Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Zajímavé informace > Florencie

Informace - Florencie

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Itálie - Florencie - dóm, jeden  ze skvostů středověké architektury, 1296-1468, několik architektů včetně Giotta
Itálie - Florencie - dóm, jeden  ze skvostů středověké architektury, 1296-1468, několik architektů včetně Giotta Itálie, Toskánsko, Florencie, dveře baptisteria od Lorenza Ghilbertiho, renesance Itálie, Toskánsko - Florencie - Ponte Vecchio přes řeku Arno, 1345, arch. Neri di Fioravante na místě římského mostu Itálie, Toskánsko, Florencie, dóm Itálie - Florencie - Santa Croce, 1294-1442, je zde pohřben Michelangelo či Galileo Itálie -  Florencie - Santa Croce, ambity kláštera, 1453, B.Rossellini Itálie, Florencie - Santa Maria Novella, 1279-1357, dominikáni Itálie - Florencie - detail Vasariho fresky v kopuli dómu Itálie - Florencie - museum a rodný dům Danteho Itálie - Florencie - Fontana di Nettuno Itálie - Florencie - Ukřižování, Cimabue, Santa Croce, kolem 1265 Itálie - Florencie - slavnost Scapio, roku 1097 dosáhl místní m욡ťan P.de Pazzi jako první hradeb Jeruzaléma a od toho se vše odvíjí ...

Florencie

Metropole, která je nazývána kolébkou renesance. Její historie sahá k Etruskům (Fiesole) a vznikla jako římská kolonie. Ve středověku Florentská republika a bohatá oblast díky obchodu s látkami s nevídaným duchovním a kulturním rozvojem. Florencie se stala mekkou renesančních umělců: (Leonardo da Vinci, Michelangelo, Dante ). Florencie se stala soupeřem Říma . Nyní je Florencie mekkou turistického ruchu, má vše: katedrálu, paláce, zahrady , muzea a galerie, jedinečnou architekturu, výbornou gastronomii a víno.

Co je potřeba navštívit? Určitě Piazza del Duomo. Katedrála je pomníkem bohatství a moci městského státu Florencie v jeho největší slávě. Fasáda je pokryta nádhernými geometrickými obrazci poskládanými z barevných kousků mramoru. Architekt Brunelleschi použil při stavbě této katedrály novou metodu, která si užila další slávy při stavbě chrámů sv. Petra v Římě a sv. Pavla v Londýně .

Při návštěvě Florencie si nenechte ujít most Ponte Vecchio, nejstarší a nejznámější most Florencie postavený roku 1345, na jehož třech obloucích můžete navštívit řadu zlatnických obchůdků. Nedaleko mostu Ponte Vecchio se nachází světoznámá galerie renesance Galeria degli Uffizi a nedaleko Academia. Návštěvníci Galeria degli Uffizi (původně byla budova postavena z peněz rodiny Medici jako budova administrativní, proto uffizia = úřad) mohou shlédnout minimálně skvosty klasického umění, především italské renesance ( Botticelli , Piero della Francesca, Carravagio, Giotto, Michelangelo, Leonardo).

Architekturu a sochařské skvosty Michelangela lze zhlédnout v Cappelle Medicee. Město nabízí řadu paláců: Strozzi, Rucelai, Pitti, Vecchio ( socha Davida) a kostelů: Santa Croce , San Lorenzo, Santa Maria Novella, Kaple Brancacciů (Masaccio a Filippino Lippi). Odpočinek přináší nádherné zahrady , napr. Giardino di Boboli .

Nadchnou vás kouzelné procházky kolem řeky Arno, posezení v kavárně nebo pizzerii, výborná kuchyně, gastronomie a víno Chianti. Florencie je jako stvořená pro poznávací zájezd, prodloužený víkend nebo samostatný eurovíkend.

| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,