Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Zajímavé informace > Benátský karneval

Informace - Benátský karneval

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Itálie - Benátky - festival plný masek a exotiky
Itálie - Benátky - festival plný masek a exotiky Itálie - Benátky - karneval - pastva pro oči Itálie_Benátky_Karneval v Benátkách Itálie, Benátky, karnevalová maska Itálie - Benátky - renesanční San Giorgio Maggiore na ostrově San Giorgio, návrh Andrea Palladio, 1566-1610, zvonice 1791 Itálie_Benátky_karneval Itálie - Benátky - okozlující masky Itálie - Benátky- vstup do Arzenálu, svěho času největší evropský průmyslový komplex, 16.000 dělníků Itálie - Benátky - a karneval vrcholí Itálie - Benátky - karneval, tohle můžete vidět jen v Benátkách Itálie - Benátky - karneval Itálie - Benátky - karneval, ožívají staré postavy italských frašek Itálie - Benátky - karneval

Benátský karneval

Masopust neboli karnevalové období bylo v minulosti období od Tří králů do Popeleční středy. Popeleční středou začíná postní období před Velikonocemi . Maškarní zábava, která probíhala zpravidla na masopustní úterý, tedy v úterý před Popeleční středou, byla vyvrcholením masopustu. Název karneval je synonymem masopustu (z italského carnevale, vlastně "maso pryč". Dnes se jako masopust (nebo karneval) označuje zejména toto masopustní veselí (nářečně masopust, šibřinky, fašank, ostatky aj.)

Tradice benátského festivalu se datuje k 11. století. Vrcholu popularity a výstřednosti dosáhl v 18. stol. Po jakémsi odmlčení byl v roce 1979 zdárně obnoven. Karneval plánují nejen představitelé města, ale i soukromí podnikatelé, proto není celkový program ještě znám. Celý týden se po ulicích prochází celé italské rodinky včetně domácích mazlíčků v maskách, pózují pro cizince, radují se, hodují. Zvláště oblíbené jsou klasické benátské masky - "Morový doktor" i "Kolombína". Každoročně jsou kostýmy i doprovodné programy čím dál honosnější - řada hotelů připravuje speciální akce. Hurá na letošní karneval v Benátkách !

Zajímá vás benátský karneval ? Zájezdy CK GEOPS do Benátek najdete na stránce www.italie.geops.cz/benatky-verona. Zájezdy na karnevaly a jiné slavnosti na stránce www.geops.cz/zajezdy/evropske-slavnosti.  

| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,