Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Zajímavé informace > Futuroscop

Informace - Futuroscop

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Francie, Atlantik, Futuroscope
Francie, Atlantik, Futuroscope Francie - Futuroscope - Le Solido Francie, Atlantik, Futuroscope Francie - Futuroscope - Le Tapis Magique Francie - Futuroskope-Le Pavillon de la Communication Francie - Futuroskope - Imax 3D Dynamique Francie-Futuroscope- Le Tapis Magique Francie - Futuroskop - L Francie-Futuroskop-L Francie-Futuroscope-Le pavillon des Animaux du Futur Francie, Atlantik, Futuroscope

Futuroscop

Největší park moderních filmových atrakcí Evropy se nachází v Poitiers.
Futuroscope je obrovský park se skvostnými moderními stavbami a zahradní architekturou. Většina atrakcí a promítání je v krytých sálech. Park již více než 10 let prezentuje zábavnou formou to nejmodernější a nejnovější z audiovizuální techniky. Celá rodina si najde filmovou zábavu a až pozdní večer může zakončit uměleckým představením s hudbou a laserovým show.

Pro představu uvádíme popisy některých z více než dvaceti atrakcí.
1. Le Solido: reliéfní obraz promítaný na polokulovou plochu - každý divák je vybaven brýlemi s tekutými krystaly, které jsou řízeny infračerveným paprskem tak, aby do každého oka přicházel obraz , který je mu určen. Film je snímán dvěma kamerami a synchronně promítán z dvojitého projektoru. Tato technika dovolí vzniknout velmi dokonalé představě třírozměrného prostoru.
2. Le Pavillon de la Communication: obrazová mozaika - více než 2 videoprojektory, několik diaprojektorů a laser je synchronizováno tak, že vytváří jeden informační celek na více plochách.
3. Le Cinéma Haute Résolution: Vysoké rozlišení je zde dosaženo tím, že místo obvyklých 24 filmových polí je promítnuto 48 obrázků za sekundu.
4. La Gyrotour: věž ze které je možno shlédnout panorama parku. 5. Le 360°: Kruhový obraz je dosažen synchronizací 9 projektorů, která dává divákovy pocit, že se ocitl zcela uvnitř filmu.
5. L'Imax 3D: velký třírozměrný obraz (plátno 540 m2, 28 m vysoké) je dosažen klasickou metodou za použití normálních polarizovaných brýlí.
6. Le Tapis Magique: La Double Image Géante - spojení dvou projektorů IMAX, projekce je realizována jednak na obří plátno 672 m2 a jednak pod diváka na druhé plátno oddělené silným sklem, které má rozměr 748 m2.
7. L'Aquascope: L'image Interactive extra-large - jedná se o spojení interaktivního filmu - před každým křeslem je počítač a divák může odpovídat na otázky a zasahovat do průběhu filmu. Většina filmu je promítaná na 30 m vysoké polokruhové plátno pomocí tří synchronizovaných projektorů.
8. Le Pavillon de la Vienne: Le Mur d'image et le Simulateur - zde najdete největší projekční plochu sestavenou z 850 obrazovek o úhlopříčce 53 cm. Videoprojekce je řízena pěti počítači. V druhém sále je instalováno jedno z nejlepších dynamických kin. Sedadla jsou ovládána 6 hydraulickými písty, obraz je promítán na 300 m2 plátno rychlostí 30 polí za sekundu.
9. Les Paysages d'Europe: Promenade en bateau - relaxační kousek parku, ve kterém na lodičkách projedete různé " zahrady " reprezentující jednotlivé části Evropy.

Máte zájezd o návštěvu Futuroscopu ? Informace o zájezdech CK GEOPS do Akvitánie najdete na www.francie.geops.cz/akvitanie. 

| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,