek" a "Judita". Mistrovská díla Schieleho a Kokoschky a díla francouzského impresionismu spolu s vrcholnými díly období vídeňského biedermeieru (Waldmüller, Amerling, Fendi) zanechávají stejně hluboký dojem jako obrazy Makarta, Boeckla, Wotruby, Hausnera, Hundertwassera a dalších.
Jsou zde vystavena vrcholná díla pozdní gotiky, jako Znojemský oltář, díla Michaela Pachera, Ruelanda Frueaufa staršího a Conrada Laiba i díla období baroka, stěžejní díla Johanna Michaela Rottmayra, Daniela Grana a Paula Trogera umožňují fascinující vhledy do bohatství této epochy. Úchvatné jsou charakteristické šklebící se hlavy, jejichž autorem je sochař Franz Xaver Messerschmidt.

Dolní Belvedere – Obytné a reprezentační místnosti prince Evžena
Feudální nádhera vznešeného stavebníka se odráží v sále Groteskensaal, Mramorové galerii a Zlaté komnatě. V Dolním Belvederu a Oranžérii se konají impozantní příležitostné výstavy.

Konírna – pokladnice středověku
Na místech, kde bylo kdysi ustájeno 12 nejkrásnějších princových koní, je dnes vystavena celá zdejší sbírka středověkého umění.

Máte zájem o zájezdy pro milovníky umění? Tady najdete nabídku cestovní kanceláře GEOPS. 

| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,