Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Zajímavé informace > Karneval citrusů – masopust na Azurovém pobřeží

Informace - Karneval citrusů – masopust na Azurovém pobřeží

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Francie - Menton, Citrusové korzo a kapitán Nemo u kormidla
Francie - Menton, Citrusové korzo a kapitán Nemo u kormidla Francie - Menton, Corsi des Fruits d´Or, královna všech mušlí Francie - Menton, Corsi des Fruits d´Or, obří sochy z citrusů Francie - Menton, Citrusové korzo, něco pro ženy Francie - Menton, Corsi des Fruits d´Or Francie - Menton - Corsi des Fruits d´Or, hele humr a zubatá ryba a všechno z citrusů Francie - Menton, Jardins des Lumieres, a je tu i velryba Francie - Menton, Corsi des Fruits d´Or, pestré barvy a hezká děvčata

Karneval citrusů – masopust na Azurovém pobřeží

Karnevaly, masopusty a karnevalové festivaly na řadě turistických míst Evropy přitahují tisíce turistů. Karneval citrusů v Mentonu patří mezi nejoblíbenější, probíhá ve znamení žluté a oranžové. Řeč je samo sebou o citronech a pomerančích.

Město zaplaví tuny citrusů a stovky tisíc návštěvníků z celého světa. Příprava probíhá několik měsíců předem pomocí mnohačlenného týmu. Na akci se spotřebuje minimálně sto tun citrusů a kolem pěti tisíc květin na výzdobu. Karneval má složitou choreografii a provází ho spousta doprovodných akcí.

Obrovské sochy z citronů, pomerančů, květů včetně mimóz, spousta pavilónů a stánků… to vše vás čeká v Mentonu v době masopustového karnevalu .

Historie karnevalu sahá do devatenáctého století, do roku 1895. Tehdy hoteliéři v Nice vymýšleli, čím zabavit boháče z celé Evropy v Mentonu. Citrusy však přišly na scénu až po roce 1934. Masopust se koná vždy 40 dnů před popeleční velikonoční středou. Ovoce se vozí už v lednu ze Španělska a pomocí gumiček se upevňuje do drátěné konstrukce. Chodníky zaplní davy lidí a ulicemi celé odpoledne proudí hudebníci a tanečníci doprovázení velkolepými ovocnými vozy. Každý rok je téma jiné. 

Pojeďte se potěšit krásou tohoto barevného svátku.

Zaujala vás tato slavnost? Můžete ji navštívit na zájezdu CK GEOPS - více informací na www.geops.cz/zajezdy/evropske-slavnosti/ karnevaly -a-carodejnice.  

| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,