Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Zajímavé informace > Italské slavnosti během roku - přehled

Informace - Italské slavnosti během roku - přehled

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Itálie - Benátky - 55.Bienále
Itálie - Benátky - 55.Bienále Itálie - Benátky - v ulicích není o podívanou nouze Itálie - Florencie - slavnost Scoppio, v základu pohanská slavnost s prosbou o dobrou úrodu a zaháněním zla - foto J+J.Hlavskovi Itálie - Benátky - Sensa, slavnost moře, dóžecí gondola Itálie - Benátky - 55.Bienále Itálie - Benátky - půvab a kouzlo masek a tajemství koho ukrývají Itálie - Benátky - slavnost gondol na Grand Canale v Rialtu Itálie - Florencie - Scoppio del carro, obřadní vůz táhnou 2 páry bílých volů Itálie - Benátky - Sensa, slavnost moře je spojena se svátkem Kristova nanebevstoupení Itálie - Benátky - karneval Itálie - Benátky - Slavnost gondol Itálie - Benátky - 55.Bienále Itálie - Benátky - Sensa, slavnost moře, tradice i přítomnost Itálie - Benátky - karneval - pastva pro oči Itálie - Florencie - slavnost Scoppio - foto J+J.Hlavskovi Itálie - Benátky - slavnost gondol

Italské slavnosti během roku - přehled

Po celé Itálii vás ohromí pestrá paleta místních zvyků a barev. Staré tradice a životní styl se stále těší velké úctě a lidé udržují i pevnou vazbu s půdou, což se odráží ve zdravém zájmu o jídlo a zemědělské produkty stejně jako v zálibě v sezonních církevních i světských slavnostech. Každoročně se koná široká škála festivalů, ať už na venkově či ve městech, od veletrhů vína a gastronomických přehlídek po uctívání památky takřka všech patronů.

ÚNOR
Karneval (prvních deset dnů postního období, končí v masopustní úterý; v současnosti však mohou trvat karnevalové oslavy i déle).
Benátky - věhlasný karneval s přehlídkou oslnivých kostýmů. Pořádá se mnoho akcí, ale kdokoli si může koupit masku a zúčastnit se. Pořádáme!
Karneval ve Viareggiu - jeden z nejslavnějších, ráz poněkud odlišný od benátského; v současnosti trvají oslavy celý měsíc, každou neděli korza s alegorickými vozy a obřími sochami. Pořádáme!

BŘEZEN - DUBEN
Mostra Vini Spumanti – (polovina března), Madonna di Campiglio, Tridentsko. Veletrh šumivého vína.
Svatý týden – (velikonoční týden). Velikonoční slavnosti začínající Květnou nedělí a vrcholící Božím hodem po celé zemi.
Papežův proslov – (Boží hod velikonoční), Řím . Papež pronáší projev ve Vatikánu .
Scoppio del Carro – (Boží hod velikonoční), Florencie . Ohňostroj zažehnutý mechanickou holubicí před dómem. Pořádáme!

KVĚTEN
Květinové slavnosti v různých městech v průběhu května i června – koberce z květů na chodnících na počest místním patronům a na svátek Božího těla. Např. Viterbo ( Lazio ) – San Pellegrino in Fiore. Pořádáme!
Slavnost moře Sensa (květen – červen v závislosti na velikonočním cyklu), Benátky. Historická slavnost zásnub s mořem s přehlídkou historických lodí a kostýmů. Pořádáme!

ČERVEN
Bienále – (červen-září), Benátky. Největší světová výstava současného umění, jež se koná každý lichý rok. Pořádáme!
Palio námořních republik (12. červen), Benátky. Závod lodí (regata) mezi reprezentanty 4 někdejších námořních republik: Benátky, Janov , Pisa, Amalfi.
Calcio Storico Fiorentino – (24.6), Florencie . Průvod v kostýmech ze 16. století a ohňostroje.

ČERVENEC
Il Redentore (3. víkend v červeneci), Benátky. Historická slavnost připomíná konec morové epidemie r. 1577, vrcholem je průvod ozdobených lodí a velkolepý ohňostroj. Pořádáme!
Festa della Santa Maria del Carmine – (16.7), Neapol . Hýřivé slavnosti, při nichž je osvětlena zdejší kampanila.
Sienské palio (2. červenec), Siena. Dostih na neosedlaných koních na hlavním náměstí, v němž závodí reprezentanti jednotlivých městských čtvrtí; největší slavnost Toskánska . Dostihu předchází okázalé krojované průvody.
Operní festival (červenec –srpen), Verona. Pořádáme!

SRPEN
Sienské palio (16. srpen), Siena.
Festa del Mare (15.8), Diano Marina, Ligurie . Tato "slavnost moře“ se pyšní ohromujícím ohňostrojem.
Rossiniho festival (srpen-září), Pesaro ( Marche ).

ZÁŘÍ
Regata storica (1. neděle v měsíci), Benátky. Benátská slavnost gondol – regata patří k nejvýznamnějším italským slavnostem. Pozornost přitahuje především slavnostní zahájení, v němž figurují historické lodě a lidé ve skvostných kostýmech. Poté následují závody gondol a jiných lodí na Canal Grande. Pořádáme!
Sagra dell’Uva – (začátek září), Řím . Vinobraní s prodejem hrozna za nízké ceny a lidovou veselicí.
Lidské šachy – (druhý týden), Marostica, blízko Vicenzy. Tato populární hra v historických kostýmech se koná na hlavním náměstí každý sudý rok.)
Chianti – vinařské slavnosti (2. týden v měsíci, Toskánsko ).
Slavnosti vína a kaštanů (Törggelen, konec září-listopad) v Jižním Tyrolsku – doba stáčení nového vína, tyrolské období slavností, mnohé statky nabízejí lidem stylové pohoštění, v některých obcích se tou dobou koná též slavnostní shánění stád.

ŘÍJEN
Festa dell’Uva – (proměnlivé datum), Bolzano, Jižní Tyrolsko . Vinařské slavnosti s živou hudbou a průvodem s alegorickými vozy a účastníky v historických kostýmech.
Eurochocolat, Festival čokolády v Perugii - gastronomický ráj pro milovníky sladkostí. Pořádáme!

LISTOPAD
Svátek díkuvzdání (21.11.), Benátky – velká mariánská slavnost na památku odvrácení moru r. 1630

| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,