Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Zajímavé informace > Národní park Connemara

Informace - Národní park Connemara

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Irsko - NP Connemara - Diamond Hill
Irsko - NP Connemara - Diamond Hill Irsko - Kylemore Abbey v oblasti Connemara Irsko - NP Connemara Irsko - NP Connemara Irsko - NP Connemara Irsko - NP Connemara

Národní park Connemara

Tento malý národní park (30 km2) se nachází na západě hrabství Galway mezi pobřežím a okrajem pohoří Twelwe Pins (Dvanáct hor – podle 12 nejvyšších vrcholů). Nejvyšší vrchol Benbaum se zvedá do výše 725 m, ale opravdu nad mořem, neboť se zvedá prakticky od mořské hladiny. Podloží tvoří prekambrické a prvohorní metamorfity, křemence a mramory staré až 700 milionů let. To už je hezky dávno. Krajina samotná je však definitivně utvořená čtvrtohorním ledovcem, který obrousil hrany a zaoblil tvary hor.

Zdejší hory s křemencovými vrcholy se střídají s vřesovišti, jezery, rašeliništi, mělkými údolími, lesy i pastvinami. Pestrá a půvabná mozaika. Když vás zde nechytne déšť, můžete si blahopřát. Prší zde totiž 250 dní v roce. V nižších polohách jsou hojné rašeliniště s trsy trávy bezkolence modrého, výše pak vřesoviště s vřesem a různými vřesovci. Vše doplněné na vrcholech třeba orchidejí bradáčkem srdčitým nebo lomikámeny. Zvířena je běžná, zajímavé je zdejší plemeno koně nazvané conemara nebo connemarský pony. Slouží jako jezdecké zvíře a je jen 1,4 m vysoký. V okolí je mnoho megalitických památek a podle parku je nazvaná i zdejší kouřová whisky Connemara .

Nabídku zájezdů cestovní kanceláře GEOPS zaměřených na národní parky či zahrady najdete na www.geops.cz/zajezdy/narodni-parky-a- zahrady .  

| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,