Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Zajímavé informace > Genuss Region Österreich - to nejlepší z rakouské gastronomie

Informace - Genuss Region Österreich - to nejlepší z rakouské gastronomie

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení

Genuss Region Österreich - to nejlepší z rakouské gastronomie

Iniciativa Genuss Region Österreich, organizovaná rakouským ministrem zemědělství Josefem Pröllem, představuje turistům a zejména gurmánům Rakousko coby zemi gastronomických zážitků. Účelem je povzbudit jednotlivé regiony, zejména drobné zemědělce, v produkci kvalitních potravin a krajových specialit a také posílit v lidech vědomí, že kulturní krajina jednotlivých regionů a jejich kvalitní produkty jsou spolu neoddělitelně spjaté a dodávají každé oblasti jedinečný ráz.

Na stránkách iniciativy Genuss Region se lze dočíst o krajových specialitách všech 9 spolkových zemí - každá země se může pochlubit rostlinnými či živočišnými produkty a potravinami, které jsou považovány za jedinečné. Na seznam se dostal velký počet sýrů různých druhů a z různých oblastí, hovězí, šunka, jehněčí, jablka – např. z Tyrolska nebo Štýrska , špek , kapři – např. z dolnorakouského Waldviertlu a Štýrska , ale i brambory (z Tyrolska , Horních Rakous a waldviertleské „erteple“), dýně a dýňový olej ze Štýrska a okolí Retzu, jablečné a hruškové štávy, jahody, burgenlandské třešně, cibule z oblasti Laa, waldviertelský mák, meruňky z údolí Wachau a burgenlandského Kittsee, chmel z Horních Rakous , burgenlandské kaštany a ořechy, štýrský křen a dokonce i bylinky – z Burgenlandu a hornorakouského Mühlviertlu. Mezi regiony nabízejícími gurmánské požitky nechybí ani hlavní město Vídeň – je koneckonců známo, že Vídeň s okolím je docela významnou vinařskou oblastí, méně však už, že produkuje rovněž kvalitní zeleninu bez genetických úprav. Raritou jsou pak jihorakouská kávová zrna ze Štýrska .

Zápis na seznam podléhá velmi přísným pravidlům. Jsou vybírány potraviny z geograficky definovaných oblastí, přičemž tyto potraviny musí být pro danou oblast typické, tradiční, produkované místními výrobci, a je nutné, aby byly prokazatelně kvalitní. Alkoholické nápoje na seznam původně nebyly zařazovány, s výjimkou ovocných vín a likérů, časem se pravidla změnila.

Na tuto činnost navázaly stovky restaurací a hospod, které nabízejí hostům chutná jídla z regionálních specialit a pořádají několikrát v roce zážitkové týdny. Přes sto pohostinných zařízení soutěží o titul zážitkové hospody roku.

http://www.genuss-region.at

Autor článku: Mgr.Blanka Mauleová

 Nabídku zájezdů cestovní kanceláře GEOPS do Rakouska najdete na www.rakousko.geops.cz.  

| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,