Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Zajímavé informace > Bordeaux, město na seznamu UNESCO

Informace - Bordeaux, město na seznamu UNESCO

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Francie - Atlantik - Bordeaux, fontána na náměstí náměstí Esplanade de Quinconcens - jedno z největších náměstí Evropy
Francie - Atlantik - Bordeaux, fontána na náměstí náměstí Esplanade de Quinconcens - jedno z největších náměstí Evropy Francie - Atlantik - Bordeaux, bazilika sv. Michala, 14.-15. století se samostatnou věží z 15.století Francie - Bordeaux - Monument aux Girondins. Francie b- Bordeaux - Muzeum obchodníků s vínem, na takových lodích vyplouval do světa zdejší vína,  foto Pavel Michal Francie - Bordeaux - kostel sv.Ondřeje  tympanon nad Královským portálem s výjevy z Poslední večeře, kolem 1250 Francie - Bordeaux - Tour Pey Berland (1440-1450) věž připojená ke katedrále Francie - Bordeaux - Muzeum obchodníků s vínem foto Pavel Michal Francie - Bordeaux - katedrála St.André Francie - Akvitánie - Bordeaux, kouzlo starého města Francie - Bordeaux - entrecôte

Bordeaux, město na seznamu UNESCO

Památková zóna UNESCO v Bordeaux představuje rozsáhlý městský komplex vybudovaný na ploše 1 810 ha, který odpovídá polovině rozlohy města a zahrnuje nejen bulváry, ale také nábřeží řeky Garonny.
Bordeaux mělo v kapse všechny trumfy k tomu, aby porotu dokázalo přesvědčit o své výjimečnosti: více než 347 historických památek, zachovalý městský prostor o rozloze 150 ha, 3 kostely, které již byly na seznam UNESCO zařazené v rámci dědictví cesty do Santiaga de Compostella (Saint-André, Saint-Michel, Saint-Seurin).
Hlavní město oblasti Gironde je klenotem architektury 18.století, přesto za svou krásu vděčí rovněž slavným architektům současnosti: Jacques Gabriel (Allées de Tourny), Victor Louis (Grand Théâtre), Jacques d’Welles (městský stadion) nebo Richard Rogers, který postavil centrum Beaubourg v Paříži a soudní budovu Tribunal de Grande Instance v Bordeaux .
Vedle svého architektonického bohatství nabízí Bordeaux také živé a kosmopolitní čtvrti, které napomohly jeho zápisu na seznam UNESCO. Patří k nim úzké uličky ve čtvrti Saint-Michel a budovy ze 60. a 70. let minulého století od Mériadecka, symboly rozvoje města, které zároveň zachovaly jeho identitu a charakter.
Zapsání na seznam světového dědictví UNESCO bylo završením rozsáhlých modernizačních prací, které započaly v roce 1996 z podnětu tehdejšího starosty Alaina Juppého a zahrnovaly úpravu nábřeží, renovace fasád a zavedení tramvajové dopravy.
| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,