Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Zajímavé informace > Gruyéres, nejkrásnější vesnice Švýcarska

Informace - Gruyéres, nejkrásnější vesnice Švýcarska

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení

Gruyéres, nejkrásnější vesnice Švýcarska

Městečko Gruyéres je samotnými Švýcary považováno za to nejšvýcarštější ze Švýcarska . Nachází se v předhůří Alp a vévodí mu majestátní hrad, po 500 let sídlo hrabat z Gruyéres. Dnes je největším turistickým lákadlem místní výrobna věhlasného sýra.
Oblíbené sýry Gruyére se vyznačují nezaměnitelným aromatem, které je údajně směsicí až 75 různých vůní. Ve městečku se nachází ukázková sýrárna "La Maison du Gruyére", kde se lze seznámit s tradiční výrobou tohoto sýra, ochutnat jej a třeba si v místní restauraci i dát některé z typických švýcarských jídel, k jejichž přípravě se sýr Gruyére používá . Jedná se především o různé druhy fondue (tradiční švýcarský pokrm, jehož základem je roztavený sýr), soupe du chalet (hustá vydatná zeleninová polévka s brambory, ozdobená šlehačkou a sýrem Gruyére) nebo soupe a l´oignon au Gruyére (cibulová polévka posypaná sýrem Gruyére).
Samotné městečko Gruyéres je velice malebné, s historickým jádrem obehnaným hradbami a s již zmíněným hradem ze 12. století. Najdeme tu četné obchody se suvenýry, restaurace, ale také Muzeum H.R. Gigera, tvůrce filmového Vetřelce.
| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,