Termín od: -  do: - 
Cena od: do:
katalog GEOPS 2020
| Zpět | jste zde: zájezdy 2020 > Zajímavé informace > Národní park Dunaj-Ipel´

Informace - Národní park Dunaj-Ipel´

Klikněte na obrázek pro zvětšení/zmenšení
Maďarsko - Budapešť - Visegrad, postavený v 13.stol. Bélou IV.
Maďarsko - Budapešť - Visegrad, postavený v 13.stol. Bélou IV. Maďarsko - NP Dunaj-Ipel´- logo Maďarsko - NP Dunaj-Ipel´- mokřady podél Ipelu Maďarsko - ohbí Dunaje v Dobogókő Maďarsko - NP Dunaj-Ipel´- Ocsai Maďarsko - národní park Dunaj-Ipel´ rozkvétá už v brzkém jaru Maďarsko - Visegrad, pohled na ohyb Dunaje Maďarsko - NP Dunaj-Ipel´- volavka popelavá Maďarsko - Visegrad, vstupní brána

Národní park Dunaj-Ipel´

Hornaté partie pokrývají lesy, v centrálních částech pohoří téměř pralesovitého charakteru, tvořené teplomilnými doubravami s jasanem, habrem a jilmem. Na stráních se vyskytují stepi a lesostepi s porosty kavylů, třemdavy (silně aromatické silice jejich květů jde údajně za bezvětrného počasí zapálit), kosatce skalního písečného či žlutě kvetoucího lnu. Bohatý je výskyt hmyzu (kobylka sága, tesaříci) a z ptáků můžeme vidět třeba orla křiklavého a královského nebo orlíka krátkoprstého. Zajímavé jsou mokřady Ipelu, pravidelně napájené záplavami s rákosinami, kapradinovými olšinami, třtinovými vrbinami či písčinami. Hnízdí zde přes 120 druhů ptáků, vyskytuje se želva bahenní. Z památek stojí za zhlédnutí královský hrad ve Visegrádu či královské sídlo Ostřihom.

Nabídku zájezdů cestovní kanceláře GEOPS zaměřených na národní parky či zahrady najdete na www.geops.cz/zajezdy/narodni-parky-a- zahrady .  

| Zpět |
© 2008-2018 GEOPS-CESTOVNÍ KANCELÁŘ,s.r.o, Šternberkova 10, 170 00 Praha 7                        | mapa stránek |
tel.: 266 710 104, fax: 220 806 965, geops@geops.cz , skype: olinageops, ICQ: 397618996

Cestovní kancelář GEOPS je pojištěna pro případ úpadku ve smyslu zákona č. 159/99 Sb. u Uniqa pojišťovny
partneři: Last Minute,