Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2019, 2020 > Zajímavé informace > Bilbao

Informace - Bilbao

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Španělsko -  Baskicko - Bilbao - basilika de Nuestra Señora de Begoña
Španělsko -  Baskicko - Bilbao - basilika de Nuestra Señora de Begoña Španělsko - Baskicko - Bilbao - Guggenheimovo muzeum Španělsko - Bilbao - klášter u katedrály Španělsko - Baskicko - Bilbao - město je ozdobeno četnými moderními sochami - Matka Louise Bourgeoise Španělsko - Bilbao - kostel sv. Františka z Assisi (Wiki free) Španělsko - Bilbao - Gugenheimovo muzeum, symbol města

Bilbao

Významné středisko Baskicka a od pol. 19.století kvetoucí průmyslové město. Turisticky vyhledávané je Bilbao pro své staré město casco viejo u řeky ze 14. století s katedrálou. Hlavní zájem je ale o jedinečná muzea a galerie: Bilbao si získává jméno vyhledávaného velkoměsta na eurovíkendy a na cesty za uměním.

Nejnavštěvovanější muzea a galerie Bilbaa :
Archeologické a Etnografické muzeum o životě a umění Baskicka (vzácná modla Mikeldi ze 3.st. př.n.l.
Museo de Bellas Artes (muzeum výtvarného umění (umění od 12. století po modernu – Vasarely, Bacon, Delaunay, Murillo, Zurbarán, El Greco a Goya)
Guggenheim Bilbao – dílo futuristy Normana Fostera vytvořil jedinečné výstavní prostory, které lákají turisty s celého světa.

Bilbao , muzeum architektury ve volném prostoru
Frank Gehry, Norman Foster nebo César Pelli jsou jen někteří významní architekti, kteří svoji fantazii vnesli do ulic bývalého průmyslového města. Hlavní oblastí je čtvrť Abandoibarra, které vévodí symbol moderního města, muzeum Guggenheim. Nejsou to ale jen muzea, ale i síť metra, jehož stanice navrhl Norman Foster. Nebo sídlo ministerstva zdravotnictví Baskicka , budova, která je jakoby stále v pohybu.
V autonomní oblasti Baskicka je mnoho dalších moderních budov jako například Palác kongresů nebo galerie umění Kursaal v San Sebastiánu, sklepy Ysios navržené Calatravou a sklepy Marqués de Riscal, dílo Franka Gehryho v Álavě, muzeum současného baskického moderního umění Artium ve Vitorii.
V této souvislosti si nenechte ujít výstavu v muzeu Guggenheim Obrácené zrcadlo, trvající do 2. září 2012, z fondů Nadace Caixa z celé Evropy. K vidění jsou nejlepší díla z oblasti malby, koláží, sochařství, fotografie a jiných forem od 52 nejvýznamnějších současných umělců.

| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,