Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Zajímavé informace > Kalábrie

Informace - Kalábrie

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Itálie - Kalábrie - Capo Spulico
Itálie - Kalábrie - Capo Spulico Itálie - Kalábrie - Pathirion Itálie - Kalábrie - Ďáblův most nad soutěskou u městečka Civita Itálie - Kalábrie - překrásné pobřeží u Capo Spulico  Itálie - Kalábrie - Rossano - byzantský kostel San Marco z 10.stol. Itálie - Kalábrie - NP Monte Polino Itálie - Kalábrie - divoká soutěska na řece Raganello Itálie - Kalábrie - NP Polino, borovice loricato Itálie - Kalábrie - Grotta del Romito Itálie - Kalábrie a Apulie - Tarent, hrad St.Angelo, dlouho vězení, dnes námořní kasárna Itálie - Kalábrie - Orsomarso, městečko schoulené v hlubokém údolí a obklopené vrcholy Itálie - Kalábrie a Apulie - Civita, městečko s 1.200 obyv osídlené albánskou menšinou Itálie - Kalábrie a Apulie - soutěska Raga Itálie - Kalábrie - pochoutky zdejší kuchyně, plody moře

Kalábrie

Kalábrie je turisty hojně navštěvovaný region, který se rozkládá ve špičce italské boty. Jeho břehy jsou omývány Tyrhénským mořem na západě a na východě Jónským mořem. Oblast Kalábrie je nejchudší v celé Itálii a lidé zde stále žijí převážně venkovským způsobem života. V posledních letech, zároveň se stoupajícím zájmem letních dovolenkářů o Kalábrii , se začíná budovat i turistická infrastruktura nutná k pokrytí potřeb návštěvníku Kalábrijského pobřeží. Nejvíce z toho těží oblast mysu Capo Vaticano, kde jsou jedny z nejlepších pláží v oblasti, čemuž odpovídají i ceny několikanásobně vyšší než v jiných částech Kalábrie . Na úplném jihu Kalábrie naleznete město Reggio Calabria, z kterého je možné přes Messinskou úžinu dohlédnout na nedalekou Sicílii . Toto město se může pochlubit tím, že je druhé nejstarší na celém Apeninském poloostrově. Básník Gabriele D'Annunzio (1863 - 1938) nazval pláž v Reggio Calabria jako "nekrásnější kilometr v celé Itálii ", což do dnešních dnů potvrzují davy turistů mířící na jih Itálie .
I když zde naleznete kilometry krásných písečných pláží, je Kalábrie z velké části hornatou oblastí vyhledávanou milovníky horské turistiky. V Kalábrii jsou tyto tři hlavní pohoří: Pollino , La Sila a Aspromonte.

Pohoří Pollino
Pohoří Pollino (Massiccio del Pollino ) je nejmohutnější v Kalábrii a táhne se přes celou severní hranici provincie, čímž tvoří přirozený předěl mezi Kalábrií a zbytkem Itálie . Střídají se zde hustě zalesněné vrcholky, ale i téměř pusté svahy s minimem vegetace. Zajímavostí je jeskyně Romito, ve které byly nalezeny malby pravěkých lidí z doby paleolitu. V pohoří Pollino žije řada unikátních zvířat (italský vlk, výr, zlatý orel) a rostlin (bosenská borovice), díky kterým bylo pohoří v roce 1992 vyhlášeno národním parkem .

Pohoří Sila
Pohoří Sila (La Sila) je z převážné části tvořené náhorní plošinou ve výšce 1.200 m.n.m. a výletníky láká na své husté jehličnaté lesy a početná jezera.

Pohoří Aspromonte
Posledním Kalábrisjkým pohořím je Aspromonte, což ve volném překladu znamená Drsné hory. Název mu dali místní zemědělci, kteří zde s vypětím sil stavěli terasy pro pěstování zemědělských plodin. Dnes se v oblasti Aspromonte pěstují hlavně olivy, vinná réva a citrusové plody včetně bergamotu, používaného při výrobě parfémů. Specialitou regionu je odrůda citrónu Diamante (pojmenovaný podle stejnojmenné vesničky) s neobvyklým protáhlým tvarem plodu.

Čerpáno z minutex.cz

Zájezdy cestovní kanceláře GEOPS do Kalábrie najdete na stránce www.italie.geops.cz/apulie-kalabrie.  

| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,