Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Zajímavé informace > Národní park Doňana

Informace - Národní park Doňana

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení

Národní park Doňana

Nachází se v západní části Andalusie , a společně se o něj dělí dvě provincie – Huelva a Sevilla .
Andaluský Národní park Doñana se rozkládá na břehu řeky Guadalquivir u Atlantského oceánu. Jedná se o rozmanitou krajinu s lagunami a bažinami. Je útočištěm a hnízdištěm mnoha druhů ptáků, zvláště jeřábů. Sídlí tu celé kolonie plameňáků. Křovinaté lesy se střídají s pohyblivými dunami, brakické mokřady jsou zimovištěm nejrůznějších ptáků z celé severní Evropy. Nachází se zde nejvýznamnější přírodní rezervace bažin Rocío, založená v ústí Guadalquiviru v roce 1963. Přezimuje v ní ptactvo všeho druhu táhnoucí Evropou. Žije zde mnoho rysů, promyk, hadů a dravého ptactva. Do Coto Doñany je možné se dostat buď autobusem z města Sevilly , nebo využít turistických člunů a prohlížet si krásy parku z po řece plovoucích loděk. Do tohoto parku však není úplně jednoduché se dostat. Pro vstup je nezbytné povolení, které vydávají na Biologické stanici v Doňaně. S průvodcem je potom možné vybrat si mezi pěší turistikou nebo cestováním automobilem landroverem.
Klima je v Doñaně subhumidní středomořské, takže letní průměrné teploty se pohybují kolem 25ti stupňů Celsia a pro jarní období je typické deštivé počasí. Celková plocha národního parku je 54.252 hektarů. Podél pobřeží je k vidění spousta malých obranných věží, které se stavěly proti pirátům.
Název parku pochází od jména paní Doñy Any Gómez de Mendoza y Silva, pro kterou sedmý kníže z Medina-Sidonia vystavěl palác uprostřed hor. Zkrácením Doña Ana = Doñana vznikl název místa. Park byl soukromý a teprve v roce 1963 odkoupil španělský stát část, asi 7.000 ha, společně s Mezinárodním fondem pro záchranu přírody (WWF) a byla vytvořena Biologická rezervace Doñana. O šest let později byl park prohlášen za národní a v roce 2004 rozšířen do dnešní velikosti. Park je od roku 1994 na seznamu Unesco. http://reddeparquesnacionales.mma.es/parques/donana/index.htm

Máte zájem o poznávací zájezdy do Andalusie ? Nabídku cestovní kanceláře GEOPS najdete na www.spanelsko.geops.cz.  

| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,