Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Zajímavé informace > Cesty za poznáním v Akvitánii a Bordeaux

Informace - Cesty za poznáním v Akvitánii a Bordeaux

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Francie - Akvitánie - Sarlat la Caneda, apsida katedrály
Francie - Akvitánie - Sarlat la Caneda, apsida katedrály Francie - Akvitánie - v okolí St.Emilion převládá odrůda Merlot, doplněná Cabernetem Sauvignon, Malbecem a Cabernetem Franc   foto Pavel Michal Francie - Perigord - Lascaux, zhruba 15.000 let staré jeskynní malby. Francie - Bordeaux - katedrála St.André Francie - ochutnávka vína St.Emilion Francie - Gaskoňsko - Périgueux, Maison du Bord de l´Eau, komplex 3 paláců z 15.-17.století Francie - Perigord - Sarlat, paštiky z husích jater Francie - Gaskoňsko - Agen, slivovice (i když jí tu tak neříkají) a švestkové likéry Francie - Atlantik - Bordeaux, fontána na náměstí náměstí Esplanade de Quinconcens - jedno z největších náměstí Evropy Francie - Akvitánie - Medoc, na ochutnávce, foto Pavel Michal Francie - Agen, katedrála Saint Caprasiuse, 12-13.století. Francie - Gaskoňsko - Périgueux, místní vína

Cesty za poznáním v Akvitánii a Bordeaux

Akvitánie , třetí největší region Francie , vám nabízí ty nejlepší možnosti od baskického pobřeží po přírodní park Périgord -Limousin. Najdete zde pláže, města plná historie, malebné vesnice, opevněná města, hrady, ale v kraji Landes také lesy tvořené porosty borovice přímořské, hory a vinice.

Akvitánské pobřeží - nejkouzelnější pobřeží Atlantiku, na němž se v délce 250 kilometrů (od Hendaye na baskickém pobřeží až po Verdon -sur-Mer na řece Gironde) střídají pláže s jemným pískem, romantické přístavy a lázeňská městečka. Koupele v moři na plážích v Biarritz či Arcachonu, kouzelné západy slunce i romantika turistiky či relaxu na duně Pyla, v zátoce u Arcachonu či v nejdůležitějším lázeňském městečku Francie Dax.

Tisíciletá historie Akvitánie
Akvitánie může vyprávět dějiny staré více než tisíce let: jeskyně Lascaux je zařazena na seznam UNESCO, menhir v Pierrefitte v údolí řeky Dordogne odhaluje mezníky prehistorie a „kolébku lidstva“. Národní muzeum hradu Pau a hrad Bonaguil jsou mimo jiné také svědky bohaté historie Akvitánie . Katedrála Saint-Sacerdos v Sarlat-la-Canéda a katedrála Saint-Front v Périgueux jsou důkazem důležitosti Svatojakubské cesty . Nadchnou vás i historická města Bordeaux , Biarritz, Bayonne, Pau, Périgueux… UNESCO zařadilo v roce 2007 na svůj seznam skoro polovinu plochy města Bordeaux jako „výjimečný architektonický a urbanistický celek“ z doby osvícenství. Turistu čeká nově jedinečný zážitek Vodního zrcadla nebo obdivování sbírek CAPC, muzea současného umění, ale i zážitky gurmánské.
Akvitánie má na dvacet restaurací oceněných hvězdami průvodce Michelin. Na své si přijdou také milovníci kvalitních vín a koňaků. Regiony Landes nebo Périgord nabízejí drůbeží prsa, drůbky a foie gras (tučná husí jatýrka). V Baskicku si pochutnáte na šunce z Bayonne, ovčích sýrech a papričkách z Espelette. Ovšem největším gurmánským trumfem Akvitánie jsou její vína. Proslulé bordeauxské vinice Saint-Emilion (UNESCO), proslulá vína kraje Médoc, Maison-des-Vins v Bordeaux a Bergeracu si můžete vychutnat nejlepší ročníky vín, které se v Akvitánii urodily.
Zážitková turistika též využívá tradičních slavností a festivalů: býčí zápasy v Dax, svátky v Bayonne, Velká švestková show v Agenu, Mimos - Mezinárodní festival mimů v Périgueux, Festival divadelních her v Sarlatu nebo Cadences, Festival tance v Arcachonu.
Jak je vidět, Akvitánie představuje téměř ideální místo pro letní dovolenou zejména pro turisty, kteří vyhledávají odpočinek a příjemné zážitky, ale také mají zájem o kulturu a historii. Skvělé památky a starobylá města, z nichž některá zakládali už Galové a Římané, příjemná krajina s vinicemi a vynikající červená i bílá vína a gastronomické pochoutky, moře na Stříbrné riviéře úžasné ke koupání i k vodním sportům a lemované dunami a borovými lesy – to vše vás čeká na poznávacích zájezdech s koupáním a ochutnávkami.

Poznávací zájezdy cestovní kanceláře GEOPS do Akvitánie najdete na stránce www.francie.geops.cz/akvitanie.  

| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,