Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Zajímavé informace > Galerie Albertina

Informace - Galerie Albertina

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Rakousko - Vídeň - Albertina, založená 1768 vévodou Albertem Sasko-Těšínským
Rakousko - Vídeň - Albertina, založená 1768 vévodou Albertem Sasko-Těšínským Rakousko - Vídeň - Albertina, z výstavy Van Gogha Rakousko - Vídeň - výstava van Goga v Albertině Rakousko - Vídeň - z výstavy van Gogha v Albertině Vídeň - Rakousko - Albertina, E.Munch, Výkřik, litografie 1895 Rakousko - Vídeň - Albertina, neoklasicistní palác Sachsen-Teschenů.

Galerie Albertina

Albertina je jedna z nejnavštěvovanějších galerií Rakouska . Využívá budovu největšího habsburského obytného paláce na jižním cípu Hofburgu . Sbírka založená v roce 1776 vévodou Albertem Sasko -Těšínským, jedním ze zeťů císařovny Marie Terezie , zahrnuje více než milion tištěných grafik a 60.000 kreseb.
Přepychové komnaty habsburského obytného paláce obývala kdysi nejmilejší dcera císařovny Marie Terezie , arcivévodkyně Marie-Christine, později její adoptivní syn arcivévoda Karel, vítěz nad Napoleonem v bitvě u Aspern. Jasně žluté, zelené a tyrkysové přepychové komnaty vybavené zčásti originálním nábytkem uvedou návštěvníky zpět do doby jejich obyvatelů. Za podívanou stojí jak celkové pozlacení řezeb se speciální slitinou „Albertinské zlato" tak i umělecké parketové podlahy s intarziemi s motivy růží a intarziemi z ebenu.
Galerie vlastní jednu z největších a nejcenějších grafických sbírek na světě. Pyšní se díly jako Dürer – Mladý zajíc, Klimt – Studie ženského těla…. Nová sbírka Albertiny představuje mistrovská díla moderny a zahrnuje celou paletu od Moneta přes Picassa až po Baselitze.
Známé grafické listy, jako je Dürerův "Mladý zajíc" a "Modlící se ruce", Rubensovy dětské studie, jakož i mistrovská díla Schieleho, Cézanna, Klimta , Kokoschky, Picassa a Rauschenberga jsou představována ve výměnných výstavách.
Ve své nové výstavní sbírce prezentuje Albertina trvale nejnapínavější umělecké směry posledních 130 let: od francouzského impresionismu přes německý expresionismus k ruské avantgardě až po současnost. Návštěvníci mají možnost obdivovat Monetovo "Jezírko s lekníny", Degasovy "Tanečnice" a Renoirův "Portrét mladé dívky", stejně jako malby Beckmanna, Mackeho, Chagalla , Maleviče, Rothka, Rainera a Katze.
Kromě toho vlastní Albertina architektonickou a fotografickou sbírku (kromě jiných Helmut Newton, Lisette Model). Tato díla jsou představena ve zvláštních výstavách.

Máte zájem o zájezdy pro milovníky umění? Tady najdete nabídku cestovní kanceláře GEOPS.


| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,