Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2019, 2020 > Zajímavé informace > Ligurie - přímořská perla severní Itálie

Informace - Ligurie - přímořská perla severní Itálie

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Itálie - Cinque Terre, kouzelné pobřeží s 5 nádhernými vesničkami
Itálie - Cinque Terre, kouzelné pobřeží s 5 nádhernými vesničkami Itálie, Ligurie, Cinque Terre - Vernazza, jedna z 5 vesniček oblasti, hrad z 15.stol. postavený na obranu proti pirátům Itálie, Ligurie, Cinque Terre - Vernazza se zálivem Itálie - Ligurie - Cinque Terre, Monterosso Itálie -  Ligurie - divoké pobřeží Cinque Terre a vysoko nad ním Corniglia Itálie - Ligurie - Cinque Terre,  Manarola

Ligurie - přímořská perla severní Itálie

Oblast Ligurie se rozkládá na italském severním pobřeží Ligurského moře. Oblast mezi hranicemi s Francií a městem Janov se říká Květinová riviéra (La Riviera di Ponente). Jelikož tato přímořská oblast přímo sousedí s Francouzskou riviérou (Côte d'Azur) říká se jí také někdy Italská riviéra. Úseku pobřeží od Janova na východ se přezdívá Levantská riviéra (La Riviera di Levante). Celá Ligurská riviéra je díky své poloze na severu Itálie oblíbená mezi cestovateli z celé střední Evropy. Pobřeží je ze severu chráněné pohořím Alp a Apenin což jí zaručuje příjemné klima povětšinou bez srážek.

Květinová riviéra (La Riviera di Ponente)
Italský výraz "ponente" se dá do češtiny volně přeložit jako "místo na obzoru, kde zapadá slunce". Tato oblast je světoznámá díky každoročnímu vývozu asi 20.000 tun řezaných květin (růže, karafiáty, mimósa), které krášlí celou Květinovou riviéru. Pobřeží na Květinové riviéře je poměrně divoké se strmými útesy zařezávajícími se do mořského pobřeží. Naleznete zde jak písečné, tak i kamenné a oblázkové pláže. Celkově je region místem pro trávení klidné dovolené. Lidem, kteří hledají noční život a rozlehlé písečné pláže s pozvolným vstupem do vody doporučujeme navštívit spíše jiné oblasti na italském pobřeží.

Levantská rivéra (La Riviera di Levante)
Oblast Levantské riviéry je vymezena městem Janov na západě a městečkem La Spezia na východě. Říká se, že podél Levantské riviéry vede jedna z nejkrásnějších italských cest. Silnice se vine přes skalnaté úbočí kopců, aby se brzy vynořila v některé z mnoha malebných rybářských osad, které jsou následovány putováním hustým borovým lesem. Tuto idylku však v letních měsících narušuje hustý provoz, jelikož tato cesta je zároveň jednou z nejdůležitějších tranzitních tras v zemi. Tyto přeplněné silnice jsou i jedním z důvodů, proč místní obyvatelé tak rádi využívají lodní dopravu mezi městy na pobřeží.
Klenotem Levanstké riviéry je oblast Cinque Terre ("Pět obcí" či "Pět zemí") skládající se z pěti malebných přímořských vesniček (Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola a Riomaggiore). Tyto vesnice jsou vystavené na útesech vybíhajících do Ligurského moře a tvoří až pohádkovou kulisu tomuto divokému kousku pobřeží. Vzájemně jsou vesničky pospojovány turistickými stezkami často vytesanými do skály nad mořskou hladinou. Většina těchto stezek je zpoplatněna a v létě patřičně ucpána turisty z celého světa. Vesničky jsou chráněny před auty a turistickou dopravou, ale jsou pospojovány vláčkem, lodními linkami a ošetřeny turistickými cestami. Právem jsou chráněny UNESCEM.

Máte zájem o zájezd do Ligurie ? Zájezdy cestovní kanceláře GEOPS najdete na stránce www.italie.geops.cz/ligurie. 

| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,