Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Zajímavé informace > Kittenberské zahrady

Informace - Kittenberské zahrady

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Rakousko - Kittenberské zahrady
Rakousko - Kittenberské zahrady Rakousko - Kittenberské zahrady. 28 dílčích zahrad, zde Růžová Rakousko - Kittenberské zahrady - Zahrada leknínů Rakousko - Kittenberské zahrady -  Toskánská zahrada Rakousko - Kittenberské zahrady Rakousko - Kittenberské zahrady - můžete tady i kneipovat Rakousko - Kittenberské zahrady - Růžová zahrada

Kittenberské zahrady

Na jihu regionu Waldviertel, poblíž města Krems leží proslulé Kittenberské zahrady . Ve zvlněném kraji najdete na ploše přes 50 hektarů pestrou podívanou plnou barev, vůní a zážitků.

Komplex tvoří několik dílčích zahrad , počínaje Vodní zahradou, Toskánskou zahradou s náladou a vůní italského venkova a malou vinicí, přes třeba překrásnou Růžovou zahradu se stovkami druhů růží až po Zahradu smyslů či Japonskou zahradu nebo Skalní horskou zahradu, jako by snesenou z nadmořské výšky 1.500 m kdesi v Alpách . Narazíte zde i na Plaménkovou zahradu s desítkami druhů popínavých plamínků (rod Klematis), Zahradu stepní s druhy odolnými vůči suchu a silnému oslunění, nebo naopak Zahradu Pod stromy, která představuje všechny druhy květin a rostlin, kterým se daří na zastíněných stanovištích. Vyloženě relaxační charakter má Zahrada duhy nebo Vodní zahrada s uklidňujících zvukem proudící vody.

Zvláštností je zahrada portugalského umělce Caldeiry Cabrala, která vznikla jako výraz přátelství kraje Ponte de Limas s rakouským Kamptalem při příležitosti festivalu zahrad v roce 2006. Irokézský umělec Thomas Arculeo vytvořil magickou zahradu zvanou Kruh života s využitím prvků staré indiánské magie. Můžete navštívit tradiční Venkovskou zahradu, tak jak jí vedly naše babičky a prababičky, Bludiště, Leknínovou zahradu či Zahradu ohně.

Nedaleko se nachází další pozoruhodný zahradní areál - "Noemova archa", která se specializuje na zachování starých historických odrůd ovocných stromů, druhů zeleniny či bylinek, přispívá k zachování biologické rozmanitosti a rozvíjí ekologické zahradničení a výchovu. Areál není propojen s Kittenberskými zahradami , při návštěvě jednoho zahradního komplexu však dostanete slevu do druhého.

Nabídku zájezdů cestovní kanceláře GEOPS do Rakouska najdete na www.rakousko.geops.cz. Zájezdy zaměřené na zahrady či národní parky najdete na www.geops.cz/zajezdy/narodni-parky-a- zahrady .

| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,